Nesyslete štětce, mějte po ruce jen ty nejdůležitější

Také se divíte, kolik kosmetických štětců dokážeme my ženy vlastnit? Opravdu jich potřebujeme tolik? Zaměřte se spíše na kvalitu než na kvantitu – a místo spousty štětců si pořiďte jen ty nejdůležitější.

Bezchybný make-up

Toho docílíte štětcem zvaným „stippling brush“. Ten se skládá z kratších černých a delších světlých chlupů. Je velice jemný a můžu potvrdit, že nanášení make-upu je s ním vysoce návykové. Hodit se vám bude spíše na tekutější make-up, který nanesete krouživými pohyby. Pokud vlastníte ale make-up v tužší konzistenci, zvolte plochý štětec se zakulacenou špičkou. Využijete ho i na doladění make-upu v záhybech obličeje.

Zdroj: MAC, Madame L'ambre

Fixujte pudrem

Štětců na pudr je nepřeberné množství, ale bude vám určitě stačit jeden, maximálně dva. Jedním z nejoblíbenějších je takzvaný Kabuki. Velký, zakulacený a hustý štětec s krátkou rukojetí se hodí zejména pro sypké a minerální pudry. Přepudrujete jím obličej v cukuletu. Bohužel se vám ne vždy vejde do taštičky.

Pokud chcete zůstat věrná klasice, kupte si husté kulaté či oválné štětce s dlouhou rukojetí. Jste-li detailistka, pořiďte si ho i v menším provedení na přepudrování okolí v oblasti očí a nosu. Ženy s citlivou pletí by měly mít štětec co nejjemnější.

Potřebujete nanést větší vrstvu pudru? Sáhněte po štětci s krátkým chlupem, který je na konci rovný, takže vytváří jednotnou plochu. Pokud máte mastnější pleť, určitě se vám v taštičce neztratí.

Zdroj: ZAO, Avon, Vizart

Zvýrazněte tváře

Na nanášení tvářenky, bronzeru nebo rozjasňovače si pořiďte štětec se zkosenými chlupy. Díky jeho tvaru bude konturování obličeje hračka. Pokud si na to nepotrpíte, vystačíte si s klasicky zakulaceným štětcem, který by měl být menší než ten pudrový.

Zdroj: Sefiros, Clinique

Vystínujte oči

Aplikátorům už odzvonilo, obzvlášť když je máte v paletce téměř u každých stínů. Pokud chcete nanést stín na celé víčko, sáhněte po malém plochém štětci. Na stínování, zejména v oblasti očního oblouku, použijte jemný kulatý štěteček. Precizního a výrazného nanesení stínu pak docílíte tvrdším plochým štětcem se zkosenými chlupy. Jste-li zručná a chcete si vykouzlit „kočičí“ oči, vybavte se i tenkým štětečkem na oční linky.

Zdroj: Barbara Hormann, Milani, ZAO, W7

A bez kterých kosmetických štětců se neobejde vaše taštička?


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Parfum maniačka 22.12.16 17:00

Hurá, tak sme sa dočkali po dlhšom čase opäť revolučného článku :mrgreen: :dance: Ďakujem za životne dôležité informácie o štetcoch :mrgreen:

Nejčtenější