Jak vyhrát boj se začervenáním?

Poslední dobou jsem si začala všímat, že jsem bez make-upu nejen bledá, ale že moje pleť je červená víc než dřív. Rozhodla jsem se proti tomu zabojovat.

O tom, že mám pleť citlivou, vím už od 13 let, kdy jsem se po prvním nanesením make-upu osypala. Vedle toho mám i permanentně začervenalá některá místa, hlavně okolo nosu a na tvářích. Není to sice nic, co by nespravil dobře krycí make-up a nazelenalý korektor, ale kdo by netoužil po sjednocené pleti i bez toho, že?

S kosmetičkou jsme se shodly na tom, že moje začervenání bude nejspíš kuperóza, která se objevuje proto, že se rozšířené žilky po roztažení dostatečně nestáhnou. Vím, že se proti začervenání bojuje laserem, já jsem ale chtěla vyzkoušet kosmetiku Natinuel, která je na tento problém speciálně určená.

Jak nejlépe zakrýt začervenání? Podívejte se na proměnu #druhátvář: Naučte se líčení, které zamaskuje každou nedokonalost »

Natinuel sérum Homeo Rose


Sérum Homeo Rose je ve formě lehkého krému, rychle se vstřebává a používám ho vždy na ta místa, která mám nejvíce červená. Hlavně tedy okolo nosu a na tváře.

Cena séra: 830,–

Krémové sérum zmírňuje začervenání, působí proti kuperóze a omezuje citlivost.Krémové sérum zmírňuje začervenání, působí proti kuperóze a omezuje citlivost.

Krém Homeo Gen


Krém Homeo Gen nanáším v tenké vrstvě na celý obličej. Mizí celkem rychle, ale musím vzít v potaz to, že ho pravidelně používám každé ráno i večer. Co se týče začervenání, intenzita se snížila, ale nezbavila jsem se ho úplně. Je pravda, že u podobných problémů je potřeba vydržet a být důsledná. Na kosmetickém ošetření mi bylo řečeno, že kuperóza se léčí i několik let, takže mě ještě čeká dlouhá doba.

Cena krému: 1 240,–

Krém je vhodný pro suchou pleť, podporuje její obranyschopnost a hydrataci.Krém je vhodný pro suchou pleť, podporuje její obranyschopnost a hydrataci.

Suma sumárum


Vedle krému a séra jsem vyzkoušela i odličovací mléko Milk make-up a Cleanser PHA-AHA 5%. Oba jsou příjemné, Mléko je určené i na oči, ale voděodolnou řasenku nebo výraznější líčení nezvládne. Jinak jsem Natinuelu byla věrná, což je u mě co říct – většinou nevydržím a po měsíci zkouším další novinky.

Kosmetika je bez sulfátů, takže neničí lipidovou vrstvu, kterou na pleti máme. Já jsem ji měla poničenou a myslím si, že to bylo hlavně tím, že jsem střídala pečující kosmetiku a na složení jsem moc nekoukala. Momentálně mám pleť v lepším stavu.

Trpíte na začervenání? Máte nějaký osvědčený tip, co na něj zabírá?

Autor: Karolína

Pokud si Karolína ráno vybírá rtěnku, je to rozhodování na několik (desítek) minut. Doma má totiž celou komodu kosmetiky. A protože nemá beauty produktů nikdy dost, své postřehy sdílí na svém blogu www.ok-makeup.cz a ráda líčí ostatní.

Váš příspěvek