Houbička místo odličovacích tamponků: Jak funguje japonský zázrak v české koupelně

Je šetrná, jemná, nabitá minerály... je ale i hygienická? Čisticí konjaková houba vzbuzuje otázky, jestli nejde jen o další ekologickou bublinu.

* Vyčistí pleť houbička, nebo je to placebo efekt?

Konjaková čisticí houbička mi padla do oka s novou „zelenou“ řadou Garnier Bio, přitom nejde o žádnou novinku – běžně ji najdete v kosmetickém arsenalu Japonek a pomalu se šíří i do evropských koupelen, především těch, jejichž majitelka klade důraz na ekologii a šetrnou péči o pleť. A přesně tak se kus houby dostal ke mně.

Co je to ten konjak? Je to hlíza podobná bramboře (kromě kosmetické pomůcky na čištění pleti se z ní vyrábějí třeba konjakové bezlepkové nudle). Sice to nezní nijak exkluzivně, jenže konjaková houbička je údajně plná všech možných minerálů. Oblíbenost si získává za to, že je veganská a ekologická – k čištění pleti pak totiž nepotřebujete odličovací tamponky. Leckdo se s ní dokonce ošetřuje bez jakékoliv kosmetiky, navíc se prý při pravidelné péči zlepšuje pleť. Skoro až podezřelý zázrak za dvě stovky.

Verdikt: Nedůvěra v trvanlivost

Po vybalení mě překvapil tvrdý, pórovitý kámen, takže první namočení muselo být opravdu důkladné. Konjakovou houbu změkčila až pětiminutová lázeň, každé další namočení ale pak už trvalo kratší dobu. Aroma houby mi přišlo vyloženě neutrální už od počátku, zejména pokud ji použijete v kombinaci s bio čisticím gelem od Garnier nebo jakýmkoliv svým oblíbeným (já teď jedu v Hydra Vegetal od Yves Rocher).

Uvítala jsem, že jemná struktura konjakové houby nijak nedrhne po pleti a čištění s ní je opravdu velmi příjemné. Troufám si říct, že pomůcku snese opravdu každý typ pleti. Zkoušela jsem houbou odličovat také oči a i na oční okolí byla příjemná – ovšem jen za předpokladu, že máte kvalitní odličovač, jinak budete mít tendenci drhnout oční víčka nebo se ráno vzbudíte se zbytky očního make-upu.

Umím si představit, že si houbičku vezmu na cesty a pár dní vydržím čistit pleť bez jakéhokoliv přípravku. K čemu jsem ale opravdu skeptická, je doba používání. Pokud houbu po použití pečlivě vypláchnete, měla by sloužit 2 až 3 měsíce. Tím pádem ji nepovažuji za příliš ekologickou (prodává se v plastu a dováží se z daleka). Navíc mě příliš neláká představa, kolik bakterií se v pórovité houbičce skrývá, a to i přes důkladné vypláchnutí. U akné nebo vyrážky bych se obávala roznesení infekce po obličeji.

Proto mají jednorázové tamponky v mé koupelně stále své místo. Konjakovou houbičkou čistím pleť, když mi připadá mdlá nebo u ní pozoruju sklony k většímu znečištění. Nemůžu ale říct, že by se z ní stalo moje must-have.

Doporučení k použití konjakové houby Garnier

  • Oceníte ji hlavně při pravidelném používání. Houbu vyzkoušejte, pokud vás trápí černé tečky a všechen pleťový svinčík potřebujete odstraňovat průběžně, nejen jednou za týden peelingem.
  • Pokud vám každý pleťový peeling připadá agresivní, konjaková houbička se může stát jeho příjemnou variantou.
  • Konjak je potřeba vymývat, vymývat, vymývat! Poté houbu vyvěste v koupelně (nesnese sušení nad topením nebo nedejbože fénem).

Cena: 199 Kč

Další konjakové houbičky

Používáte konjakovou houbu na čištění pleti, nebo máte radši klasický pleťový peeling?

Autor: Monika

Minimalistka v dekorativní kosmetice, nadšenkyně do pleťových krémů. Nejraději testuje českou přírodní kosmetiku. Už deset let je věrná jablíčkům DKNY.

Váš příspěvek

Nejčtenější