Maska na černé tečky, která potřebuje 2 měsíce

Aknestop maska na černé tečky od Ryoru vzbudila rozporuplné recenze. Někomu přijde úplně parádní, jiný na pleti nevidí jediný rozdíl. Jak si nakonec vedla u rozšířených pórů a komedonů?

* Aknestop maska na černé tečky dostává 4 hvězdičky z pěti.

Na komedony poměrně trpím, stejně tak rozšířené póry na tvářích jsou můj věčný boj. Maska z ryorské řady Aknestop mě proto nalákala obsahem kyseliny hyaluronové a slibem, že sníží výskyt černých teček. Na obalu jsem se dočetla, že maska může pálit a také že se mám mazat krémem s ochranným faktorem (alespoň 5 dní po aplikaci). Popravdě mě tento popis trochu vyděsil – moje pleť má tendenci se vysušovat, zejména v zimních měsících. Celé mi to znělo spíš jako enzymatický peeling… a pěkný dryák.

Bílá, příjemně vonící maska se hezky nanášela, byla tak akorát tekutá, aniž by přitom stékala z obličeje. Vydržela jsem bez potíží doporučených 15 minut. Avizované jemné pálení jsem opravdu pocítila, ale pouze při úplně první aplikaci, pak si pleť asi zvykla. Zarudlá jsem po smytí nebyla, pouze jsem zažila pocit stažených pórů a také opravdu čistější, sjednocenější pleti.

Verdikt: Mějte trpělivost

Zcela upřímně – žádné zázračné mizení černých teček nečekejte. Pokud je vám maska příjemná, doporučuji ji nanášet jednou za týden nebo 10 dní. Právě ona pravidelnost působení masky se nakonec na mé pleti projevila. Zhruba za dva měsíce jsem si uvědomila, že místo ručního čištění pleti cca 8× měsíčně stačilo zhruba třikrát. Maska mi také nejspíš usnadnila nanášení make-upu, který mi nezalézal do rozšířených pórů a zbytečně je nezvýrazňoval.

Aknestop masku od Ryoru si ráda dávám po koupeli, protože je pak efekt stažení ještě víc vidět. Vozím ji také s sebou, když vím, že na klasické čištění pleti nebude prostor. Aknestop maska mi vydržela při každotýdenním používání zhruba 15 týdnů. K žádnému spálení pokožky na sluníčku ani jednou nedošlo, protože běžně používám denní krém s nízkým faktorem. Před opalovací dovolenou bych ale masku pro jistotu oželela. Kvůli pálení bych byla také opatrná, pokud máte citlivou pleť.

Mě maska na černé tečky pozitivně překvapila. Nevysušovala a osvědčila se na mé problematické smíšené pleti (na mastnou pleť musí být úplně perfektní). Její účinek však zpozorujete opravdu až po vypotřebování celého balení.

Cena: 198 Kč za 100 ml

Další hodnocení Aknestop Masky na černé tečky »

Autor: Monika

Minimalistka v dekorativní kosmetice, nadšenkyně do pleťových krémů. Nejraději testuje českou přírodní kosmetiku. Už deset let je věrná jablíčkům DKNY.

Váš příspěvek
Brach 6.3.19 08:14

Ach jo, to je tedy zázrak.........od Ryoru nic neočekávejte

Nejčtenější