Montale: Soleil de Capri

Na webu Montale je Soleil de Capri uvedená jako pánská vůně, ale po přičichnutí mě to rozhodně nenapadlo. Spíš bych ji označila jako unisexovou, ostatně třeba na Basenotes najdete všechny Montale označené jako unisexové, zatímco výrobce je dělí na dámské a pánské.
Soleil de Capri je velmi příjemně svěží vůně. Kombinuje citrusy s bílými květinami a špetkou koření, a výsledek je vskutku lahodný; ne že by v hlavě byly výrazné citrusy (chvíli teda jo) a ty potom zmizely a udělaly místo květinám, přičemž šev mezi oběma částmi by byl zřetelně viditelný, spíš se harmonicky prolínají do sebe. Květiny tak nejsou opojné, ale osvěžené citrusovou vůní, a citrusy nejsou ostré ani nevoní nepříjemně synteticky. Pižmo v základu vůni ‚polidšťuje‘, ale neobtěžuje. Výsledný dojem je opravdu letní a středomořský, stinné místo v prohřáté zahradě někde nedaleko moře. Soleil de Capri bych se nebála vzít ve kteroukoli roční dobu a všude, kde bych potřebovala něco jemného, milého mně i okolí.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

janali 08.10.10 23:14

Hm, tento typ vône je pekný na občasné očuchanie, ale zdá sa mi príliš fádny na normálne nosenie. Ľahko sa vám môže stať, že si vás spletú s ktoroukoľvek pubertiačkou v escade. Aspoň ja mám taký dojem, no je pravda, že mnohé montaly, ktoré som skúšala, nie sú originálne - ba ani ten jeden, ktorý vlastním. Či si dáte Crystall flowers, Chypre fruity, alebo Soleil, či nebodaj Boise Fruite, nikto nepríde na to, že nosíte nikovku (ak si dáte nejakú montalovskú aoudovku alebo aspoň Sweet Oriental Dream, možno zbystria pozornosť, ale vo vyššie uvedených prípadoch pochybujem, že to urobia preto, že také čosi nikdy a nikde necítili). Takéto z Montalov sú proste len kvalitné a solídne vystavené, a tak v prípade, že ovocné vône sú vaša šálka čaju na leto, po Soleil môžete siahnúť. Ja zatiaľ nemám odvahu si také čosi „pořídiť“ a pravidelne nosiť.

Sára 14.01.09 13:22

velmi podobná I Am Bali 7:15 od Kenza - podle mě příjemný letní unisex

Lenka Ambrožová 27.11.08 19:06

je to nádherná vůně, ketrá se líbí nejen mě a manželovi, asle pochvalně se o ní vyjádřilo i okolí. Pravda je, že opravdu moc nedrží.

estelle 25.07.08 22:14

Mne sa velmi paci. Prekrasna letna citrusova vona.Vnimam ju jednoznacne ako unisex, aj ked radsej by som ju priradila ženám. Kumquat je tam krasne citit, je to vona leta a slnka…Velmi prijemna zaležitosť.

Jenka 17.08.07 14:12

ale je to nedržák, v mém případě vyhozené peníze, i Light Blue má větší výdrž :(


Reklama


Reklama

Nejčtenější