Nesnáším opalovací krém! 5+1 trik, jak oblafnout sebe i děcka

„Opalovák lepí, smrdí a prostě se mazat nebudu!“ Jestli proti mazání protestujete vy, partner nebo děti, zkuste tyhle fígle.

Vyměňte bílý krém za barevné opalováky

Jakmile má opalovací krém tyrkysovou nebo růžovou barvu, děti rázem ztrácejí odpor k mazání. Ověřeno maminkami! Mimochodem, tento psychologický minitrik funguje i na některé dospělé.

Arome doporučuje


Vyměňte krém za oleje ve spreji

Ochrana před UV zářením má své mouchy – opalovací krémy se často špatně roztírají a dlouho vstřebávají. Jestli jejich texturu prostě nepřekousnete, přesedlejte na olejové opalovací krémy. Řada z nich je dělaná přímo s pumpičkou, takže olej rovnou nastříkáte a rozetřete.

S opalovacím olejem nemáte takový pocit mastnoty jako třeba u masážních olejů. Jsou přímo vyráběné tak, aby se rychle vstřebávaly, takže jsou na pokožce příjemnější. Má to ještě jednu výhodu – rychle ztratíte pocit, že jste namazaní, takže máte tendenci se mazat častěji. Díky tomu nevadí ani nižší ochranný faktor olejů (nejvyšší faktor k sehnání je zatím třicítka).

Arome doporučuje


Vadí vám opalovací krémy? Zkuste roll-on nebo olej.Vadí vám opalovací krémy? Zkuste roll-on nebo olej.

Na cesty vezměte malé balení

Až se budete vymlouvat na místo v batohu, vezměte s sebou malé balení, které se hodí i do příručáku. Podle své preference vybírejte klasický olej, olej ve spreji nebo emulzi v kuličce.

Arome doporučuje


Pořiďte si roll-on

Opalovací krém v kuličce není ještě úplně běžný, přitom velmi usnadňuje ochranu proti škodlivému záření. Balení je sice menší, než běžné opalováky bývají, nicméně se vám bude hodit jako kosmetika do příručního zavazadla. Chcete se ochladit? Opalovací roll-on strčte na chvilku do lednice, při mazání těla si pak užijete osvěžení.

Arome doporučuje


Vsaďte na vyšší faktor

Vykašlete se na všechny opalováky s faktorem 10 a méně! Když už se s odporem mažete, tak to udělejte jednou a pořádně – a promažte se krémem s nejvyšším ochranným faktorem 50. Sice déle zasychá, zato stačí namazat se ráno a máte pak celý den pokoj. Aplikaci vám ulehčí mléko ve spreji, které rovnou stříkáte na tělo a rozmazáváte.

Arome doporučuje


+ extra tipy pro zabejčené typy

Odmítáte se mazat? Spojte mazání opalovacího krému s masáží, té totiž málokdo odolá. Zaručeně funguje na chlapy i ženské ;)

Pokud protestujete proti chemii obsažené v opalovácích, vyzkoušejte nabídku přírodních značek, jako je například Simple krém Butterbean Organic na opalování s SPF 30.

Sáhněte po přírodních krémech na opalování.Sáhněte po přírodních krémech na opalování.

A když už nic nezabírá? Holt zalezte do stínu, vezměte dlouhý rukáv z prodyšného materiálu a vyhýbejte se sluníčku mezi 10. a 16. hodinou.

Jaký opalovací krém vám vyhovuje? Připište nám svůj tip do komentáře.

Autor: Monika

Minimalistka v dekorativní kosmetice, nadšenkyně do pleťových krémů. Nejraději testuje českou přírodní kosmetiku. Už deset let je věrná jablíčkům DKNY.

Nejčtenější