22. května: Muglerovy hody a Kokorico

V českých parfumerkách bych to nečekala, ale stalo se: našla jsem řadu Le Goût du Parfum, ve které jsou Angel, Alien a Womanity, obohacené o gurmánské tóny. Vyzkoušela jsem také pánskou AMen Pure Shot; nad tím názvem mě nejdřív napadlo, že také patří do řady, jen místo sladkostí v něm bude vůně nějakého drinku (shot = panák), ale nakonec se ukázalo, že *shot v tomto případě má být spíš svěží vzpruha.

Mugler Alien Le Goût du Parfum: Eau de Parfum Sublimée de Caramel au Beurre SaléMugler Alien Le Goût du Parfum: Eau de Parfum Sublimée de Caramel au Beurre Salé

Ovšem popořadě. Alien Eau de Parfum Sublimée de Caramel au Beurre Salé slibuje sladkoslaný zážitek. Caramels au beurre salé jsou původem bretaňské karamely vyráběné s přídavkem soleného másla (normálně se používá nesolené, ale v Bretani prostě máslo solili). Ze začátku to ovšem voní prostě jako Alien: zvláštní květinová, převážně jasmínová vůně s vlhkými tóny a ambrovým základem. Už jsem byla zklamaná, že gurmánské překvapení se nekoná, když Alien vybalil ten karamel a dokonce i lehce slané tóny. Nakonec z toho vznikne harmonie, v níž se kulaté charakteristiky jasmínu navzájem doplňují s karamelovou sytostí. Chvílemi to ani nevoní jako Alien. Většinou ovšem jo.

Angel Eau de Parfum Sublimée de Poudre de Cacao Amer je zážitek, který by stál za vícero vyzkoušení. Tady z původní vůně zůstalo méně než v případě Aliena, i když samozřejmě Angel z parfému prosakuje řádně, zvlášť ke konci. Mimochodem, výdrž je perfektní.

Angel s kakaem voní překvapivě velmi kakaově. V mnoha vůních vyjdou kakaové sliby nakonec naprázdno, ale tenhle je splněn vrchovatě. Kakao je zde enormně suché a hořké a vydrží tak docela dlouho; postupně přechází, zřejmě vlivem ovoce, do vůně, která mi připomínala tabák. Vůbec, kakaový Angel mi voněl unisexově, myslím, že by ho mohl nosit i muž. Zabte mě, ale v závěru v něm namouduši je fougèrová levandule a pačuli. Každopádně tento parfém vyzkoušejte, až na něj někde narazíte, stojí za to!

Mugler A*Men Pure ShotMugler AMen Pure Shot
AMen Pure Shot je svěží. Má své osvěžovačové a limonádové momenty, ale jinak je vcelku dobrý. Voní po mátě, citronech, kardamomu, jalovci a v závěru po pačuli. Je dobře sestavený, ne jako některé svěženky, které nevědí, po čem vlastně chtějí vonět a za chvíli se rozpadnou na střepy. 
Jean Paul Gaultier KokoricoJean Paul Gaultier Kokorico

A pak tu máme ještě Kokorico (Jean Paul Gaultier). To je vůně především dřevitá, jsou v ní sytá orientální dřeva (santal, cedr), a výraznou složkou je také kakao. Není ale suché jako prach, spíš hladké, gurmánské. Závěr je takový slabší, hlavně pačuliový s troškou dřev.

Čekala jsem od Kokorica trochu větší pecku, ale úplně zklamaná nejsem. Kdo má rád dřevité vůně se špetkou gurmánských tónů, měl by vyzkoušet - třeba sedne.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

verunka2201 08.06.12 15:46

Projdi si vlakna k temto vunim na foru v sekci Novinky, nekdo uz tam daval odkazy, kde se na netu tyto vune vyskytly. I kdyz to byly jen ceske e-shopy a tusim ze jenom ten karamelovy Alien…

tinapods 08.06.12 15:05

Daju sa tieto Muglerovky zohnat aj na nete? :roll:

Chandler 23.05.12 17:41

Kokorico je naládovaný rezavým mokrým pačuli pořádně, a proto, kdokoli se s touto „vůní“ objeví blíže jak na 10m, tak musím prchat. Extrémně se mi nelíbí.

verunka2201 22.05.12 14:43

Trojici dámských Muglerovek jsem očichala všechny a zrecenzovala na blogu. Líbí se mi velice, ta gurmánská nota je ve všech nádherná! Jediné, co se na mě moc hezky neprojevilo, byla Womanity - dost na mojí kůži zkysla. A mrzí mě, že jsem nikde neobjevila A*Mena s chilli :-( Určitě je také skvostný! Naproti tomu Pure Shot je podle mne slabý odvárek, co mu nepřísluší nosit jméno Mugler. Přišel mi naprosto průměrný, nudný. To se o Kokoricu říct nedá, to mi dalo facku do nosu a vzápětí druhou. Tvrdou facku, ale ne zcela nepříjemnou. Na příteli bych ho asi čichat nechtěla, ale originalita se mu upřít nedá a rozhodně mě svým vyčníváním v řadě nudných pánských vůní pozitivně překvapil.

Nejčtenější