Na přání: Chérie L'Eau, Mat a Diesel

Arôme vyslyšelo přání tří čtenářek a exkluzivně vám přináší recenze na tři vůně, které hýbou letošním jarem! Zelená varianta slavné Miss Dior Chérie, neméně zelený (ale tentokrát doopravdy) Mat a neomezené palivo do vašich dieselových motorů. Která z nich je nejkrásnější?

Arôme vyslyšelo přání tří čtenářek a exkluzivně vám přináší recenze na tři vůně, které hýbou letošním jarem! Zelená varianta slavné Miss Dior Chérie, neméně zelený (ale tentokrát doopravdy) Mat a neomezené palivo do vašich dieselových motorů. Která z nich je nejkrásnější?

Krásu nerozsoudím, to už si musíte rozhodnout sami, co je vašemu nosu více libé. Ale na každé recenzované vůni se dá najít něco zajímavého.

Recenzi na Miss Dior Chérie L'Eau si přála čtenářka Dani. Byla v parfumerii a zastavila se u regálu s parfémy Dior, kolem kterého dosud jen procházela v obavách, že tam jsou jen samé klasiky, které jí nebudou sedět. Ale Dior už dávno nedělá jen smrady pro staré báby, protože žádný soudný podnikatel nebude ignorovat ke svěženkám tíhnoucí segment trhu.
Miss Dior Chérie L'Eau se k Miss Dior Chérie má asi jako Miss Dior Chérie k Miss Dior; nemají spolu lautr nic společného. Zatímco Miss Dior Chérie je svou kombinací jahodového nanuka s moderním chyprovým základem (ano, je tam, jen přes ty jahody není cítit) originální, o L'Eau se to říct nedá. Je to svěží vůně obecná, kombinující v sobě citrusy, ostatní ovoce a květiny. Ze začátku je velmi citrusová a citrusový charakter jí vydrží dlouho, jen se do něj postupně přimíchávají další složky, v nichž se nakonec ztratí. Těmi citrusy by podle složení měl být hořký pomeranč, ale nic hořkého jsem necítila - pokud pomeranč, tak obyčejný. To další ovoce, pokud tam je, není sladké a bonbonové, spíš takové zelené. Květiny hrají třetí housle, jejich úkolem je dokreslovat, ne dominovat, přesto vás jejich zelenobílý, lehce hladký tón zaujme. Holý základ, který se nakonec na chvíli objeví, je převážně dřevitý.
Přestože jsem L'Eau nazvala svěženkou obecnou, je to jedna z těch lepších, kvalitnějších - Dior svěží vůně kupodivu umí stejně dobře jako klasiky, nesetkáte se v nich s žádnými lacinými tóny a výdrž bývá na horní hranici toho, co svěží vůně zvládnou. Ze srovnání s Omnií Green Jade, které se podle barvy nabízí samo, vychází L'Eau intenzitou, výdrží a obsahem (tj. je v ní aspoň něco - Green Jade je jen takový svěží dech) rozhodně lépe.
Pro Dani a všechny ostatní, kterým se Miss Dior Chérie L'Eau zalíbí, však přidávám jedno varování - jde o typickou líbivku, do které se na první počich vášnivě zamilujete, ale po chvíli nošení vás dost možná přestane bavit. Nekupujte na základě jedné zkoušky, vyzkoušejte víckrát a aspoň jednou se postříkejte celé, ne jen ruku.


Mat; jsem vyzkoušela na prosbu Katies - zahlédla totiž ve složení petržel a nedalo jí to spát. Takže: v Mat; je petržel, nebo aspoň něco, co voní jako petržel, spíš ovšem sušená než čerstvá. Vůně je velmi bylinná, voní po tom suchém zeleném, co rádi používáme jako koření - petržel, libeček apod. Mátu jsem nezaznamenala, z ostatních uvedených složek také skoro nic, jen květinový a vodní podklad. Pokud v Mat; všechny složky jsou, jsou slité dohromady a žádná z nich výrazně nevyniká. Mat; není přes svou bylinnost tak hodně suchý, jak jsme u mnoha bylinkovek zvyklí, daří se mu udržovat si jistou svěžest.

Fuel for Life Unlimited od značky Diesel si řekla Viky. Já se těmhle vůním pro mladé spíš vyhýbám a u Fuel for Life Unlimited mě navíc silně odpuzovala reklama a prezentace. Flakon je zabalený v děsně sexy krajkové punčošce a ověšený zlatým cingrlátkem, a propagují ho tři zhruba osmnáctileté femmes fatales s rudými rtíky a naondulovanými účesy. V doprovodném videu děvčata rozjíveně pobíhají nahatá po ulici, trhají polštáře, rozhazují věci a vůbec jsou frí a očividně užívají života plnými doušky.

Kdyby mi bylo šestnáct, měla bych z reklamy oči navrch hlavy, rozcupovala bych nějaký ten polštář a pak šla mamince vysvětlovat, že strašně nutně potřebuju tu vůni, tiskara na kadeřnici, rudou rtěnku a saténové hadříky z Promodu, abych byla sexy. Jenže už mi šestnáct není a rozjuchané puberťačky chechtající se na celou ulici mě přivádějí k šílenství. Zkoušku FfL Unlimited jsem ale nakonec přežila.

Jak se dalo předpokládat, není to svěží vůně, nýbrž sladší, poněvadž sladká = sexy. Jenže ‚sladká‘ je široký pojem a FfL Unlimited je sexy právě tak pro ty mladé slečny. Neobsahuje sice ovocné bonbony, ale také nic dospělého, zajímavého, tajemného, je opatrná a bojácně líbivá. Hlavní složkou je teplé, sladké pižmo, skoro plastelínové, hranici naštěstí nepřekračuje.

V srdci jsou hladké bílé květiny v běžném syntetickém provedení, po jejich částečném vyvonění vzniká pižmově mléčná kombinace, podobná té z nedávno recenzované Obsession Shee . Hřejivá, slaďoučká, příjemná, nositelná, pokud vám to stačí, vyzkoušejte - není co zkazit.


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Eva_nem 04.02.11 23:30

Miss Dior Chérie L´Eau mi voní téměř identicky s Escale a Portofino, jen sem tam vykoukne jahodová Miss Dior Chérie. Má takový ten pánský ocásek, jako mají unisexové kolínské. Pro mě velké zklamání.

Arome MiLi 27.01.11 13:35

Miss Dior Cherie L´Eau som dostala ako darcek velmi som sa jej potesila,ale sama by som si ju nekupila.Zda sa mi slaba vzdrz a ku koncu mi vonia skor ako panska

Ilka 22.04.10 08:15

Jsem popleta! Zkopírovala jsem dotaz, který jsem psala k vůni Chance eau Fraiche! Zkrátka hledám svěže-sladkou vůni a ne a ne najít:o(

Ilka 21.04.10 17:30

Prosím poraďte - sháním vůni na květnový večer, měla by být svěží a sladká zároveň - a hlavně aby byla svůdná a lákavá pro muže. Je to tato Chance Eau Fraiche? Vím že muži mají většinou rádi vůně aspoň trochu do sladka, ale já mám zkušenosti spíš se svěžími. Buďte tak hodné a pomozte:o) Ještě mě napadá Miss Dior Chérie L'Eau - tu jsem teď zkusila a zdála se mi krásná, i když výdrž jen 2 hodiny. Nebo mi poradíte jinou vůni? Děkuji všem předem!

Alena 09.04.10 14:14

Miss Dior Chérie L'Eau je po všech stránkách skvělá - kvalitní, vydrží, nemění se, má krásný flakon a na léto bezvadné složení. Mohu jen doporučit. Někdo píše o osvěžovači-inu, některý osvěžovač voní hezky, hodně aviváží voní hezky…tady chválím svěžest, ale ne pronikavou, žádný bolehlav.

Nora 24.02.10 10:02

Dle Vašich komentářů mě moc láká vyzkoušet něco nevšedního, třeba právě Mat. I flakon je zdařilý. Bohužel jsem na něj nikde nenarazila, tak přemýšlím, zda koupi risknout. Nedala by se prosím k nějaké jiné vůni přirovnat? Jinak jsem na tom podobně jako Viky a Lakymu jeho klid a sebevědomí tiše závidím. Já do parfumerky vždycky táhnu i přítele, který má 2 m a přece jen budí větší respekt než já. :-)

Barbucha 28.11.09 23:19

Mám Diesla vůně je super stačí jednou stříknout je dost silný. Určitě si ho koupím znovu až mi dojde.

Lenka V. 13.10.09 11:13

Diesel Fuel for life Unlimited je zajímavá a pěkná vůně,pro mně láska na první pohled a drží celý den.

Lenka V. 13.10.09 11:13

Diesel Fuel for life Unlimited je zajímavá a pěkná vůně,pro mně láska na první pohled a drží celý den.

