Na přání: Chérie L'Eau, Mat a Diesel

Arôme vyslyšelo přání tří čtenářek a exkluzivně vám přináší recenze na tři vůně, které hýbou letošním jarem! Zelená varianta slavné Miss Dior Chérie, neméně zelený (ale tentokrát doopravdy) Mat a neomezené palivo do vašich dieselových motorů. Která z nich je nejkrásnější?

Arôme vyslyšelo přání tří čtenářek a exkluzivně vám přináší recenze na tři vůně, které hýbou letošním jarem! Zelená varianta slavné Miss Dior Chérie, neméně zelený (ale tentokrát doopravdy) Mat a neomezené palivo do vašich dieselových motorů. Která z nich je nejkrásnější?

Krásu nerozsoudím, to už si musíte rozhodnout sami, co je vašemu nosu více libé. Ale na každé recenzované vůni se dá najít něco zajímavého.

#START-8380# Recenzi na Miss Dior Chérie L'Eau si přála čtenářka Dani. Byla v parfumerii a zastavila se u regálu s parfémy Dior, kolem kterého dosud jen procházela v obavách, že tam jsou jen samé klasiky, které jí nebudou sedět. Ale Dior už dávno nedělá jen smrady pro staré báby, protože žádný soudný podnikatel nebude ignorovat ke svěženkám tíhnoucí segment trhu.
Miss Dior Chérie L'Eau se k Miss Dior Chérie má asi jako Miss Dior Chérie k Miss Dior; nemají spolu lautr nic společného. Zatímco Miss Dior Chérie je svou kombinací jahodového nanuka s moderním chyprovým základem (ano, je tam, jen přes ty jahody není cítit) originální, o L'Eau se to říct nedá. Je to svěží vůně obecná, kombinující v sobě citrusy, ostatní ovoce a květiny. Ze začátku je velmi citrusová a citrusový charakter jí vydrží dlouho, jen se do něj postupně přimíchávají další složky, v nichž se nakonec ztratí. Těmi citrusy by podle složení měl být hořký pomeranč, ale nic hořkého jsem necítila - pokud pomeranč, tak obyčejný. To další ovoce, pokud tam je, není sladké a bonbonové, spíš takové zelené. Květiny hrají třetí housle, jejich úkolem je dokreslovat, ne dominovat, přesto vás jejich zelenobílý, lehce hladký tón zaujme. Holý základ, který se nakonec na chvíli objeví, je převážně dřevitý.
Přestože jsem L'Eau nazvala svěženkou obecnou, je to jedna z těch lepších, kvalitnějších - Dior svěží vůně kupodivu umí stejně dobře jako klasiky, nesetkáte se v nich s žádnými lacinými tóny a výdrž bývá na horní hranici toho, co svěží vůně zvládnou. Ze srovnání s Omnií Green Jade, které se podle barvy nabízí samo, vychází L'Eau intenzitou, výdrží a obsahem (tj. je v ní aspoň něco - Green Jade je jen takový svěží dech) rozhodně lépe.
Pro Dani a všechny ostatní, kterým se Miss Dior Chérie L'Eau zalíbí, však přidávám jedno varování - jde o typickou líbivku, do které se na první počich vášnivě zamilujete, ale po chvíli nošení vás dost možná přestane bavit. Nekupujte na základě jedné zkoušky, vyzkoušejte víckrát a aspoň jednou se postříkejte celé, ne jen ruku. #END-8380#

#START-3097# Mat; jsem vyzkoušela na prosbu Katies - zahlédla totiž ve složení petržel a nedalo jí to spát. Takže: v Mat; je petržel, nebo aspoň něco, co voní jako petržel, spíš ovšem sušená než čerstvá. Vůně je velmi bylinná, voní po tom suchém zeleném, co rádi používáme jako koření - petržel, libeček apod. Mátu jsem nezaznamenala, z ostatních uvedených složek také skoro nic, jen květinový a vodní podklad. Pokud v Mat; všechny složky jsou, jsou slité dohromady a žádná z nich výrazně nevyniká. Mat; není přes svou bylinnost tak hodně suchý, jak jsme u mnoha bylinkovek zvyklí, daří se mu udržovat si jistou svěžest. #END-3097#

#START-7352# O Fuel for Life Unlimited od značky Diesel si řekla Viky. Já se těmhle vůním pro mladé spíš vyhýbám a u Fuel for Life Unlimited mě navíc silně odpuzovala reklama a prezentace. Flakon je zabalený v děsně sexy krajkové punčošce a ověšený zlatým cingrlátkem, a propagují ho tři zhruba osmnáctileté femmes fatales s rudými rtíky a naondulovanými účesy. V doprovodném videu děvčata rozjíveně pobíhají nahatá po ulici, trhají polštáře, rozhazují věci a vůbec jsou frí a očividně užívají života plnými doušky.

Kdyby mi bylo šestnáct, měla bych z reklamy oči navrch hlavy, rozcupovala bych nějaký ten polštář a pak šla mamince vysvětlovat, že strašně nutně potřebuju tu vůni, tiskara na kadeřnici, rudou rtěnku a saténové hadříky z Promodu, abych byla sexy. Jenže už mi šestnáct není a rozjuchané puberťačky chechtající se na celou ulici mě přivádějí k šílenství. Zkoušku FfL Unlimited jsem ale nakonec přežila.

Jak se dalo předpokládat, není to svěží vůně, nýbrž sladší, poněvadž sladká = sexy. Jenže ‚sladká‘ je široký pojem a FfL Unlimited je sexy právě tak pro ty mladé slečny. Neobsahuje sice ovocné bonbony, ale také nic dospělého, zajímavého, tajemného, je opatrná a bojácně líbivá. Hlavní složkou je teplé, sladké pižmo, skoro plastelínové, hranici naštěstí nepřekračuje.

V srdci jsou hladké bílé květiny v běžném syntetickém provedení, po jejich částečném vyvonění vzniká pižmově mléčná kombinace, podobná té z nedávno recenzované Obsession Shee . Hřejivá, slaďoučká, příjemná, nositelná, pokud vám to stačí, vyzkoušejte - není co zkazit. #END-7352#

Autor: Ada

.

Nejčtenější