Nahé líčení: Jedna z nejnáročnějších make-upových technik v 6 snadných krocích

Všechny bychom určitě chtěly tak dokonalou pleť, abychom ji nezatěžovaly žádnými líčidly. Ne všem se ale poštěstí. Existují ovšem techniky, díky kterým nepoznáte, že na sobě nějaký make-up máte. Vyzkoušejte slavnou techniku „no make-up make-up“, po které bude vaše pleť vypadat dokonale.

Iluzi dokonalé pleti zvládnete vyzvořit i vy

Krok 1: Podklad je důležitější než kdy dřív

Jako před každým líčením, nejprve pořádně hydratujte pleť. Pokud smícháte krém s make-upem docílíte lehounké textury. Ta je u nahého líčení více než žádoucí. Make-up nanášejte vždy od středu obličeje do jeho vnější části. Nezapomeňte ho aplikovat i na víčka. Celý obličej musí být sjednocený a make-up opravdu důkladně zapracovaný, aby působil co nejvíce přirozeně. Dejte si na čas.

Make-up zapracujte důkladně na celý obličej. Zdroj: RedakceMake-up zapracujte důkladně na celý obličej. Zdroj: Redakce

Krok 2: Bez projasnění se neobejtede

Menším štětečkem naneste korektor na místa, které potřebují projasnit. Soustřeďte se na t-zónu, především kolem nosu a vnitřních koutků očí. Prstem korektor následně vklepejte do pleti.

Korektor by měl být maximálně o půl odstínu světlejší než make-up. Zdroj: RedakceKorektor by měl být maximálně o půl odstínu světlejší než make-up. Zdroj: Redakce

Krok 3: Jemně definujeme oči

Jelikož jsme víčka sjednotily se zbytkem obličeje, je potřeba je lehce vystínovat. Nejprve naneste podkladovou bázi, ať vše zůstane tam, kde má. Pomocí přirozené tvářenky nebo bronzru vymezte hloubku oka, nanesením do ohybu víčka.

Primer na víčka je potřeba, i když nanášíte jen jeden stín. Zdroj: RedakcePrimer na víčka je potřeba, i když nanášíte jen jeden stín. Zdroj: Redakce

Krok 4: Prohloubení pohledu díky tmavé vodní lince

Tužkou, nebo gelovými linkami vykreslete horní vodní linku. Směřujte ji do linie řas a opět zapracujte tak, aby nevznikaly ostré přechody. Jelikož se snažíme docílit dojmu, že na pleti žádné líčení není, vynechte řasenku.

Jednoduchý trik, který přirozeně vydefinuje linii oka. Zdroj: RedakceJednoduchý trik, který přirozeně vydefinuje linii oka. Zdroj: Redakce

Krok 5: Tvářenka a rozjasňovač jdou ruku v ruce

Pro zdravý a svěží look je nepostradatelnou součástí tvářenka a rozjasňovač. Naneste ho na lícní kosti, bradu, špičku nosu, pod obočí a srdíčko rtů. Obličej díky tomu působí rozzářeně v jakémkoliv úhlu a světle.

Rozjasňovač doporučujeme tekutý. Získáte tak přirozenější efekt. Zdroj: RedakceRozjasňovač doporučujeme tekutý. Získáte tak přirozenější efekt. Zdroj: Redakce

Krok 6: Obočí utváří celý výraz obličeje

Není upraveného vzhledu, bez upraveného obočí. V tomto případě to ovšem s vykreslováním nesmíte přehnat. Použijte stín, kterým dosáhnete nejpřirozenějšího efektu. Při vykreslování respektujte přirozený tvar. Pokud máte husté obočí, barvě se s klidem vyhněte úplně a jen mu dodejte tvar gelem. V každém případě ale nezapomeňte na závěr obočí pročesat.

Díky pročesání lépe splyne stín s chloupky. Zdroj: RedakceDíky pročesání lépe splyne stín s chloupky. Zdroj: Redakce

Look pod taktovkou Make-up Institute Prague a MUA Vilmou Baum

Jediný institut svého druhu v České republice, který nabízí kurzy líčení pro začátečníky i pokročilé. Ty probíhají pod vedením špičkových vizážistů.

Vilma Baum se zaměřuje na celebrity make-up, foto make-up a beauty. Bohaté zkušenosti má zejména z televizních projektů, jako je například zahraniční StarDance apod.

Vyzkoušíte tento look? Pošlete nám fotku na instagram @aromecz

Držte se pravidla: Čím méně, tím lépe. Zdroj: RedakceDržte se pravidla: Čím méně, tím lépe. Zdroj: Redakce

Autor: Natálie

Kosmetický nadšenec, milovník sladkých parfémů a právě v boji za hezčí pleť. Hledá neustále kosmetické svaté grály, které už na poličce zůstanou.

Nejčtenější