7 nejblbějších kosmetických darů: Ježíšku, tohle příště ne!

Naši blízcí se sekli a pod stromečkem nám nadělili nevhodné dárky, které si na pleť a tělo odmítáme nandavat. Darované kosmetice na zuby koukej!

* Milý Ježíšku, příště raději poukázku než nekvalitní kosmetiku. Zdroj: ESB Professiona / Shutterstock

Mezi spoustou krásných darů se objevily i kosmetické „perly“, které opravdu nestojí za to. Ano, jsme zmlsané a nevděčné… ale vy jste nejspíš dostali něco podobného taky.

1) Oznámení reality

Vánoce jsou prý svátky klidu a míru… a leckdy taky radikální upřímnosti. Dary totiž umí být krutější než pohled do zrcadla.

Monika: „Babička vždycky nekompromisně naděluje kosmetické řady, které ve vás odhalí to nejhorší. V pubertě jsem špatně nesla pomocníky pro problematickou pleť, ale samozřejmě pak vždycky přišly vhod. Po dvacítce jsem se radovala, že jsem byla vyhodnocena jako normální. Teď však babi nastavila zrcadlo – a tak před mou třicítkou nadešel čas na krémy pro zralou pleť. Příští rok čekám už leda gel na protézu.“

2) Přírodní? Ani z dálky

Ježíška snadno svedou na scestí lákadla kosmetického světa, a tak úplně přehlídne, že obdarovaný se vrací (když dojde na ošetření pleti) zpátky na stromy. Ale hlavně že se to patlá, že jo.

Josefina: „Od nastávající mého bratra jsem dostala letos pandí obličejovou masku, pro kterou poslala Ježíška až do Anglie. Pořád váhám, zda ji použít. Pečující kosmetiku vybírám striktně přírodní, což tahle nebude…“

3) Vedle jak ta jedle

Nemůžete svým drahým zazlívat, že se neorientují v typologii barev ani vaší pleti. Ale kdo to pak má nosit?

Eli: „Jsem studený typ, takže oranžové se vyhýbám obloukem. A pod stromečkem tadááá, sada rtěnek v teplých odstínech červené a oranžové.“

Monika: „Mám atopický ekzém na rukou, který k mé nelibosti komentují příbuzní i známí… tak jak to, že pod stromečkem rozbaluju laky na nehty a ovoněné krémy na ruce, po kterých se osypu ještě víc?“

Díky za každou novou rtěnku... a nebo radši ne. Zdroj: Vladimir Gjorgiev / ShutterstockDíky za každou novou rtěnku… a nebo radši ne. Zdroj: Vladimir Gjorgiev / Shutterstock

4) „Měla by ses líčit…“

Ježuchu, chybějící kosmetika není jako díra na trhu – pokud bychom nutně potřebovaly tvářenku, věř, že už dávno máme druhé balení.

Eliška: „Táta nadělil mámě kosmetický skvost – obrovskou sadu křiklavých stínů na oči, tvářenek jak pro Marfušu, rtěnek, laků na nehty, zrcátka a štětečků… to vše zabalené do kovového kufříku, který se běžně používá na nářadí. Nechtěli jsme mu zkazit jeho dětinskou radost, a tak jsme zamlčeli, že máma používá pouze hypoalergenní přírodní kosmetiku a vlastně se skoro nemaluje…“

5) Bytové indispozice

Neberte si osobně, když dostanete putovní vánoční dárek. Příští rok ho zas pošlete dál.

Martina: „Mamka každému říká, že nemá vanu, ale sprchu… přesto od svých kamarádek pravidelně dostává různé soli a pěny do koupele. Letos dostala opravdový skvost – takovou tu šumivou kouli do koupele s vůní tutti frutti, kterou nám dala, můj syn to miluje. Po vhození do vody se ale voda proměnila v příšernou růžovou břečku a Kuba se pak osypal.“

6) Špatný popisek

Neexistuje nevhodný dárek. Jen nevhodně obdarovaný.

Dája: „Přála jsem si krém na celulitidu a pudr na bělení zubů, vážně! Akorát že se u stromečku popletly balíčky a moje kosmetické dárky omylem rozbalila ségra. Nebyla moc ráda.“

7) Osvěžovač vzduchu

Co dodat – kupovat parfémy je prostě vabank!