3mija 30.09.09 16:57

Dnes jsem si pořídila třicítku do kabelky Fuel for life unlimited- mě se líbí a je mi příjemná, žádná zbytečně sladká a těžká . Taková normální vůně na normální nošení, třeba do práce, neobtěžujete s ní okolí a přesto příjemně voníte. Na rande nebo na večer bych ji nepoužila.

římanka 09.08.09 19:28

Mat se mi dost líbí, ale necítím rozhodně žádný kopr. Přijde mi jako zajímavá výrazná bylinná vůně vyloženě na léto. Na mně ale špatně drží, výraznost a intenzita jsou do půl hodiny pryč a do hodiny necítím už vůbec nic.Docela mě to mrzí, protože je rozhodně zajímavý…

RobertaRight 30.07.09 20:00

Miss Dior Chérie L'Eau mi voněla jako nějaká svěží zelená vůnička, ale spíš pro pány… (!)

emily 19.05.09 19:30

Definitivne mi vonia dior cherie l eau ako zachodovy osviezovac, velmi som sa tesila, lebo Dior vone mi moc nevonaju, ale opat sklamanie.

eva 25.04.09 13:11

Pardon,ale Diesel Fuel for life unlimited mi připomíná naftalín:-(

jerry 20.04.09 22:32

Na Mat jsem narazila naprosto náhodně v pražských Sephorách (Flora a CČM). Cítím z něj celou dobu takový jemný sametový kopr (okamžitě mi připomněl koprovku - mňam). Ta vůně je tak zajímavá, že jsem docela nalomená - dovedu si ho moc dobře představit do letních veder. A slušný držák…

Mitzi 17.04.09 23:35

Miss Dior Chérie L'Eau mě překvapila výdrží, jeden stříček cítím na ruce už 4 a půl hodiny, poslední dvě už jen příjemné dřevo a mech, před tím i nějakou tu kytičku.
Jako dárek bych nepohrdla, ale určitě bych si ji nekoupila, a to přitom zelenou miluji… Je to vůně „líbivka“ bez něčeho výrazného a nadto přesně jak psala Ada - připadá mi, že se omrzí dřív než bych vypotřebovala nejmenší balení. Mnohem radši půjdu do nějaké Allegorie.

Mates 17.04.09 12:06

Krásná recenze.Jen jsem se chtěla zeptat,jak je na tom novinka od Dieselu s výdrží?

Katies 13.04.09 19:49

Ado, díky, asi už tuším, jak by to mohlo vypadat. Masaki (ten růžový) se mi líbí, možná je taky navržen podle stejné filozofie. Žádná složka moc nevyniká a nemění se v průběhu času nijak moc zásadně, spíš se zjemňuje. S výdrží je ok.

Ada 13.04.09 17:32

Katies: vydržel méně než Cherie, ale nebylo to tak zoufalé jako u čistých citrusovek, ty byliny to trochu podržely.

Katies 12.04.09 20:56

Aduš, moc díky za recenzi na Mat, ještě jsem se chtěla zeptat, tak na tom byl s výdrží? Z té recenze usuzuju, že to asi nebude nic extra výjimečného, ale asi ne úplná tuctovka, což? Dá se tím pozitivně ovlivnit chlapa? :)Asi je to spíš na léto, že?

jasmina 11.04.09 17:51

dala jsem dnes cherie dalsi sanci - jako jestli jsem minule nemela jen spatny den ;) - ale proste ne, opet tam jasne citim ovocne stromecky do auta …

viky 11.04.09 17:45

Tak do téhle fáze bych se chtěla dostat :). Mě kolikrát odradí jejich ostříží pohledy tak, že ani nevejdu dovnitř. Připadám si trochu provinile, že jdu zase jen čichat a pak si vesele objednám z internetu, kde je to kolikrát i o polovinu levnější. Většinou to vypadá tak, že tam vlítnu, navoním pár papírků, obě zápěstí a zase „nenápadně“ zdrhnu..A přitom bych se tam nejradši učichala do bezvědomí :)).

