Montale

Protože jsem se začala této značce v rámci velké orientální exkurze věnovat intenzivněji, mohli bychom si ji představit. Její nabídce jasně dominují orientální vůně, a to v podobě, na jakou jsme zvyklí spíš u arabských parfémů než z našich parfumerií.

Protože jsem se začala této značce v rámci velké orientální exkurze věnovat intenzivněji, mohli bychom si ji představit. Její nabídce jasně dominují orientální vůně, a to v podobě, na jakou jsme zvyklí spíš u arabských parfémů než z našich parfumerií. Má to svůj důvod, pan Pierre Montale, který si značku v roce 2001 založil, strávil tři roky v parfémové laboratoři v Saúdské Arábii, kde vyráběl vůně pro královskou rodinu. Poznal tam ingredience, metody a kompozice, jež jsou v Evropě prakticky neznámé, a po návratu do Francie se rozhodl toho využít.

Z toho vyplývá především jedno: ctitelé orientálních parfémů by měli Montale určitě znát. Sice vám tyhle nezvyklé parfémy nemusejí sednout, ale v rámci orientálního vzdělávání byste je měli aspoň vyzkoušet.
Pierre Montale používá do parfémů typické orientální ingredience - kadidlo, ambru, oud, pižmo, vzácná dřeva včetně známého santalu a cedru, ovšem v té nejvyšší kvalitě; různé balzámy, pačuli, koření, nejrůznější květiny v čele s růží, v orientálních zemích velmi oblíbenou a ceněnou.
Parfémy Montale jsou baleny neobvykle ve flakonech z hliníku, ne ze skla. Na první pohled se možná ušklíbnete, protože jsou všechny stejné (liší se jen barvou) a připomínají nějaký biolit, ale ve skutečnosti to má nejednu výhodu - na vůni nemůže světlo (a tím pádem se nekazí), obal je lehký, i 100 ml se dá klidně nosit v kabelce.

Vůně Montale jsou značeny jako unisexové. Některé těžší, dřevité kompozice nám ‚zápaďanům‘ voní pánsky, ale ani s nimi to není tak jednoduché - vůně jsou většinou dost komplexní a věřím, že si v nich každý najde něco jiného. Někdo se bude soustředit na oud, někdo na růži… Proto se nenechte ničím ovlivňovat, ani mými recenzemi, ve kterých občas utrousím, že recenzovaný parfém mi přijde víc na tu či onu stranu.
Některé parfémy jsou skutečně výrazné a doslova těžké, ale ne všechny kreace pana Montaleho jsou takové; některé jsou více květinové (Jasmin Full, Powder Flowers), jiné stojí na pižmovém základu (Dew Musk, Ginger Musk) a daly by se ve srovnání s ‚pravými‘ orienty prohlásit i za lehké. Naopak oudová řada (se slovem Aoud v názvu) jsou řádné tvrdé bonbonky i pro leckterý trénovaný nos. Při testování se poměrně spolehlivě můžete řídit podle názvu a složení, které neskrývají žádné jinotaje.

Parfémy Montale se dají koupit i u nás (počítaje v to slovenské Parfémy Exclusive, kde najdete velmi širokou nabídku včetně vzorků a odstřiků, nebo v osvědčených zahraničních laskominárnách Luckyscent nebo Aus Liebe Zum Duft.


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

janali 26.05.10 12:53

to ste mi ani nemali hovorit, luciaG, ze ich maju v eurovey:-) uz som sa zaprishala, ze do ziadneho nakupneho centra nevstupim, ale pritom, kolko minam na luckyscente za vorky, to bude priam nutnost:-)) kazdopadne luckyscent mozem len odporucit (posielaju vzorky do tyzdna, co na ameriku nie je vela), rovnako saru, a cez aus lieb zum duft si prave idem objednat velku varku, tak som zvedava

Ada 17.05.10 09:52

U nás jsem je taky našla v některých e-shopech, ale většinou mají jen pár kousků. Sára nebo Aus Liebe jsou do výběru a servisu (i na Aus Liebe se dají objednat nejdřív vzorky) asi nejlepší.

LuciaG 17.05.10 08:52

Na SK ich predáva aj parfuméria Le Parfum & Le Chic v nákupnom centre Eurovea v Bratislave.


Reklama


Reklama

Nejčtenější