Jana: „Jednou jsem od babičky dostala parfém, který neskutečně smrděl. Byl těžký a šíleně kořeněný. Tenkrát jsem bydlela ještě s mamkou, tak jsme milý parfém daly na záchod místo osvěžovače, ale ani tam se nedal použít.“

A čeho se Ježíšek dopustil na vás?

Autor: Redakce

Kosmetické recenze, názory a tipy – to je Arome!

Váš příspěvek
Úsměv-prosím 10.1.19 09:53

@Breptula Já právě jednou kdysi dostala také ten kouzelný kovový kufřík plný „čehosi“ :D Nedalo se z toho použít nic, protože ta kosmetika byla - kromě šílených odstínů - ještě dost nekvalitní a jen při vyzkoušení na hřbet ruky mi to dělalo vyrážky. Jasně, z jedné strany bylo milé, že mi chtěl milý udělat radost, ale nakonec jsem z toho využila jen lak na nehty. A fakt jsem se musela smát, že měl někdo z redakce stejnou zkušenost, kufříky pořád frčí :D

Breptula 10.1.19 09:44

Jednou jsem dostala zářivě zelené stíny… přitom oči si líčím výjimečně, výraznými barvami nikdy :-D Je sice moc hezké, že si dotyčná vzpomněla, ale byl to fakt blbý kosmetický dárek :lol: Možná to byl putovní dárek :think: :-D

Yvraine 10.1.19 08:16

@Úsměv-prosím
Díky. Pak tvůj postoj naprosto chápu. Hezký den :kytka:

Ingrid 9.1.19 23:47

@Úsměv-prosím I pro mne je tato diskuze ukončená"@Hanka H, to udělala i za mne. Bylo by zbytečné v ní pokračovat .Snad jen poznámku. Nikdo mi nestojí za zády s mačetou a nenutí mne nic číst ani dělat proti mojí vůli. A skutečně téměř nikdy podobné články nečtu, tento jsem rozklikla z čiré zvědavosti, chtěla jsem vědět,jak se redakce s tímto tématem popasovala a dočkala jsem se toho, co jsem předpokládala.
Pokud bude mít jakákoliv změna v čemkoliv smysl, ráda ji uvítám. Nevím, sice, jestli smysl života spočívá ve změně, ale jsem přesvědčena o tom,že HISTORIA MAGISTRA VITAE. O tomto webu to platí dvojnásob.
A pokud si někde přečtu od vás tip na slevu, zajímavý pohled na novou vůni či dobrou recenzi, bude to smysluplnější, než leckteré publikované články.

Příspěvek upraven 10.01.19 v 00:04

Úsměv-prosím 9.1.19 23:25

@Yvraine Mě přivedl na tyhle stránky Instagram - narazila jsem na hezké fotky, mrkla na web a sem tam i na nějaký článek. Neříkám, že mě každý nadmíru obohatí, ale z druhé strany se mi líbí třeba to, že se tady dočtu o kosmetice trochu víc, než co je sdělené v tiskové zprávě, kterou okopíruje lecjaké jiné médium, nebo v popisku produktu naservírovaného od PR oddělení… Pokud chci vysokou novinařinu, určitě nejdu na Arome. Ale pokud si chci na chvilku jen tak odpočinout, kouknout na hezkou fotku a zjistit, co je nového v kosmetice a jak fungovala tahle maska na obličej a jak držel támhleten lak na nehty, tak proč ne. Hluboké debaty nad problémy světa tak nějak v polední pauze nebo cestou z práce prostě nevyhledávám, tak volím například Arome :)

Hanka H 9.1.19 22:45

@Úsměv-prosím Zatím se snažíte spíše o konfrontaci. Ona „pamětnická věta“, kterou Váše entrée okomentovala @Ingrid, je velmi trefná. Tak snad si v budoucnu najdete vhodnější způsob komunikace. I ironie má svá pravidla.
A pokud Vaše názory budou pro Arome přínosné, podložené znalostmi, zkušenostmi a obejdete se bez invektiv, rádi si je přečteme. Tímto považuji naši diskuzi za uzavřenou.

