Mont Blanc: Homme Exceptionnel

Tuto novinku jsem vyzkoušela předevčírem. Nechtělo se mi hned psát recenzi. Dneska jsem se podívala do svého oblíbeného blogu Now Smell This a co nevidím: článek, který si utahuje z neustále stejných, nudných, svěžích pánských vůní, jimiž je zaplavován trh. Pro autora byl impulsem Hugo Boss Pure, neboť Hugo Boss je přímo pravzorem firem, jež chrlí jednu k uzoufání univerzální vůni za druhou. Zvláště se zmiňuje o synteticky zavánějících ingrediencích, všudypřítomných ‚mořských‘ a ‚ozonických‘ tónech, metalicky citrusových začátcích a totální generičnosti všech složek.
Už asi tušíte, že. Ale ještě jedna odbočka. Kromě zmíněného článku jsem nedávno četla část knihy The Perfect Scent, v níž autor dští síru na ty samé generické svěží vůně a speciálně na chemikálii dihydromyrcenol, metlu moderních pánských vůní. Podle něj je prý cítit jako nějaké svěží čistidlo rozlité na hliníkovém pultu; a je všude, a přesto ho výrobci neustále cpou do dalších a dalších vůní ve snaze prorazit na trhu plném svěžích kolínských s tou svojí svěží kolínskou, která je pak ovšem stejná jako všechny ostatní svěží kolínské.
Nevím, jestli je v Homme Exceptionnel dihydromyrcenol a v jaké dávce, ale všechny indicie tomu nasvědčují. Chandler Burr zmiňuje v souvislosti s touto syntetickou látkou Crave od Calvina Kleina, a složku, která v Crave dominuje, jsem vyčenichala i v Exceptionnel. A kromě toho věrně imitoval to čistidlo na hliníkovém pultu; je pronikavě svěží, na začátku to bylo jako nalít si do nosu Persil Color a vůbec to nechtělo přejít (znám i jiné vůně, které začínají jako děsivý prací prášek a krásně se rozvoní). I když jsem si cca po hodině ruku lehce umyla, což pomáhá na ‚zaseklou‘ hlavu parfému (dostanete se tím rychleji k základu), nepomohlo to a Exceptionnel byla pořád stejná. Metalický tón nechyběl, ani citrusy, ani generický základ.
Vzhledem k elegantnímu flakonu a slibné hnědé barvě jsem čekala nějaký orient, snad dokonce ve stylu hnědé Gucci, ale místo toho na mě vybafla protivná modrá svěžest. Obsah flakonu je v takovém rozporu s formou, že Exceptionnel při nejbližší příležitosti raději vyzkouším ještě jednou - nějak se mi to nezdá :)
Máte-li s touto vůní zkušenost, napište do komentářů, jak vám voní.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

tapuz 23.05.10 17:48

Před několika dny jsem ji zkusila v parfumerce na papírek, protože mě upoutal flakon. Líbila se mi hned při nastříkání. Cítím hlavně kávu a levanduli a sladký podtón, pro mě ta vůně odpovídá své koňakově zlatohnědé barvě, je elegantní. Vůbec nic mořského, kovového ani svěžího necítím. Zkušební papírek jsem dnes vytáhla z kapsy bundy a i po čtyřech dnech je na něm vůně intenzivní a plná.

Ada 03.05.08 20:16

Máš pravdu, pod článkem je podepsaný Kevin - v recenzi jsem to opravila.

benvenuta 03.05.08 14:24

Citala som ten clanok! Hehe. Spresnujem, ze autorom je muz ( tinyurl.com/6zj2v4 ), co dodava tomu clanku este vacsiu validitu. Chudaci muzi. Kovove desy su este horsie ako ovocne sirupy.

Nejčtenější