Morgan Sun & Love & Ungaro Diva Rose

V parfumerii jsem dnes narazila na úplně novou vůni Morgan de Toi ve žlutém flakonu, kterou nemůžu nikde najít. Možná je určena jen pro některé (rozuměj východní) trhy? Každopádně jsem ji otestovala a spolu s ní ještě růžovou Divu, nad níž jsem tu nedávno bědovala, rozezlena přílišnou invazí růžové barvy. Kupodivu to není ovocné. Jsou v tom vážně růže.

Sun & Love Morgan de Toi.jpg

Sun & Love značky Morgan de Toi (pořád se v těch názvech plete Love ve všech možných provedeních - zaplaťpámbu této vůni aspoň dali jasně žlutou barvu, takže se nebude plést se zástupem růžových předchůdců) jsou, stručně řečeno, konvalinky s citronem. A ne, nevoní to vůbec tak hrozně, jak to zní. Naopak, citrusový začátek jako obvykle nevydrží dlouho (v tomto případě je to dobře, je poněkud osvěžovačový) a pak už se rozvinou konvalinky, dokreslené jen špetkou ovoce. S klidem bych žlutou Sun & Love doporučila jako kopii Diorissima; uvážíme-li obvyklou cenu Diorissima a vůní Morgan de Toi (v některých e-shopech jsou za pár stovek a ta nová bude taky, stačí počkat), dají se překousnout mírné odlišnosti i ten obal s vyzubenou slečnou v bikinách. #END-12683#

Ungaro Diva Rose.jpg

A teď Diva Rose. Koukám, že jsem ani pořádně neorecenzovala klasiku, dostalo se jí jen stručné zmínky, můžete si však počíst v komentářích: elegantní, vyrovnaná, ženská, téměř všechny komentátorky se na tom shodují. Diva je ovšem celkem stará vůně a není příliš známá. (Svědčí o tom i ceny v e-shopech - klasiku, nad kterou neznalci ohrnují nos, poznáte podle příjemného čísélka; jmenovitě třicítka Divy je podle zbozi.cz momentálně nejlevnější v Elninu, a to za 260 korun. Nekupte to!) Proto se zřejmě u Ungara rozhodli ji inovovat, vytvořit novou variaci a zkusit, co na to trh. Spousta mladých žen musela flakonek Divy vídat na maminčině toaletním stolku, takže jim balení Divy Rose bude dost možná povědomé.
Divu Rose vytvořil Olivier Cresp (Noa, Midnight Poison, Ange ou Demon, Nina, YSL Elle, Kenzo Amour a samozřejmě Angel) a jako základ zvolil bulharskou růži. A dal jí tam hodně. Diva Rose je opravdu velmi růžová, od začátku až do konce; zpočátku to na mě bylo až moc, dusilo mě to, růžový olej a sušené růže se praly s mýdlem a pudrem. Musí se počkat, až se vůně růží rozvine; trocha mýdla a pudru zůstane, ty nejdusivější tóny zmizí, objevuje se troška ovoce (sama bulharská růže má ale jemně ovocný nádech, takže stačilo podtrhnout) a jemný základ, sestávající převážně z pižma, ten zbytek je tam jen na dochucení. Výdrž je navzdory slabému základu slušná.
Nesnášíte-li výrazně růžové a květinové vůně vůbec, ani Divu Rose nezkoušejte. V opačném případě - poslužte si! #END-11880#

Autor: Ada

.
Váš příspěvek
Ivetka303 9.11.11 20:58

Diva rose je nádherná vůně - jemná, ač se nezdá. Na mě vydrží skutečně dlouho.. zítra si ji jdu kupovat..

podobka 9.8.11 18:34

oooo, ako ja tuzim po novej voni, za posledneho pol roka som odnuchala vsetky novinky, co sa kde v modnom casopise mihli, a nic… pomoc, potrebujem inspiraciu :-) PS: ta slepice v kode proti smejdum… je to nejeke psychologicke hodnotenie ucastnicok alebo len obluba v zvieracom svete?

chavah 30.7.11 21:01

Konvalinky tam necítím skoro vůbec, jen hrušku, hrušku, hrušku! A voní moc pěkně a optimisticky!K očichání např. ve Fannu na Floře.

Verda2 29.7.11 16:51

Ado, díky za recenze, na levnější „Diorissimo“ jsem zvědavá, Diva Rose jsem zkoušela, příjemné růžičky, ale moc krátká výdrž, alespoň na mé kůži.

1Miru 29.7.11 05:25

…ta Diva Rose má moc pěkné složení, tu bych ráda zkusila.

Mitzi 29.7.11 01:23

Díky za recenze, nepotkala jsem zatím ani jednu z nich a na obě jsem dost zvědavá, tak aspoň vím, že se nemusím bát :)

Přidat komentář

Nejčtenější