Yvraine 9.1.19 22:30

@Úsměv-prosím
Mohu se zeptat, co přivedlo na Arome tebe? Nechci se v tuto chvíli nikoho dotknout, jen se ptám ze zvědavosti. Prostě si nějak neumím představit, proč by někdo začal chodit na Arome právě kvůli soudobým redakčním článkům. Ruku na srdce, podobné plky se dají v dnešní době najít na 9 z 10 stránek zaměřených na ženy. Na to nemusí nikdo chodit na Arome a ještě se registrovat. No a pokud jde o vyjádření vlastního názoru, nějak jsem si nevšimla, že by tu vzkvétaly nové diskuze plné nováčků… ani o té kosmetice. Jediný moment, kdy se najednou vynoří xy aktivních nováčků, tak je soutěžení o kosmetiku zdarma…

Úsměv-prosím 9.1.19 21:47

@Hanka Dámo, děkuji za doporučení, jedno na oplátku pro vás - občas se mezi mými řádky skrývá ironie :unicorn:
Ano, rozhlížím se už dlouho a všímám si vaší silné nespokojenosti, a tak si nadarmo lámu hlavu nad tím, co vás ještě má k tomu rozkliknout si další článek… :think:
A jistě že jsem sem nepřišla čeřit vodu, nýbrž zde nadhodit své názory, tak jak to tu dělá každý :hug:

Úsměv-prosím 9.1.19 21:39

@Ingrid Já vám rozumím, ale jak sama píšete, udály se tu jisté změny, a navíc už je to celkem dávno. Pochybuji, že kdokoli z těchto redaktorek rozhoduje o tom, co se tady píše a bude psát. Spíš je to rozhodnutí někoho shora, zkrátka nový směr, noví lidé, nové články, nová témata. Ale proč ty neustálé kritiky na redakci? Osobně si nemyslím, že by zde psali negramoti bez zkušeností. Já tu opravdu často najdu zajímavé tipy, inspiraci anebo se usměju nad článkem, který je asi z nějakého důvodu zařazen do sekce „pro zábavu“ (nebo jak se ta sekce jmenuje). A pokud se zde někomu dlouhodobě nelíbí a má stále potřebu kritiky… ptám se sama sebe, nutí vás ty články někdo číst? Přemýšlím, proč si zbytečně dělat vrásky nad něčím, co je nejspíš už dlouhodobě a výhledově dané. Změna je život :)

Hanka H 9.1.19 21:09

@Úsměv-prosím Dámo, zapracujte prosím na své čtenářské gramotnosti - z mého příspěvku je zcela zřejmé, že k uvedeným negativním jevům jsem kritická, a tudíž mě nelákají.
A co mě láká :think: ? Tak se rozhlédněte, a zjistíte to - já se s tím netajím :-D . Ale snad jste sem nepřišla jenom čeřit vodu, co říkáte? :rose:

Ingrid 9.1.19 19:43

@Úsměv-prosím Nepoužila jsem jediné hrubé,natož vulgární slovo a ona inkriminovaná věta je citát Vlasty Buriana z jednoho pamětnického filmu.
A jak už jsem psala, takovéto články se dříve na Arome neobjevovaly a celý web byl jinak zaměřený a odchodem jeho zakladatelky hodně ztratil, kdo pamatuje dřívější časy, ví, o čem píšu.
Napovědět by mohl samotný název-Arome- zkrátka a jednoduše,dříve to byl web, kde se na určité úrovni psalo a diskutovalo o parfémech, ano,vyskytovala se zde i kosmetika, proti které, domnívám se, zde nikdo nic nemá, jen to mělo vše jinačí podobu .Řekněme…kultivovanější. Toť vše.
Po změnách, které se zde udály, odešlo hodně kvalitních členek pryč i to o něčem svědčí.
Omlouvám se za tykání a pokud jste zažila předchozí podobu Arome, tak i za to,že jsem z vašeho kometáře usoudila,že o tom nic nevíte.
Na mém názoru na komentovaný článek, to přesto nic nemění.

Příspěvek upraven 09.01.19 v 19:47

hafik 9.1.19 18:33

@Úsměv-prosím Tak to budete asi jediná, koho článek pobavil :pudl: :pudl:

Úsměv-prosím 9.1.19 17:56

@Hanka Mě osobně článek pobavil :hug: A mohu se zeptat, co zde kromě amatérismu, neomalenosti a neumětelství láká vás?

