Zapomeňte na tekutý make-up! S minerálním nikdy nešlápnete vedle

Proč se rozhodnout pro minerální make-up? Třeba proto, že jeho složení je přírodní, tudíž vám ani při každodenním používání nenadělá na pleti paseku. Také proto, že dokonale splyne s pokožkou a nevytvoří obávanou „masku“. Mám pokračovat? Dobře: navíc neucpává póry a nechává pleť dýchat.

* Minerální make-up má řadu výhod. Zdroj: Anastasia Petrova / Shutterstock, Inc.

Zvládne všechno levou zadní

Tohle zkrášlovadlo je naprosto univerzální a zastoupí celou řadu dalších líčidel. Dokáže pleť zmatnit tam, kde je to potřeba, projasnit, sjednotit i zakrýt kruhy pod očima a pupínky. Můžete se spolehnout, že vás nezradí. K pleti totiž dokonale přilne a drží opravdu hodiny.

Zázračný prach

Za multifunkčnost a preciznost tohoto make-upu můžeme být vděční drceným přírodním minerálům. Zní to prostě, že? V jednoduchosti se přeci skrývá krása, není to tak? K výrobě minerálního make-upu se používají nejrůznější slídy, oxidy a celá řada dalších minerálních pigmentů. A protože příroda je mocná čarodějka a dokáže vykouzlit nepřeberné množství barev, také minerální make-upy jsou k dostání v široké škále odstínů.

Podívejte se na recenze minerálních make-upů »

Make-up s přidanou hodnotou

Různé make-upy slibují mnohé. Lesku brání ty matující, svěží vzhled dodávají rozjasňující, hydratující se zase starají o to, aby na pleti nevznikaly nevzhledné šupinky. Jen minerální make-up dokáže tohle všechno a ukrývá v sobě i další bonusy…

  • Bez obav se jím mohou krášlit i ženy s citlivou pletí. Dokonce i ty, jejichž pokožka má sklon k alergickým reakcím.
  • Minerální make-up obsahuje ochranný faktor proti slunci. A nikdo ho tam nedodal uměle. Vyskytuje se v minerálních pigmentech přirozeně. Nabízí SPF 5 až 10. V létě pod make-up bez obav naneste opalovací krém. I s ním perfektně splyne.
  • Bojíte se, že bude špatně krýt? Omyl! Minerální pigmenty jsou sice jemné jako peříčko, zároveň ale přímo dokonale kryjí. K nanášení vám bohatě postačí kvalitní štětec a pár desítek vteřin vašeho drahocenného času.

Méně je někdy více

I když se může na první pohled zdát, že ten velejemný prášek nic moc nedokáže, o opaku se přesvědčíte už po prvním tahu. Minerální pigmenty jsou dostatečně krycí, a pokud zrovna nemáte náladu se krášlit, můžete tenhle malý zázrak použít i jako korektor. Stačí jemný štěteček a během chvíle zakryjete všechny nedokonalosti. No uznejte, není to malý zázrak?

Máte minerální make-up vyzkoušený? Co na něj říkáte?

Autor: Alena

Nenapravitelná romantička, blogerka a máma na plný úvazek. Před třemi lety propadla kouzlu přírodní kosmetiky, která jí zachránila pleť i vlasy.

Nejčtenější