Bronzová pleť snadno a rychle? Nepodceňte výběr „samoopalováku“

Nedá se přesně určit, kdo by měl jaký samoopalovací přípravek používat. Dle jejich účinnosti a konzistence či balení si snad ale vyberete ten pravý. A jaký je tedy výběr?

Nejdříve tónujte

Samoopalovací mléka, zejména ta, která lze zakoupit v drogerii, vám poslouží k postupnému a lehkému tónování pleti. Nečekejte tedy od nich okamžitý a zásadní rozdíl v barvě pleti. Po pravidelném používání vám ho ale zajistí. Tím vám dají čas k vychytávání nedostatků a odbourávání případných fleků. Jste-li bílá jako stěna a nemáte se samoopalovacími přípravky velké zkušenosti, je pro vás tónování tím správným startem.

Samoopalovací mléko v tubě Loréal NutriBronze (od 159 Kč) pokožku navíc skvěle hydratuje a dobře se roztírá. A pokud vám jen tak nějaký samoopalovák nevoní, zvolte mléko Magic Tan od Avonu (od 142 Kč) s vůní vanilky.

Rychlá a jednoduchá aplikace

Pokud toužíte po samoopalováku, který nanesete rychle a i na špatně dostupná místa, jako jsou třeba záda, sáhněte po balení ve spreji. Výhodou je suchá pokožka ihned po aplikaci a čisté ruce, jelikož nemusíte nic roztírat. Dbejte ale na rovnoměrný nástřik přípravku a žádné místo nevynechejte. Při aplikaci si navíc stoupněte na ručník, který můžete zašpinit a dopřejte si kolem sebe více prostoru.

Máte-li citlivou pokožku, sáhněte po samoopalovacím spreji od Biodermy (od 357 Kč) nebo zabraňte předčasnému stárnutí pleti s přípravkem od Collistaru (od 439 Kč).

#IMG-210123-medium-center–https://www.arome.cz/kosmetika/pece-o-telo/opalovaci-kosmetika/#

Naolejujte se, jak je libo

Jste zvyklá na tělové oleje, které vaši pokožku zvláční? Poohlédněte se i po samoopalovacích. Sice se pomaleji vstřebávají, ale zato budete přesně vědět, kde jste jaké místo vynechala. Hodit se budou zejména těm, kteří mívají sušší pokožku.

Až 4 denní opálení po jedné aplikaci si užijete s olejem Dior Bronze (od 935 Kč). Máte-li už trochu barvu od sluníčka, sáhněte po rozjasňujícím samoopalovacím oleji od Avonu (od 129 Kč), který vaše opálení podpoří a zvýrazní.

Okamžitý efekt

Toužíte po okamžitém a výrazném opálení? Sáhněte po pěnovém přípravku. Zakupte si k němu i aplikační rukavici. Předejte tak nejen skvrnám, ale i obarveným dlaním. Výhodou je sice rychlé zasychání, ale i tak se vyhněte okamžitému kontaktu pokožky s oblečením.

Zvolte pěnu od specializovaných výrobců, kteří je nabízejí ve dvou odstínech. Mezi variantou Medium či Dark se můžete rozhodovat u značky St. Moriz (od 219 Kč) nebo třeba Vita Liberata (od 1 289 Kč).

A jaká konzistence samoopalovacího přípravku vyhovuje vám?

Autor: Zuzana

.
Váš příspěvek
Lavandine1 21.5.17 21:32

@Parfum maniačka Máš určitě pravdu, kromě mnoha jiných aspektů má konzumace masa i zatěžující vliv na životní prostředí. Ale tohle je fórum primárně o parfémech, tak to sem radši nebudeme psát, abychom nebyly jako autorka článku a neposkytovaly nevyžádané informace, i když, myslím, ty naše by byly mnohem přínosnější.

Parfum maniačka 21.5.17 15:47

@Lavandine1 čo sa týka záťaže životného prostredia, môžeme napríklad začať u konzumácie mäsa ;)

Lavandine1 21.5.17 12:35

Samoopalovací krém považuji za nesmysl a velmi neekologickou a zbytečnou zátěžovou záležitost.
Souhlasím s lidmi, kteří se domnívají, že strašení rakovinou kůže ze sluníčka je výplodem určitých zájmových skupin, a ve skutečnosti pochází z kosmetických přípravků těmito skupinami propagovaných.
Slunce je v přiměřené míře pro lidi velmi, velmi zdravé.
Mám velmi citlivou pleť a jako průvodkyně jsem se několik let často pohybovala na slunci.
Nepoužívala jsem ŽÁDNÝ přípravek, jen zdravý krém s b-panthenolem v průběhu pobytu na slunci a po něm. V pohodě.
Pokud má někdo problémy se sebevědomím, je třeba to řešit například prostřednictvím kineziologického odblokování, které už v některých zemích i východní Evropy hradí už pojišťovny, a nezatěžovat už tak dost zatížené životní prostředí dalšími reziduy.

Parfum maniačka 20.5.17 22:32

Ja používam len ten od Avonu, vždy mám zásoby aspoň troch krémov. Používam celoročne a vždy som spokojná. Plusom je pre mňa tropická vôňa kokosu v kombinácii s typickou vôňou samoopaľovacieho mlieka, ktorú milujem :)

Kjitka 20.5.17 21:56

jinak samoopalovák bych nebrala, pokožka sice vypadá opálená, ale neochrání před slunkem… :roll:

Kjitka 20.5.17 21:54
Ingrid 17.5.17 22:55

Ano,mýváme tu ponejvíce takovéto ehm…hodnotné články. Čest výjimkám. :jazyk:

RoSa 17.5.17 00:14

:zed:
Hodit se budou zejména těm, kteří mývají sušší pokožku.

http://prirucka.ujc.cas.cz/?…

Příspěvek upraven 17.05.17 v 00:15

Přidat komentář