Perlička má konkurenci. Testujeme jahodovou přírodní pastu

Nutíte se do čištění zubů a večer vás honí mlsná? Zabruste do ochucených zubních past, hodí se nejen pro děti.

* Zubní pasta Perlička už možná není jednička. Jahodová Jack n´Jill má složení, které se nebojíte strčit do své nebo dětské pusy.

Americká Perlička

Americkou firmu založili táta Jack a máma Jill, když se jim narodily děti. Hledali totiž pro ně opravdu přírodní pastu, která zároveň nechutná jako asfalt. Jejich firma se soustředí výhradně na dětskou zubní hygienu – kromě past vyvíjejí dětské kartáčky, kelímky nebo gel pro prořezávající se zoubky. Tady máte jistotu, že dostanete čistě přírodní složení… a navíc si vyhráli s designem pasty (Perličko, tady jsi trochu zaspala v osmdesátkách).

Já sice ještě nemám „zubaté“ dítě, tak jsem se vrhla na jahodovou pastu sama. Mimochodem, Jack n´Jill mají ještě v nabídce příchuť borůvka, banán a malina.

Ingredience jahodové pasty

Co obsahuje Jack n´Jill pasta: xylitol z kukuřice, organický měsíček lékařský, čištěná voda, rostlinný glycerín z kokosu), silika, certifikovaná organická příchuť, xantánová guma, certifikovaný extrakt z měsíčku lékařského.

Verdikt: Mlsná zahnaná!

Tato jahodová pasta mě bavila svou jemnou, nechemickou chutí! Pěnila pochopitelně méně než běžný Odol, ale stále zůstával pocit vyčištěných zubů. Akorát pár dní trvá, než si zvyknete, že vám pusu nevypálí nálož máty.

U některých přírodních past zůstává povlak na zubech, u této jsem ten pocit neměla. Zato jsem zjistila, že s jinou příchutí si dám víc záležet na technice čištění zubů. Jack n´Jill bych doporučila všem, kdo hledají nepálivou zubní pastu nebo opravdu neškodnou péči o dětské zoubky. Jako dospělačka střídám jahodu s běžnou pastou.

Jahodová zubní pasta mi připadá ideální:

  • na jemné vyčištění těsně před snídaní (lívance chutnají lépe)
  • zahnání večerní mlsné (jen pokud vám nepovzbudí chutě!)
  • v kombinaci s kloktáním kokosového oleje (bělí zuby)

Cena: 169 Kč za 50 ml

Další neobvyklé příchutě zubních past

Doporučte svou oblíbenou zubní pastu »

Autor: Monika

Minimalistka v dekorativní kosmetice, nadšenkyně do pleťových krémů. Nejraději testuje českou přírodní kosmetiku. Už deset let je věrná jablíčkům DKNY.

Témata článku

Váš příspěvek
EmmaLark 2.8.19 16:50

Jack and Jill znám od té doby, co jsme částečně přešli na non toxic kosmetiku a co začaly dceři růst zoubky a jsem s ní moc spokojená. :-)

Nejčtenější