Laky 11.04.09 16:23

Zaujala mě ta hláška Viki o dechu hlídače na zádech. Chodím zkoušet parfémy celkem pravidelně. Prodavačce řeknu, že její asistenci nepotřebuji a že si vyberu sám, a hlídači pokud je otravný řeknu, ať si de stoupnout o 15m dál, že se mi nelíbí když mi stojí za zády. Nikdy nikdo neřekl ani píp, nemůžou si to dovolit. Ve většině douglesů, sephor a tak mají už i kavové zrno takže si tam hezky hodinky pobidu a postupně čicháma neutralizuji to kávou. A prodavačky a ty další individua mě opravdu netrápí.

cat_deveraux 10.04.09 22:37

Dnes jsem zavítala do parfumerky abych počuchala slavného Diora. První jsem byla nadšená že je fajn, po hodině jsem tam cítila něco „otravného a chemického“ a začlo se mi z něj navalovat jako z Gaultierovi Ma dame. Takže zůstanu u jahodového nanuku když už

KA_MI_A 10.04.09 20:46

Moc pěkně to Ada napsala o Cherie L´eau - já psala recenzi o pár dnů dříve a myslím, že jsme se v mnohém shodly. Mně přišel parfém poštou dnes a musím ho jen pochválit. Láska na první počuch. Jestli se mi omrzí, to nedokážu dnes posoudit, ale tento „kousek“ určitě neprodám - pokud ho vystřídám, určitě se k němu ráda vrátím. Je jiný, originální.

Ada 10.04.09 17:43

Veru: Masakiho mají ještě ve Špalíčku, nevím, jestli je tam Mat;, ale asi ano. Takže bys nemusela letět až do Futura. V Marionnaudu ve Vaňkovce jsem ho asi neviděla, jenom Suu a Masaki.

Veru 10.04.09 16:42

Dík Aduš za tip, za pár týdnů jedu do Brna dělat přijímačky, tak tam zkusím zabrousit ;-) Jinak jsem stále ještě přivázaná k ČB, a tady se takových „podivností“ jako Masakiho značka určitě nedočkáme :D

Ada 10.04.09 09:43

Veru, Mat mají zrovna ve Futuru, až se tam vyskytneš, tak můžeš čichnout.

viky 10.04.09 08:54

Představa 16leté rozjívené Ády, která cupuje polštář mě taky pobavila:-)). A ten Diesel si asi nakonec koupím.

Lulu 10.04.09 08:44

No tak to je rozkosne napsany!!!„roz­cupovala bych nějaký ten polštář a pak šla mamince vysvětlovat, že strašně nutně potřebuju…“ Musela jsem se smat..Jinak: mne se Diesel i nova Miss Dior docela libi.Vaham, kterou si na leto poridit.

WildOrchid 09.04.09 22:31

me ta recenze na Miss Dior… zaujala. Podle popisu si predstavuji skoro Mure et Musc - citrusy, ovoce, lehke drevo. No, tak ji budu muset nekdy zabehnout zkusit :)

Veru 09.04.09 20:55

Kromě Mat; mám ozkoušeno. Diesel mi přišel nejspíš hrozně průměrný a nezajímavý, protože si ho pamatuju jen málo, a právě také docela sladce a lacině „sexy“ (jo, napadlo mě to samé, že si ji určitě budou pořizovat slečny, co zoufale nutně potřebují zapůsobit na svého idola). Takže ač od inkriminovaného čísla nejsem věkově tak daleko, nenosila bych ho.
No a zelená Chérie - taky se mi moc nelíbí. Je to přesně ten typ květinových, lehce oslazených svěženek, co mi jakousi složkou zaručeně poškrábou sliznici. Připadám si s nimi, jako že se mi schyluje k rýmě - svědí a štípe v nose. To fakt nemůžu.

Ada 09.04.09 20:53

Viky, jak píšu, je to nositelná, příjemná vůně, jestli ti vyhovuje, tak je to naprosto v pořádku. Znám spoustu horších, lacinějších vůní, v téhle je to pižmo s mlékem náhodou fajn. Jen ta reklama a obrovské haló kolem toho je takové ujeté :)

Silvi 09.04.09 20:20

Z těchto tří jsem zkoušela jen Diesla, a docela mě to zklamalo, reklama na obrázku se mi líbila a navnadila na něco víc, jenže ona to ani reklama nezachrání, takový brak. V reklamě televizní je použitá moje oblíbená skladba(známá z Barryho Lyndona), která si rozhodně nezaslouží být použita pro tak obyčejnou vůni.

viky 09.04.09 20:12

Hihi..no přiznávám, že ta reklama mě také neohromila. Ale přesto, že mi dávno není 16, tak se mi vůně docela líbila:-)). To víš, jsem teprve začátečník a když jsem v parfumérce, tak hrábnu na první flašku, která mi přijde pod ruku. Nesnáším vlezlé otázky prodavaček a dech hlídače na zádech. Snad se časem dostanu i k těm originálnějším a „dospělejším“ kouskům. Jinak Ti moc děkuju za recenzi:-).

Přidat komentář

Nejčtenější