Jak na krásnou pleť i pod rouškou?

Pleť nemůže pod rouškou dýchat a potí se. K jejímu podráždění tedy není daleko. Jenže to vypadá, že krytí úst a nosu ještě nějakou dobu neodložíme. Jak se tedy o pokožku starat, aby trpěla co nejméně? Na to jsme se zeptali Terezy Růžičkové a Evy Horčíkové, vývojářek české značky Manufaktura.

* Rouška může pokožku velice podráždit. Zdroj: Profimedia.cz.

Co se nám s pletí může stát, když často nosíme roušku?

Pleť nemůže dýchat, více se potí a zapařuje se. Kvůli tomu může docházet ke zvýšené tvorbě kožního mazu, zánětlivým procesům, akné, odřeninám nebo opruzeninám. U citlivé pleti hrozí podráždění i záněty kůže, které se naopak mohou projevovat vysoušením kůže.

Roušku mít musíme, jak tedy předejít problémům?

Měli bychom se zaměřit hlavně na správné čištění pleti a důkladnou hydrataci. Doporučujeme používat kosmetiku, která je určená pro citlivou pleť, protože každá pokožka je pod rouškou více namáhána. I normální pleť se tedy může stát citlivou. Výborně poslouží hydratační séra a krémy.

Neměli bychom zapomínat ani na důkladnou péči o oční okolí. Horní okraj roušky máme většinou v oblasti, kde je kůže velmi jemná a citlivá. Kvůli roušce nemusí v těchto místech docházet ke správné mikrocirkulaci krve. Naše oční okolí pak zarudne, mohou se tvořit větší kruhy pod očima a otoky.

Důležitý je také pitný režim a sem tam nechte pleť „nadechnout“. I krátká procházka v přírodě, kde můžete roušku sundat, je ideální nejen pro naši mysl, ale i pro pleť.

Čemu se máme naopak vyvarovat?

V době „rouškové“ bychom měli používat kosmetiku, která pleť co nejméně zatěžuje. Přes den je lepší se vyvarovat make-upu a těžším mastným krémům. Při odličování bychom neměli používat pleťové přípravky s vysokým obsahem lihu, který naši pokožku ještě víc vysušuje.

Zároveň je podstatná čistota roušek. Použité mohou podporovat rozšíření zánětlivých procesů, proto je potřeba je po každém použití vyvařit v horké vodě a přežehlit.

Jak se starat o citlivou a problematickou pleť, které nošení roušky nejvíc zatěžuje?

Především ji pečlivě čistit. Zklidňující pleťové vody lze používat častěji, aby byl odstraněn pot a další nečistoty. Ráno na vyčištěnou pokožku nanášejte lehké hydratační krémy. Večer se nezapomeňte pečlivě odlíčit. Poté aplikujte výživný krém a sérum nebo booster. Na oční okolí používejte hydratační séra. Přes noc pleť může dýchat, takže mastnější a výživnější přípravky ji neuškodí, právě naopak.

Máte nějaký soukromý tip na kosmetiku, která nesmí v době rouškové chybět nikomu z nás?

Tereza Růžičková: „Pokud bych měla říct opravdu jenom jeden, tak je to olejový elixír Sedmikráska. Moje pleť je mu každý večer vděčná za jemnou, a přesto výživou péči. Je to pro mě takový balzám na pleť.“

Eva Horčíková: „Na různé zánětlivé pupínky určitě doporučuji používání SOS gelu na akné s levandulí, který zánětlivé projevy zklidní a místo dezinfikuje. Pro čištění a osvěžení se dokonale hodí pleťová voda s levandulí a vřídelní solí, která očistí pleť od potu, hydratuje ji, zklidní a omezí tvorbu mazu.“

Dopřejte své pleti vzpruhu a intenzivní péči inspirovanou přírodou českou kosmetikou Manufaktura. Tipy na vhodné kousky najdete v kategorii Péče o pleť pod rouškou na Manufaktura.cz.

Článek vznikl ve spolupráci s Manufakturou.

Autor: Redakce

Kosmetické recenze, názory a tipy – to je Arome!

Témata článku

Váš příspěvek

Nejčtenější