Už nejsi nejmladší. Make-up, který mi nastavil zrcadlo

Nádherně lehká pěnová konzistence potěší náctiletou a supermastnou pleť. Moji třicetiletou zklamala – každé nanesení jsem rovnou odlíčila.

*

Naděje v pěně

Nechala jsem se nalákat pěnou a kouzelným slovíčkem mousse. Už při výběru Soft Touch Mousse make-up mě mělo varovat, že jsou na výběr jen dva odstíny – matt ivory (číslo 4) a matt beige (číslo 2), takže nákup byl tak trochu vabank. Na internetu jsem se ale dočetla jen samou chválu, tak jsem si říkala, že tento pěnový make-up bude jeden z těch levných dobrých kousků od Essence. Vážně se v kelímku za stovku schovává make-upový poklad?

Verdikt: Póry do pozoru

Konzistence mě nezklamala. Mousse je opravdu příjemná, pěnová, lehká, skoro až našlehaná. Bohužel tím pro mě končí veškeré výhody… make-up mi totiž okamžitě zalezl do pórů, ač jsem se snažila o sebeopatrnější nanášení. V zrcadle na mě vždycky koukal otečkovaný obličej à la Pipi Dlouhá Punčocha, jen ty culíčky mi chyběly. Pokud tedy máte trochu větší póry, bez podkladové báze se vůbec nenamáhejte.

Make-up se z kelímku špatně nabírá štětcem, spíš je dělaný přímo na ruční nanášení. Proto mi přijde nepraktický pro problematickou pleť, u které by se měly o to víc eliminovat nečistoty na obličeji. Z tohoto pěnového make-upu můžete skoro odebírat otisky prstů…

Možná že Essence soft touch mousse ode mě dostal čočku trochu neprávem – co si ho mám co patlat na svou smíšenou třicetiletou pleť! Umím si ho spíš představit na náctileté pleti, která se leskne už v deset dopoledne a které zrovna sedne jeden z odstínů make-upu. Jeho krytí není nijak dechberoucí, ale matující efekt rozhodně potěší, zejména teď v létě.

Cena: 99 Kč za 16 gramů

Další pěnové make-upy

Které make-upy dopadly lépe »

Autor: Monika

Minimalistka v dekorativní kosmetice, nadšenkyně do pleťových krémů. Nejraději testuje českou přírodní kosmetiku. Už deset let je věrná jablíčkům DKNY.

Nejčtenější