Nejsem přirozená blondýna a nestydím se za to

Blonďaté vlasy symbolizují jemný ženský půvab a smyslnost zároveň. Pokud nejste blondýna od přírody, i tak můžete získat plavý odstín vlasů. Jen na to jděte správně. Doma máte na výběr hned ze dvou způsobů, jak vlasy zesvětlit: chemicky, nebo přirozeně.

Chemické odbarvení vlasů


V každé drogerii najdete širokou škálu zesvětlovačů (např. Syoss intenzivní zesvětlovač, 118 Kč, zesvětlí vaše vlasy až o 8 odstínů). Než se ale do domácího odbarvování pustíte, raději si pořádně rozmyslete, zda by opravdu nebylo lepší investovat za kadeřnici. Obzvlášť, pokud jste v barvení vlasů doma nováček.

Největším plusem chemických odbarvovačů je jejich schopnost výrazného zesvětlení až o několik odstínů. Každý ale na tenhle chemický koktejl reaguje jinak. Připravte se proto na možné komplikace, jako je podráždění pokožky hlavy nebo oslabení a vysušení vlasů. A také na to, že výsledný odstín nemusí odpovídat vašim představám. Ani v tom případě ale není nic ztraceno. Stačí použít přeliv, který barvu vlasů doupraví.

Dobrou práci odvede také Silver šampon, který zkrotí nepřirozené žluté odstíny. Vyzkoušejte např. L'Oréal Professionnel Série Expert Silver (259 Kč). Silver šampon ocení i melírované vlasy, které tak zůstanou zářivější po delší dobu.

Přírodní zesvětlení vlasů


Jestli vám už příroda nadělila světlý odstín vlasů, není potřeba je dál zatěžovat zesvětlovači nebo barvami. Obzvlášť během zimy ale mají i světlé vlasy tendenci tmavnout. V tom případě si můžete dopomoci ingrediencemi, které máte pravděpodobně ve své spíži.

Přírodním zesvětlovačem jsou citrony. Kyselina citronová vlasy dokáže zesvětlit i o pár odstínů. Smíchejte citronovou šťávu z několika plodů se šálkem vody. Pomocí rozprašovače naneste do vlasů, nechte působit 10 minut a opláchněte. Podobnou službu vám prokáže také med. V kombinaci s olivovým olejem, skořicí a vodou si z něj vytvoříte skvělý zesvětlovací i vyživovací zábal na vlasy. Vyzkoušet můžete také odvar z heřmánku. Nezapomeňte také trávit co nejvíce času na sluníčku. Sluneční paprsky totiž vaše kadeře spolehlivě rozzáří.

Péče po odbarvování


Po přírodním i chemickém zesvětlení svých vlasů jim věnujte zvýšenou pozornost. Aby vám zářivá barva vydržela co nejdéle, pořiďte si speciální šampon a balzám pro blond vlasy (např. Schwarzkopf Essence Ultime Lemon Oil Blond & Bright, 160 Kč). Dopřejte svým vlasům také pečující masku (Redken Blond Idol, 560 Kč) a olej na vlasy.

Autor: Eliška

Make-up byste na její poličce nenašli, zato bez svěží květinové vůně nedá ani ránu. Stejně tak neodolá neustálému zkoušení novinek ze světa přírodní kosmetiky.

Nejčtenější