MiniRecenze: Přírodní deodorant opravdu funguje?

Hledala jsem mezi přírodními roll-on bez parfemace, aby se nemíchal s parfémem. Jak obstál přírodní deodorant Alterra a dá se srovnat s klasickým deodorantem?

I v drogérii najdete dobrý přírodní deodorant.I v drogérii najdete dobrý přírodní deodorant.

Když jsem začala používat přírodní deodoranty, byla jsem dost nespokojená. Pochopitelně že antiperspirant zamezující pocení bude fungovat jinak naproti deodorantu, který „jen“ zabraňuje pachu… a s tím je tedy potřeba počítat.

Pokud se rozhodnete, že všechny ty 48hodinové ochrany nepotřebujete na úkor svého zdraví, deo-balzám od Alterra mi připadá jako vhodná varianta. Je ideální pro všechny, kteří nemění trika jedno za druhým a parfemace jim vadí.

Velmi oceňuju, že deodorant opravdu nedráždí pokožku, jak slibuje na obalu. Dokonce ho můžu nanést i na čerstvě oholené podpaží, přesto mě kůže nesvědí ani nijak nezčervená (a to na to trpívám i tak). Složení je radost pohledět, bez alkoholu a hliníku, zato s bio jojobovým olejem, aloe, mořskou solí a bavlnou.

Uvítala jsem taky skleněnou lahvičku, která má šroubovací roll-on, takže po spotřebování můžete doplnit (pokud máte poblíž bezobalový obchod nebo plánujete výrobu vlastního domácí deodorantu).

Realita přírodního deodorantu

Altera deo-balzám ale rozhodně není dokonalý. S rozetřením balzámu si popravdě vždycky pomáhám druhou rukou, protože deodorantu vyjede z kuličky větší množství a já nemám ráno trpělivost čekat minutu, jestli ta bílá vrstva zaschne. Na druhou stranu po rozetření stačí jen chvilka na vsáknutí, v podpaží jsem vždy bez typického bílého flíčku. Hustější konzistence a přírodní složení zřejmě také mohou za to, že kulička brzy zaschne a balzám pak cuckuje.

Stojí za to?

Za mě patří deo-balzám Alterra mezi lepší kousky v bezhliníkové nabídce deodorantů. Počítejte s tím, že mokré koláče slábnou a zpocený zápach ve většině dnech eliminuje. Větší zátěž ale nedává z podstaty věci, a tak se v zátěžových dnech ještě stále obracím na starý dobrý Adidas.

Cena za přírodní deodorant: 44,– (koupíte v Rosmannu)

Máte zkušenost? Napište svou recenzi deobalzámu na Arome.cz »

Autor: Monika

Minimalistka v dekorativní kosmetice, nadšenkyně do pleťových krémů. Nejraději testuje českou přírodní kosmetiku. Už deset let je věrná jablíčkům DKNY.

Váš příspěvek
TEREZAblog 1.10.18 14:41

Z bezhliníkových verzí mi nejvíc zabíral deodorant RaE , navíc vůně indický lotos je naprosto úžasná :-) Deodorant je čistě přírodní a český :-)

hryzalka 1.10.18 13:04

Složení je radost pohledět ?? 8-O 8-O 8-O

Nejčtenější