Svatební trendy roku 2021: Barvy přírody, minidorty i méně hostů

Letošní svatby se od těch minulých let liší nejen v barevnosti, ale také svým uspořádáním a odklonem od tradic, a to možná kvůli postcovidovým opatřením. Podle posledních trendů jsou tak svatby menší, vrací se servírované menu a přírodní dekorace včetně sušených květů. Necháte se inspirovat i vy?

* Boho svatby rostou na oblibě. Zdroj: Canva

Malá svatba bez špalíru


Letošním trendem je pořádání menších svateb, nehonosných obřadů a upuštění od některých tradic. Vše souvisí s covidem, a tak je vlastně normální, že budoucí novomanželé nezvou stovky hostů, ale jen nejbližší přátele, že nevěsta neprochází špalírem a že zasedací pořádek je vzdušný. Do popředí se dostal tzv. mišmaš styl uspořádání stolů, při kterém má každý dostatek prostoru.

Servírované menu a minidorty pro hosty

Dalším trendem s příchutí pandemie je návrat k servírovanému jídlu. Bufetům a švédským stolům tak trochu odzvonilo, a to nejen v hotelových restauracích, ale také u svateb. Má to svou logiku, své kouzlo a možná, že i ekonomické a ekologické opodstatnění.

Také svatební dort dostal nový rozměr v podobě minidortíků pro hosty, které jsou kopií toho velkého svatebního. Ten ale poslouží především pro fotky a moment rozkrojení manželským párem a naopak právě ty malé jsou pak určeny pro hosty ke konzumaci – eliminují totiž společné stolování.

Svatební hostina. Svatební dortíčky a další pamlsky na stole.Cupcakes jsou poslední dobou svatebním hitem, který nahradí celý dort. Zdroj: Canva

A jaké barvy vévodí 2021? Barvy přírody a přírodních kovů

Obecně platí, že svatební dekorace vycházející z toho, co příroda právě nabízí, je trefa do černého.

  • V létě se nebojte barev slunce a svou svatbu vyzdobte lehce a vzdušně v boho stylu, stejně tak, jako na nás působí bezstarostné letní měsíce zalité sluncem.
  • Na podzim sáhněte po sytějších barvách a jako dekoraci zvolte sušené květy či plody jako jablka či dýně.
  • V zimě pak obalte svůj den D do teplých tónů voňavého čaje a koření, nebo uspořádejte svatbu ledově sněhovou. Na dekoraci použijte větvičky jehličnanů či šišky.
  • A jarní svatby by měly samozřejmě být oslavou zeleně, trendy jsou visací dekorace, kapradiny či mechy.

Barev se letošní rok nebojí, ale zároveň převládá přírodní look. Velice trendy jsou barvy měděné, skořicové, či broskvové v kombinaci se zelenou a bílou.

1. Měděná svatba

Zmiňovaná měděná je velice slušivá v kombinaci se šalvějovou zelenou (sage) a krémovou – tato kombinace působí více naturálně a hodí se jak na letní, tak podzimní svatby.

K měděné se skvěle hodí zelená a krémová.K měděné se skvěle hodí zelená a krémová. Zdroj: Pinterest

2. V tónech léta

Pokud se barev nebojíte a chtěla byste zářit jako letní slunce zařiďte si svatbu v tónech srpnového léta – hořčičná žlutá, zelená. A jako dekorace zvolte třeba slunečnice či zralé zlatavé obilí. Na hořčičnou však pozor, ne každému sluší.

Pokud se hořčičné nechcete vzdát při podzimní či zimní svatbě, doplňte ji zemitou skořicovou, okrovou či oranžovou.Pokud se hořčičné nechcete vzdát při podzimní či zimní svatbě, doplňte ji zemitou skořicovou, okrovou či oranžovou. Zdroj: Pinterest

3. Sytý podzim

Na podzim můžete více experimentovat a jít do sytějších barev. Trendem pro 2021 se stala šedo-zelená (teal) a ohnivá oranžová či opět měděná barva. Tato kombinace je úchvatně zemitá a kontrastní a na podzimní svatbu se skvěle hodí v kombinaci se sušenými pomeranči a sušenými květy do svatební kytice. Sušených květů se obecně bát vůbec nemusíte, ba naopak, jsou obrovským hitem podzimních svateb. Krom toho tmavé šaty družičky jistě uvítají, sluší totiž jakékoli postavě.

Na dekorace se pak nemusí bát použít těžší látky jako je například samet.

Podzimním svatbám bude vévodit šedo-zelená barva.Podzimním svatbám bude vévodit šedo-zelená barva. Zdroj: Pinterest

4. Barvy, které zahřejí

V zimě se můžete rozhodnout – svou svatbu prohřejete například o bordó odstíny a nebo naopak uspořádáte pravou zimní veselku v bílo-zelených tónech zasněžené krajiny.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli barevnou kombinaci, vaše svatba by měla být především o spojení dvou srdcí. Láska je.

Zimní svatba v odstínech bordó nebo bílo-zelených tónech.Zimní svatba v odstínech bordó nebo bílo-zelených tónech. Zdroj: Pinterest

Jakou barevnou paletu byste zvolily pro svou svatbu?

Autor: Kristina

Práce vás musí bavit a naplňovat a někdy se musí stát něco velkého, abyste si uvědomili, co je v životě důležité. Pro Kristinu to bylo právě mateřství, které nastartovalo její práci pro online media a pomohlo ji určit si priority.

Nejčtenější