Nina Ricci: Deci-Dela

Deci-Delu jsem testovala z miniaturky, která se mi dostala do sbírky. Po otevření lahvičky se mě zmocnil pocit, že obsah musí být zkažený - linula se na mě silná, sladká vůně s podezřele ostrým ocasem. Po natření na kůži se naštěstí veškeré obavy vytratily. Deci-Dela je opravdu sladká a to způsobem, který zřejmě nebude každému po chuti; zároveň by to však mohlo být příjemné překvapení pro milovníky ovocenek.
Začátek je skutečně malinově broskvový, jak tvrdí složení uváděné výrobcem. Přišlo mi, že obě složky jsou zastoupeny rovnoměrně, ale jiný nos to samozřejmě může vnímat trochu jinak. Přechod od hlavy k srdci je hladký, takřka nezpozorovatelný, protože sytá vůně růže nemá ke sladce červené vůni malin a sametovosti broskví příliš daleko. V podobnosti těchto složek a způsobu, jakým se navzájem podporují, tkví i potenciální problém, nastíněný v úvodu - na někoho té syté sladké květinové ovocnosti bude zkrátka moc. Přestože Deci-Dela není těžká vůně - je ovocně svěží s dřevitým základem, a navíc jde o toaletní vodu, postrádá tedy intenzitu parfémové vody (a bohužel i její výdrž).
Poslední stupeň Deci-Dely patří částečně jemným dřevům - sametovému cedru a sladkému santalu, částečně malinko ostřejším - to bude zřejmě ten „vylepšený chyprový základ“.(Když budete hledat Deci-Delu na internetu, narazíte i na popisy, které tvrdí, že jde o „ostřejší, dřevitě mechovou vůni“, to ovšem není pravda.). Úplný závěr už byl trochu disharmonický, na mojí ruce až čpavý - podobným rozpadem (naštěstí ne čpavostí) ke konci trpí i Les Belles de Ricci.
Celkově je Deci-Dela sladší vůně, květinově (růže) ovocná s dřevitým základem. Doporučila bych ji pro každý věk, a nejvíc se podle mě hodí pro volný čas. Takový víkend strávený v babím létě někde v přírodě bude pro Deci-Delu jako dělaný.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Itou 29.04.09 12:37

Nesouhlasim s tim, ze se tato vune hodi pro kazdy vek, opak je pravdou. Chechtalka to vystihla uplne presne, je to vune pro zenu, klidne kolem 35, ktera rada kombinuje ruzne barvy a ma stale mladeho ducha. Velmi me potesilo, ze zde neni tolik jasminu, ten mnohdy dokaze samotne vuni ubrat to „ono“ kouzlo, ktere tam sice nekde je, ale jak se rika ”mene je vice”. Libi se mi krasny a lehce preslazeny flakon, charakterizujic styl ala Nina Ricci. Nez jsem ji vyzkousela, predstavovala jsem si ji krapatek jinak, kazdopadne je zavisla na vasi momentalni nalade a rozpolozeni..­...Ostatne pokud hledate vuni, kterou hned tak nekdo nema, poridte se ji, ale pocitejte se silnym sladkym oderem, ktery nemusi hned tak nekomu vyhovovat......Tato vune je uplne stvorena pro kombinaci nejruznejsich barev za jakehokoliv rocniho obdobi, potesi vyznavacky silnych vuni, vuni jez maji vydrz hlavne v zime......

chechtalka 16.01.09 10:03

Deci delu si pravidelně objednávám na internetu v ČR, mají ji 3 parfumerky online běžně a to jedna za výjimečně dobrou cenu. Prošla jsem už mnoho vůní, tedy těch běžně dostupných v obchodech a Deci dela byla až do loňska moje vůně č. 1. Ono taky záleží jak se na kom rozkládají vůně. Mně přijde pudrová, jako zakletý zámek, který otvíráme a tam se najednou začínají linou vůně jedna za druhou…je pravda, že jak se člověk mění tak se mění i vůně a letos mi na ní začal vadit ten"ostrý" konec. Rozhodně si myslím, že je to vůně pro ženu a ne pro dívku. Už několikrát se mi stalo, že se mi ptali, co to mám za zajímavou vůni, takže asi na mne voní dobře. Mám více vůní, teď mi voní Extravagance D´Amarige, i když ani to není ono, pořád hledám…miluji růže v čisté, ale nečpící podobě

Slimek 22.11.08 13:36

Tohle byl můj první opravdický parfém. Po těch letech jsem se k němu ted zas dostala a nezklamal, i když jsem chvílemi neměla jasno, jestli mi v něm najednou něco nevadí, ale naštestí ne. Jsem maximálně spokojená. A vlastně se sama sobě vůbec divím, nebot se jedná o sladkou ovocnou vůni a ty já zásadně nemusím. Tahle je asi vyjímka, ostatní přísady ji zřejmě od této skupiny odlišují a mě ten celek hodně uspokojuje. Troufám si říct, že tak hodně jako moje momentální vůně číslo jedna Chanel NO. 5.

Pichjit 10.05.08 14:23

Voní přesně jako fialová lahvička v oranžové krabičce. Taková divoce neuspořádaně sladká, sladká a sladká. Nejsem ani schopná rozpoznat nějakou složku, přestože podle složení mě zaujala a šla jsem ji zkoušet. Stejně ale právě ta chaotičnost může někomu sedět.

Ingrid 05.11.07 21:51

Souhlasím s chypre základem,je tam dosti znatelný a na něm je taková těžší sladkost,ale nic v duchu moderních ovocných vůní,spíše taková těžší nedefinovatelná klasika,nic konkrétního jsem v ní nebyla schopná vyčenichat.Rozhodně to ale není lehoučká sladká vůnička na bázi ovoce,ač k tomu její krásný flakonek svádí.

Peťulka 26.07.07 10:23

deci delu jsem nikde neviděla po celé Praze. ale někdo ji tady nabízí v inzerci k prodeji.

Arome e.v.a. 24.07.07 20:08

netuší nějaká dobrá duše, zda se dá ještě Deci Dela najít i v kamenné parfumerii? Děkuji.

anonymní 24.07.07 07:56

deci dela se nedá přirovnat k ničemu, co jsem doposud cítila. tím je ovšem originální, mně voní příjemně. rozhodně necítím nějaký mech nebo kapradí, spíše ne moc dobře popsatelnou sladkou vůni. a flakonek je taky v mém stylu. nina ricci je celá taková snová, což mi ovšem vyhovuje :)

Janice 06.07.07 13:19

hodně sladká. na mně asi moc. Kdo rád sladké, určitě dobrý tip.

El 06.07.07 00:05

jejda, to už taky nevím a neporadím, ale myslím Deci Dela je DOST divná vůně. Má ji sestřenka: a možná je Decinka chudák zkažená: sestřenice ji má určitě někdy z roku 1994:))to asi žádný parfém nevydrží:p

Janča 05.07.07 15:07

a je k něčemu přirovnatelná? nepodobá se náhodou červené DKNY jabku? mně to tak přišlo, ale jistá si nejsem, čichala jsem ji strašně dávno, tak si nejsem jistá, jestli mám do ní jít. Předem dík za pomoc s výběrem

Přidat komentář

Nejčtenější