Jaro klepe na dveře a s ním i alergie. Jaký zvolit make-up, aby vydržel?

Já miluji kvetoucí šeříky, třešně a vůni lípy – prostě jaro. Někteří moji kamarádi tohle období ale nenávidí. Proč? Především kvůli alergii. Právě tou se trápí na jaře více lidí. Pojďme se tedy společně zaměřit na hledání make-upu, který něco vydrží.

* Také trpíte na jarní alergie? Zdroj: Canva.

Skleněné oči, ale řasy jako z reklamy

Vzdala jste se kvůli slzavým očím v období jara řasenky úplně? Teď už nemusíte. Máme pro vás pár redakčních tipů, které spasí vás i vaše řasy.

Voděodolná prodlužující řasenka pro extra objem Lash Paradise je skvělá volba i v klasické verzi. Ta voděodolná ale vydrží dramatický rozchod i alergii. Má hustý kartáček, který řasy krásně rozdělí, skvělý černý pigment, který zase dokonale podtrhne vaše oči, a úctyhodnou výdrž.

Alternativou pak může být z drogérky také voděodolná řasenka Lash Sensational Sky High od Maybelline. Má jemnější kartáček, velmi snadno se nanáší a řasy rozčeše tak, že se vás kamarádky budou ptát, kde nakupujete umělé řasy.

Rozmazaná řasenka.Řasenka, která nic nevydrží, patří do koše! Zdroj: Canva.

Alergie vás nezastaví ani u linky

Není nic horšího, než rozteklá linka. Ať už za to může senná rýma nebo život. U voděodolných očních linek Calligraph Pro Precise 24h Matt od Catrice se šmouh bát nemusíte. Linky mají flexibilní hrot, díky kterému vykouzlíte perfektní cat eye. Můžete se tedy z jara radovat stylově.

Pokud dáváte přednost jiné značce, určitě na vás udělá dojem precizní voděodolná linka Epic Ink od NYX. Taktéž jde o linku s hrotem, má skvělou výdrž a velmi snadno se s ní manipuluje.

Malující se žena.Díky našim tipům vám to bude slušet za každých okolností. Zdroj: Canva.

Pudr jako lehký make-up

Zde přichází kamen úrazu. I velmi odolný make-up bude poškozen neustálým otíráním nosu. Na jaro a léto je proto volba jasná – zkuste pudrový make-up.

Naprostým virálem se v minulém roce stala pudřenka Infaillible Fresh Wear 24h od L’Oréal Paris. A to nejen díky extrémní schopnosti krytí, ale i díky výdrži. Aplikace je snadná a trvá pár sekund. Pudr nemusíte blendit, sám se hezky rozprostře po obličeji. Pokud si ho z nosu otřete, stačí jen vytáhnout pudřenku a aplikovat znovu menší množství pudru na špičku nosu.

Další voděodolné pudry pak nabízí značky jako Maybelline, Make Up Revolution či Sensai.

Žena se sundanou rouškou.Rychlá korekce otřeného nosu se vždy hodí. Zdroj: Canva.

Trpíte na jaře a v létě alergiemi? Jaký je váš nejoblíbenější kosmetický kousek, který vydrží za každé okolnosti?

Autor: Tereza

Tereza miluje sledování make up tutoriálů, brouzdání po kosmetických webech a obchodech. Přehled má jak ve skin care, tak v dekorativní kosmetice. Namalovaná chodí střídmě. Bez černé linky a řasenky ji ale nepotkáte.

Témata článku

Nejčtenější