Mont Blanc: Individuel

Individuel má vskutku úctyhodné složení (to, které vidíte nad recenzí, je opsané přímo ze stránek výrobce). Začátečník by se možná těšil, jaká to bude komplexní a zajímavá, snad i divná vůně, ale mě už výrobci na takové triky nedostanou; čím víc toho bývá ve vůni nalito, tím víc se jednotlivé složky slévají a splétají a výsledek bývá naopak nekomplikovaný. Někdy přímo mizerný (dort pejska a kočičky). Individuel naštěstí mizerný není, ale jinak se předpoklad splnil - nečekejte, že to vyčenicháte všechno :)

Individuel je příkladně třívrstvý - zřetelně rozpoznáte hlavu, srdce i základ. Hlava trvá pár minut, srdce cca půl hodiny, potom se objeví základ, který si samozřejmě z obou předchozích vrstev něco málo nechá. Nejlepší mně osobně přišlo srdce, ale ani základ není k zahození - volbu nechám na vašem vkusu.

Hlava se tváří svěže, je citrusově kořeněná, ale záhy začne být jasné, že půjde spíš o sladko-svěží vůni, která kombinuje svěží a teplé tóny. V tomto duchu se nese srdce, které je mixem citrusů, pikantního koření (skořice, jalovec) a svěžejších bylinných a špetky květinových tónů (máta, pelargónie, levandule). Nakonec svěžest opustí vůni úplně. Základ je teplejší, sladší, s gurmánskými podtóny - nejde o vyloženě syté čokoládové tóny jako v dámských gurmánských vůních, ale je docela dost cítit čokoláda, trochu maliny, zbytek je neurčitá vanilkovo-pižmovo-dřevitá směs. Tento teplý základ spolu s mátou, levandulí a pelargónií je hlavní podobou vůně, která s vámi vydrží nejdéle.

Verdikt? Určitě vyzkoušejte, tíhnete-li k pánským vůním s gurmánskými podtóny, ale nemusíte zrovna AMen - Individuel s nimi zachází opatrněji. Je zdařilá, zajímavá, není to nic, co by člověk do pěti minut po vyzkoušení zapomněl, na druhou stranu nečekejte nějakou extra *individualitu a extravaganci, zůstáváme v bezpečí hlavního proudu. Doporučovala bych na denní nošení, Individuel není otravná a nanesete-li střídmě, je vcelku nenápadná.

Nemáte-li v lásce výrazné vůně, využijete ji vzhledem ke sladším tónům i na večer. Trváte-li na tom, aby pánská vůně byla skutečně pánská a ne skoro unisexová, můžete být také klidní, Individuel je mužná dostatečně.

Podobná pánská vůně k doporučení mě nenapadá, kdybych měla Individuel typově přirovnat k nějaké dámské vůni, byly by to nejspíš lehčí gurmánské vůně s ovocem jako Angel Innocent.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Luqas 13.09.09 10:12

individuel je velmi podobna joop homme,, povedal by som , ze je to jej slabsia verzia,,,a kedze joop je vona skvela individuel sa mi paci takisto :D

Arome max 28.04.08 11:14

Presne jak ma v nazvu, je „individel“ kazdym coulem.
Vydrz: 95% (TOP)

Arome jv 30.03.08 09:56

Plně souhlasím s popisem, krásná a plná, na mně dělá dojem „nóbl“ vůně v tom dobrém smyslu slova.

Mirka 03.02.08 17:54

POdle tvého popisu by mohla být podobná Jacomo Rouge, alespoň ten základ. V hlavě nemá citrusy.

Nejčtenější