Nasomatto Nuda & Narcotic Venus

Značku Nasomatto založil před pár lety parfumér Alessandro Gualtieri. Okouzlily ho materiály, jimiž se také inspiroval při vytváření vůní: snad každá má ústřední téma, kolem něhož Alessandro vybudoval jedinečnou kompozici. Nuda a Narcotic Venus se točí kolem oblíbených bílých květin.

Když si prohlédnete obrázky flakonů Nasomatto, určitě vás zaujmou jejich zvláštní víčka. Nevypadají jako dřevěná, jsou opravdu dřevěná (parfém China White má víčko keramické). A také poměrně velká, když si však vůni koupíte, dostanete k ní ještě malé plastové víčko, aby se flakon dal pohodlně nosit třeba v kabelce.

Nasomatto NudaNasomatto Nuda

Parfémy Nuda i Narcotic Venus mají jako základní složku bílé květiny. V Nudě je hlavně jasmín, ve Venuši zase tuberóza, ale možná trošku opačně, než byste čekali: jasmín je úderný a tuberóza jemná, ačkoli z běžné parfémové produkce jsme zvyklí možná spíš na opak.

Nuda je poctou jasmínu a je v ní použit extrakt z jasmínu pěstovaného na Azurovém pobřeží. Jasmín zde není nijak upravován a opracováván, parfumér se rozhodl předvést všechny jeho stránky. Ucítíte proto nejen bílou opojnost, ale i indolické složky, které jsou, kulantně řečeno, o něco méně lahodné. Prostě jasmín se vším všudy. Kupodivu se ho však podařilo udržet na uzdě, což mě těší, protože vůní, které se odvážně rozhodly předvést přírodní jasmín a šeredně na tom ztroskotaly, už jsem taky potkala dost. U Nudy musíte jen chvíli počkat, tak 15-30 minut, než se rozleží a to, ehm, nejpřírodnější z ní vyprchá. Pak už je to příjemná, romantická, ale ne sterilní jasmínovka spočívající na trošce santalu a pižma.

Nasomatto Narcotic VenusNasomatto Narcotic Venus

Do Narcotic Venus Alessandro Gualtieri vybral jako ústřední složku tuberózu a pojal ji ve stylu třeba Carnal Flower, nikoli Fragile nebo Fracasu: z Narcotic Venus nekape opojná šťáva a ovocné tóny, je hladká, máslová, jemná a nasládlá. Omamná je ale dost, kdo tuberózu nerad, ten by se ani k Narcotic Venus neměl moc přibližovat, ona to jméno nemá jen tak pro nic za nic… Velmi ženská, spíš elegantní, se smyslem pro romantiku.


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

elisa 04.03.12 10:52

Shodou okolností se mi naskytla příležitost ihned vyzkoušet Nasomatto. Zpracování flakónů se mi líbilo, díky zajímavému designu s použitím dřeva jsou na poličkách butiku naprosto nepřehlednutelné. A vše je rovnou v koncentraci „čp“. Narcotic Venus jsem vskutku nevydýchala, tuberózy na mě bylo moc a ne zas tolik nepodobné fracasu nebo mě šálí čich? Při první zkoušce mě uchvátily obě drogové vůně: nasládle decentní omamná heroinistická (prý, nevím jak voní opiáty) China White a Black Afgano. V první chvíli vůně drsného východu byla nevtíravě zeleně konopná zaprášená kořením a trochu začouzená, úchvatná, ale po několika hodinách na kůži začala růst a být čím dál dusivější. Konopí se rozvinulo do nebývalých rozměrů, jako kdybych byla na koncertě šílené alternativy s bandou huličů v malé nevětrané místnosti. Dominantní je vůně nebo zápach hořícího jointu. Nevzala bych si ji na cestu na letiště, drží poctivě třetí den. Zajímavý brand, doporučuji k vyzkoušení.

suzana 29.02.12 21:54

Myslela som ze Nuda je príjemná jasmínová, asi kvôli menu. Je to jasmínová ale ťažká a silná, taká neznesiteľná a tých 30 minut som nevydržala, aj tak po umytí je nadalej neznesiteľná. Design flakónu sa mi pači.

tapuz 29.02.12 21:40

Já znám tyhle parfémy jen z obrázků, v reálu jsem je nikdy neviděla, ale řekla bych naopak, že ta velká víčka nejen, že dřevěná jsou, ale i jako dřevěná vypadají. Ne, že ne.

Nejčtenější