Minirecenze: Jak obstál jemný čisticí peeling Sedmikráska od Manufaktury?

Ačkoliv nejsem příliš velkým zastáncem peelingů, Sedmikrásce od Manufaktury jsem neodolala. Čisticí peeling na obličej a rty mě zaujal především svou neodolatelnou vůní. Jak se ale osvědčil na mé citlivé pleti?

* Sedmikráska – neodolatelnou vůní teď o sebe můžete pečovat. Zdroj: Canva

Peeling, který vám „nesedře“ kůži?

S používáním peelingu jsem byla vždy velmi opatrná. Mám totiž jednu velmi nepříjemnou zkušenost, která mě na několik let od těchto kosmetických kousků zcela odradila. Když se mi ale dostala do ruky Sedmikráska od Manufaktury, rozhodla jsem se dát peelingům ještě šanci.

S Manufakturou obecně mám velmi dobré zkušenosti. Miluji jejich voňavé krémy a sprchové gely a nikdy jsem neměla problém s podrážděním pleti. Tak jsem se rozhodla zkusit jemný čisticí peeling na pleť a rty ze sedmikrásky a s výtažky z ovsa. Už na první přivonění mě zaujalo jemné a nevtíravé aroma. Přiznám se, že kdybych neznala složení, asi bych nepoznala, že se jedná zrovna o sedmikrásku. Ale vůně je opravdu jemná a připomíná tak trochu luční kvítí.

Snadné použití bez zbytečného „drhnutí“

Trochu jsem se obávala, aby peeling nebyl příliš „hrubý“. Ale ani v tomto Manufaktura nezklamala. Scrub je velmi jemňoučký a pleť tak jemně čistí, aniž by ji podráždil nebo dokonce poškrábal. Použití je velmi snadné. Stačí nanést jednou až dvakrát týdně na vyčištěnou pleť malé množství peelingu, chvíli masírovat a poté důkladně smýt a ošetřit pleť běžným krémem. Já používám zásadně večer po odlíčení. Peeling zbaví pokožku odumřelých buněk a je skvělý i na rty. Pokud je máte suché se sklony k loupání, krásně vám je „pročistí“ a rty jsou pěkně prokrvené a hladké.

Čisticí peeling Sedmikráska od Manufaktury neodolatelně voní.Čisticí peeling Sedmikráska od Manufaktury neodolatelně voní.

Jaké poklady Sedmikráska ukrývá?

  • Kromě výtažků z ovsa a sedmikrásky obsahuje peeling také bambusové částice, které pomáhají odstranit odumřelé buňky.
  • Další složkou je mandlový olej, který má za úkol pokožku zklidnit a vyživit.
  • Již zmíněný ovesný olej obsahuje omega-3 a omega-6 mastné kyseliny s ceramidy a podporuje ochranou kožní bariéru.
  • Výtažek ze sedmikrásky nejen krásně voní, ale také pokožky zvláční a rozjasní.
  • Nelze opomenout také na složky squalen a squalan s antioxidačními a hydratačními účinky.

Proč bych si Sedmikrásku koupila znovu?

Tento peeling mohu rozhodně doporučit. Jednak ho pořídíte za velmi příznivou cenu a vydrží opravdu hodně dlouho. Jeho vůně vám nedá spát a k pokožce je nesmírně jemný a šetrný. Konec „drsným“ peelingům, po kterých se cítíte, jako kdyby vám obličej někdo poškrábal. A hlavně jej ocení i ženy s citlivou pletí. Za mě opravdu skvělý kousek, který se v mé kosmetické poličce rozhodně neztratí.

Cena: 209 Kč

Hodnocení: 5/5

Používáte pravidelně peeling na obličej?

Autor: Martina

Dekorativní kosmetiku vybírá velmi pečlivě s ohledem na citlivou pokožku. Miluje výrazné rtěnky a jemné oční stíny a minimalistické řasenky. Velmi ráda objevuje novinky z oblasti dekorativní i pečující kosmetiky.

Váš příspěvek

Nejčtenější