Úsměv-prosím 9.1.19 17:54

@Ingrid „vlítla jsem sem jak papír do průjezdu…“ jsem ráda, že vy sama máte úroveň vyjadřování jaksi dosti na výši ;)

Ingrid 9.1.19 13:24

Euniko,děkuji.
A ano,mohu se mýlit . V tom případě se ospravedlním.

Hanka H 8.1.19 18:55

@Úsměv-prosím Nevím, co Tě na Arome přilákalo. Jestli to byla neomalená, redakcí v posledních téměř dvou letech prosazovaná linie, plná amatérismu, neumětelství, a o to více snažící se zahnat do kouta dřívější aromácký duch, potom byl asi výše uvedený článek dle Tvého gusta. Ale my máme prostě jiné představy, o čem chceme na Arome číst a jak mají být témata zpracována. A nijak to nesouvisí s naší příslušností k církvi či případným bezvěrectvím. Tak nás prosím nenapomínej a nepoučuj.

Eunika 8.1.19 18:28

@Ingrid

„…tvá registrace je velmi čerstvá, takže nevíš nic o tom, jaký mělo Aroma vývoj a jak to zde vypadalo ani jak to zde chodí…“

Tak za tohle bych hlavu na špalek tedy nedala.
Se zbytkem naprostý souhlas, moc hezky jsi to napsala.

Ingrid 8.1.19 18:06

Milý Úsměve, vidím,žes tady vlítla, jak mastný papír do průjezdu, abys nás poučila o nadhledu a vyjářila své domnění o tom, že jsme některé z církevního spolku .Co se mne osobně týká, nejsem ani pokřtěná, tudíž s žádnou církví nic společného nemám a nadhledu mám v životě dost. Humor mám ráda inteligentní, nikoliv ten izerovský, který nemá úroveň ani takový, který ubližuje a něco nebo někoho devalvuje, takže tvůj psychologický rozbor je zcestný, dopustila ses zde jediného příspěvku, tvá registrace je velmi čertstvá, takže nevíš nic o tom, jaký mělo Aroma vývoj a jak to zde vypadalo ani jak to zde chodí a ne, nebudu nijak mentorovat ani vést nějaké církevní kázaní. Jen napíšu,že jsem vyjádřila svůj názor a že ze mne mluví životní zkušenost, najmě s vývojem tohoto webu.

Úsměv-prosím 8.1.19 13:22

OMG, co je tohle zase za komentáře? Nadhled a humor vám tak trochu nechybí, dámy? :think: S těmahle řečma jděte někam do církevního spolku 8-)

Ingrid 7.1.19 18:16

Můj Ježíšek se dopustil toho,že mám pořád ještě komu dávat dárky a někoho,od koho je mohu dostat a jsem za to nesmírně vděčná.A nikdy nenazvu žádný dárek blbostí,protože si všeho,co mám, už si dokážu vážit,autorky článku k tomu,zdá se,ješte nedospěly.
A ještě něco,v životě každého člověka mohou přijít chvíle,kdy by dal nevím co za to,aby ten,kdo mu dal nevhodnou šminkovací kazetu nebo kosmetiku pro zralou pleť,byl ještě s ním a aby od něj mohl dostat ne luxusní kosmetiku podle svého gusta,ale jeho úsměv,obejmutí,jeho přítomnost.Važte si každého okamžiku i každého dárku od toho,kdo vás má rád.

Příspěvek upraven 07.01.19 v 18:26

Yvraine 7.1.19 16:33

@EmmaLark
SWAP skupina se mi moc líbí, je to super nápad. Určitě bych něco takového ve svém okolí ocenila :palec:

