Nina Ricci: Farouche

Farouche je vůně z roku 1974, navíc obsahuje aldehydy, a proto jsem byla připravena na trochu „nemoderní“ zážitek. Farouche by opravdu u zásadové milovnice módních květinových vůní s ovocem neobstála, ale její začátek je díky citrusově ovocné hlavě příjemně svěží. Abyste získali správnou představu, doplňte si k citrusům a broskvi i typickou mýdlovou vůni aldehydů a trochu zeleného galbana.
Po rozvonění se ukáží květiny. V ten moment se mi Farouche nějak přestala líbit, svěžest byla ta tam a výsledek měl takovou divně dřevitou, kořeněnou, až houbovitou vůni. Zřejmě se na tom podepsal chyprově laděný základ, každopádně jsem nemohla najít žádný výrazně květinový tón - jasmín, konvalinku, karafiát, zkrátka nic. Farouche mi na ruce omdlel a ne a ne se probrat. Na druhou stranu to však nemusíme nutně pokládat za nevýhodu - tlumená, převážně květinová vůně s aldehydovými a chyprovými podtóny, ani příliš ostrá, ani příliš sladká, přesto ne tuctová, může být pro někoho to pravé, co hledá. Nedoporučila bych ji pro mladou dívku a volila bych ji ke všedním, ne slavnostním příležitostem.

Autor: Ada

.

Témata článku

Váš příspěvek
lamerienda 17.2.11 18:43

Moje miniaturka se tedy shodovala s originálem. Dnes mi došel odstřik č.p. Farouche a jsou totožné ;) Zdá se mi podobná částečně s Fleur de Fleurs, ale mnohem méně květin.

ivka 2.1.10 18:37

z miniaturek nejpravdivěji voní Love in Paris, Premier a L´Air du Temps jdou, vůni Fleur de Fleur vonívala jinak, i Farouche - maminka ji nosívala, podle mého to ty vůně nejsou, je to ale můj názor. Pápá

ivka 2.1.10 18:36

z miniaturek nejpravdivěji voní Love in Paris, Premier a L´Air du Temps jdou, vůni Fleur de Fleur vonívala jinak, i Farouche - maminka ji nosívala, podle mého to ty vůně nejsou, je to ale můj názor. Pápá

Nora 13.5.08 11:12

Vlastním miniaturky a ze všech se mi nejvíc líbila maličká Premier Jour, kterou jsem si hned pořídila ve větším. Po delší době mě ale zaujal Farouche. Rozhodně bych mu dala přednost. Zatím jsem tuto vůni nikde neobjevila. K miniaturkám tohoto druhu mám výhrady- parfém se napaple na ruce a požitek veškerý žádný. Flakonky mají umělohmotné uzávěry nic moc pěkné a vystavené nevydrží, unikají a kazí se.

anonymní 8.3.08 23:20

Miniaturka Farouche je součástí sady Nina Ricci, dá se najít v aktuální nabídce internetových parfumerií, zkus zadat název vůně v některém vyhledávači.

Arome Roxy 17.2.08 11:55

Ahoj,
chtěla bych se zeptat, jestli se tato vůně dá někde sehnat? Je to vůně mojí maminky, která na ní velice často vzpomíná, ale bohužel na ní už velmi dlouho nemůžeme nikde narazit. Chtěla bych jí udělat radost, proto vítám jakoukoliv radu. Předem díky moc.

Přidat komentář

Nejčtenější