Nina Ricci: L'Eau du Temps

Mám slabost pro Ninu Ricci a konkrétně pro L'Air du Temps, jeden z prvních „velkých“ parfémů, s nimiž jsem se kdy setkala (a navíc to bylo přímo v Itálii). Jakmile jsem spatřila na polici v Marionnaudu povědomý flakon s holubičkami, tentokrát v modrobílém provedení, skočila jsem po něm. Kdybych už neměla místo na ruce, namouduši bych si ho nastříkala na nohu, odejít bez vyzkoušení zkrátka nepřipadalo v úvahu.

Byla jsem malinko zklamaná, čekala jsem, že si u Niny s odnoží své superznámé klasiky víc pohrají; nebo jsem možná měla svou představu a L'Eau du Temps se do ní dostatečně netrefila. Ale jinak se o ní musím vyjádřit celkem pozitivně. Za prvé má slušnou výdrž - testovala jsem ji spolu s Blue Charm, a L'Eau du Temps vesele voněla ještě ve chvíli, kdy byla novinka od Azzara dávno pryč. Na začátku je hodně ovocná, ne příliš hořká, spíš citrusová s nádechem zeleně ovocné svěžesti.

Přestože je srdce podle složení nacpané bílými květinami, moc jsem je tam neregistrovala. Všimla jsem si karafiátu, ale je ho tam malinko - kdybych ho nehledala, snad bych ho ani nenašla. Takovou nostalgickou karafiátovou nálož jako v L'Air du Temps určitě nečekejte. Srdce má takový neurčitě květinový, lehce kořeněný nádech. Postupně přejde ve směs ovocné svěžesti (teď už bych si tipla spíš hrušku nebo něco takového zelenějšího), květin a nápadné suchosti, připomínající suchý zelený čaj. Pěkně čerstvý, žádná zatuchlina, která vám dva roky ležela v kredenci. Vlastně mi L'Eau du Temps ze všeho nejvíc přišla taková zeleně čajová. Potrpíte-li si na letničky se suchými (byliny, čaj, seno) tóny a hlavně na letničky s dobrou výdrží, zařaďte si holubičky do sbírky.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Slimek 19.09.08 10:55

Pokud je vůbec možné pamatovat si čichové vjemy více než deset let, tak jsem si konečně vybavila, co mi tak intenzivně připomíná. Chanel Cristalle - ve verzi kolínská voda a to naprosto věrně a přesvědčivě. Bohužel Cristalle v dnešním provedení neznám, je možné, že se trochu liší, navíc jsem kolínskou ani neviděla nabízet.

Slimek 18.09.08 20:15

Modra holubicka me velmi prekvapila cekala jsem uplne neco jineho s nadechem zlute. Je to puget jemnych, hedvabnych kyticek s lehce maslovou hrustickou. Velmi nezna, divci az detska vune, vhodna hlavne na jaro. Prijemna, pro kazdeho snesitelna, ale mozna az moc opatrna. Me se kazdopadne libi, je to pohlazenicko, ktere nikdy neurazi a na me drzi super, dokonce mam pocit ze postupne nabira na sile.

MariaMory@seznam.cz 19.08.08 09:05

'Ldu temps od Niny Rici je podle mne nejlepší vůně,na kterou jsem narazila.Koupila jsem si ji jako limitovanou seriiv Turecku a od té doby ji nemohu nikde sehnat.Je to držák a navíc klasika,která nezklame.Dle mne je daleko lepší než „žlutá“hplubička.

dienda 22.06.08 15:11

nadherna vunicka i na leto, nemuzu se ji nabazit..vydrz cca 2 hodinky, coz u toaletni vody je celkem dobre…vsechny slozky do sebe hezky zapadaji a celkovy dojem je uchvatny..po delsi dobe konecne limitka, ktera neni uniformni a obtezujici..

Frcis 22.03.08 16:35

A nevíte, kde by se dala sehnat k vyzkoušení?Slo­žení mě zaujalo, ale nikde v obchodě jsem ji neviděla.Bohužel nejsem z Prahy

Naja 04.03.08 12:34

Je úžasná a výdrž má dobrou. Klasická mi nevoní, ale „modré holubičky“ jsou takové čisté, jemné, velmi příjemné. Jako maminčina náruč.

Smajlík :-) 21.08.07 22:26

Já ji dnes zkoušela a ucítila jsem v ní seno, né, že bych sí jí šla pořídit, ale zaplesala jsem na duši, vybavily se mi vzpomínky na dětství, kdy jsem trávila prázdniny u tety a nadšeně coby holka z města pomáhala s hrabáním trávy, sušením a skládáním sena a končily jsem schovkou v seníku, bylo to krásné připomenutí.

El 05.07.07 23:59

jinak je to přesně vůně, kterou hledám :)

El 05.07.07 23:58

děkuju moc, Ado, ještě prosím o další informaci, jsem otravná no: dá se koupit i na internetu? Nechce se mi kvůli parfému do Prahy, i když šílenec jsem dost velký :-D našla jsem velkoobchod, čili nic pro normálního zákazníka, takže když byste někdo měl adresu, kde se dá pořídit internetově, tak bych byla ráda, moc.

Ada 29.06.07 09:46

Na mně držela velice dobře. Je lepší než Mania Summer, to je eau fraiche a má dost mizernou výdrž.

El 27.06.07 00:25

Opravdu je výdrž tak slabá? Uvažovala jsem o koupi, ale po čtení tady mám strach, aby se nevyvíjela výdrž hodně špatně (slabě). Má výdrž alespoň jako Mania Summer 2007, nebo horší?

anonymní 31.05.07 15:46

Miluji klasickou L´Air du Temps, o této jsem uvažovala, ale vydrží na ruce max. 15 minut. Škoda. Je hezká.

Přidat komentář

Reklama


Reklama

Nejčtenější