Nina Ricci: Deci-Dela

Deci-Delu jsem testovala z miniaturky, která se mi dostala do sbírky. Po otevření lahvičky se mě zmocnil pocit, že obsah musí být zkažený - linula se na mě silná, sladká vůně s podezřele ostrým ocasem. Po natření na kůži se naštěstí veškeré obavy vytratily. Deci-Dela je opravdu sladká a to způsobem, který zřejmě nebude každému po chuti; zároveň by to však mohlo být příjemné překvapení pro milovníky ovocenek.
Začátek je skutečně malinově broskvový, jak tvrdí složení uváděné výrobcem. Přišlo mi, že obě složky jsou zastoupeny rovnoměrně, ale jiný nos to samozřejmě může vnímat trochu jinak. Přechod od hlavy k srdci je hladký, takřka nezpozorovatelný, protože sytá vůně růže nemá ke sladce červené vůni malin a sametovosti broskví příliš daleko. V podobnosti těchto složek a způsobu, jakým se navzájem podporují, tkví i potenciální problém, nastíněný v úvodu - na někoho té syté sladké květinové ovocnosti bude zkrátka moc. Přestože Deci-Dela není těžká vůně - je ovocně svěží s dřevitým základem, a navíc jde o toaletní vodu, postrádá tedy intenzitu parfémové vody (a bohužel i její výdrž).
Poslední stupeň Deci-Dely patří částečně jemným dřevům - sametovému cedru a sladkému santalu, částečně malinko ostřejším - to bude zřejmě ten „vylepšený chyprový základ“.(Když budete hledat Deci-Delu na internetu, narazíte i na popisy, které tvrdí, že jde o „ostřejší, dřevitě mechovou vůni“, to ovšem není pravda.). Úplný závěr už byl trochu disharmonický, na mojí ruce až čpavý - podobným rozpadem (naštěstí ne čpavostí) ke konci trpí i Les Belles de Ricci.
Celkově je Deci-Dela sladší vůně, květinově (růže) ovocná s dřevitým základem. Doporučila bych ji pro každý věk, a nejvíc se podle mě hodí pro volný čas. Takový víkend strávený v babím létě někde v přírodě bude pro Deci-Delu jako dělaný.

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější