Noční lázně od Nivea: Pomůže hyaluronová vzpruha?

Otestovala jsem noční masku na své unavené pleti a čekala, jestli opravdu nakopne buňky k výrobě vlastního kolagenu, jak Nivea slibuje na obalu. Poradila si maska nakonec s jemnými vráskami a co byl největší kámen úrazu?

* Noční maska Nivea Sleeping Mask Melt-In

Noční maska s kyselinou hyaluronovou od Nivea se tváří jako klasický noční krém, ve skutečnosti schovává mnohem intenzivnější péči. Já ji testovala v době, kdy se má pleť rozhodla přesedlat ze smíšenosti do sucha a já se pravidelně budila s nepříjemně napnutým, zmačkaným obličejem.

Masku jen nanesete večer na vyčištěnou pleť, krk a dekolt, pak ji necháte 5 až 10 minut zaschnout (na krabičce se mi moc líbilo doporučení, že máte tuto dobu relaxovat). Typická niveácká vůně je ještě jemnější, než jsme zvyklí u krémů od Nivea.

Verdikt: Vyživená, ale ulepená pleť

Potěšilo mě, že jemná vůně vůbec nerušila… a hlavně že se moje pleť po třech použití opět dostala do pohody. Když jsem si po probuzení sáhla na pleť, nečekala mě žádná Sahara nebo nedejbože Himaláje v podobě pupínků. Masku proto rozhodně doporučuju suché pleti s vráskami. Kyselina hyaluronová je taková kosmetická záruka, která účinkuje vcelku rychle.

Jako největší mínus masky vnímám její vstřebatelnost. Avizovaných 5 až 10 minut relaxu rozhodně nestačí k tomu, aby se noční maska úplně zapracovala do pleti. Ještě po čtyřech hodinách jsem cítila, že se obličejem lehce lepím k polštáři. Pokud jste tedy na to hákliví, masku raději nanášejte hned po koupeli v brzkých večerních hodinách, případně si dopřejte slabší vrstvu. Odhadovaných 12 dávek spotřebujete jen v případě, že si vydatně namažete i dekolt.

Kladu si ještě otázku, jestli lze maskou nahradit noční krém a jak často. Nikde se nepíše, kolikrát týdně je vhodné ji používat (a nejspíš se předpokládá, že ji na sebe nebudete patlat den co den). Mně osobně určitě nepřijde vhodná k dlouhodobému použití kvůli své hutnosti. Kelímek s maskou si každopádně schovám na záchranu vysušené unavené pleti, na kterou klasický noční krém nestačí.

Cena: 369 Kč za 50 ml

Podívejte se na nejlépe hodnocené pleťové masky na Arome »

Autor: Monika

Minimalistka v dekorativní kosmetice, nadšenkyně do pleťových krémů. Nejraději testuje českou přírodní kosmetiku. Už deset let je věrná jablíčkům DKNY.

Váš příspěvek