EmmaLark 7.1.19 12:34

Taky mi přijde trochu nešťastné nazývat dárky blbostmi. Však je milé, že si někdo na vás vzpomněl, chtěl vám dát dárek a z nějakého důvodu vám ho vybral. Určitě s tím měl dotyčný práci, chtěl vám udělat radost a myslel to dobře.
Každopádně já osobně taky nerada dostávám kosmetiku jako dárek. Naštěstí moje rodina, kamarádi a známí, se kterými si dáváme dárky, mě znají dobře na to, aby věděli, že kosmetiku si nejraději kupuji sama. Když se ale přece jen někdy najde člověk, který mi kosmetiku dá a já pro ni nemám využití, daruji ji v naší regionální SWAP skupince. Funguje to tak, že vyměňujete věci, které nechcete buď jen tak nebo za nějakou drobnost (oříšky, čaje, bylinky, ovoce, zeleninu apod.). Takže radost je na obou stranách. Já jsem si takhle přišla ke skvělým věcem (nové boty Adidas pro dcerku, skoro nepoužitá vesta Timeout, olejíček Dove apod.). Takže zapátrejte, jestli nějaká taková skupinka u vás ve městě neexistuje.
Jinak úsměvný mi přišlo, když jsem po vejšce nastoupila do práce a na moje narozeniny jsem od kolegyň dostala krém Nivea s koenzymem Q10 na vrásky. Navíc jsem na něj dostala brutální alergii! A ještě jedna story. Moje známá, která má sotva tři křížky, dostala od přítele krém 50+. Byla šíleně naštvaná, brala to jako útok na svou osobu a ptala se ho, co to má znamenat. Chudák přítel si myslel, že ta padesátka značí ochranný UV faktor. :-D Takže neodsuzujte člověka za dárek předem. Třeba vám dal sprcháč s jahodou, protože jste se mezi řečí zmínila, že je šíleně milujete a dotyčný si myslel, že vám udělá radost. Nebo Indulonu, protože ji používala vaše milovaná babička, která už není na tomto světě a vám se po babičce stýská. Nebo rudou rtěnku, protože by mu na vás přišla sexy. Hlavní je, že to byl dar z lásky. A to je ten největší dárek.

Příspěvek upraven 07.01.19 v 12:36

Yvraine 5.1.19 23:11

Ano, dárek má hodnotu v tom, že nám ho někdo vybíral a myslel na nás… ale upřímně kosmetika, pokud u dané osoby nevím, co používá, tak je celkem riziko přešlapu. Osobně kosmetické dárky moc ráda nemám, používám hodně specifickou kosmetiku (ne nutně drahou, ale prostě mám své produkty) a třeba pro jakýkoliv sprchový gel prostě nemám využití. Použít to nemohu, nebo nechci, dát to někomu dál jako putovní dárek také není třeba ideální, skladovat to doma rok ve skříni, než se to bude hodit někomu jinému, na to nemám prostor… a vyhodit to mi prostě přijde blbé, protože to dotyčného stálo peníze a vyhazovat nepoužitou věc je plýtvání… a co teď s tím?
A od chvíle, co jsem na jedné obdarované viděla, že jí kosmetický dárek také zrovna nesedl, tak už je sama ani nedávám, pokud dotyčného opravdu neznám a nevím, co používá.
A když tak o tom přemýšlím, není to jen kosmetika, ale i různé pičumpajdy do bytu… zaplevelovat byt si nechci a vyhodit mi to přijde blbé…

Bella 76 5.1.19 19:03

Nechtěné dárky

Hrnky hrnečky to fakt nesnáším… a nevkusné drobnosti nebo nekvalitní svíčky. JO a kuchařky to proboha taky není můj šálek kávy. :persevere:

Hanka H 5.1.19 18:52

Autorky prosím o kultivaci písemného projevu. Nazvat dárek, zvláště ten „od Ježíška“, „blbý“ je neuctivé a na tomto místě krajně nevhodné. Dárky můžeme v duchu považovat za nepříliš dobře vybrané, třeba i nehodící se, ale nikdy, ale opravdu NIKDY o nich nemáme mluvit, natož psát (a už vůbec ne na webu z pozice redakce!) jako o „NEJBLBĚJŠÍCH“!

Příspěvek upraven 06.01.19 v 00:18

Eunika 4.1.19 18:56

„A čeho se Ježíšek dopustil na vás?“
Dovolím si odpovědět na dotaz, k tématu, tak jsem zvědavá, jestli bude další můj příspěvek smazán. :think:

U nás se Ježíšek „nedopustil“ ničeho, řídíme se totiž tím, že darovanému na zuby nekoukáme. ;-)

To je ale ošklivý, pomlouvačný článek. :poblion:

Barbberry 4.1.19 07:07

Nikto z redakcie nedostal indulonu ? :smiley:

Přidat komentář

Nejčtenější