Nina Ricci: Les Belles - Delice d'Epices

Délice d'Épices začíná ovocně-květinovým závanem. V hlavě je nejnápadnější jablko a hned po něm třešeň. Za chvíli následuje směs květin a koření, nejvíc jsem cítila hřebíček a skořici. Je kořeněná, ale ne příliš orientální, ovocně laděná, ale ne ve stylu současných ovocně-květinových kompozic. Nejvíc mi připomínala jablko s napíchanými kousky koření, ze kterého cítíte tu svěží jablečnou vůni, tu provokativní směsici hřebíčku a skořice. Je jemná a spíš slabší, neobtěžující - Les Belles Ricci jsou toaletní vody. Nakonec do kompozice vstoupila ještě vanilka a sladší složky ze základu, a to už jsem cítila i cukroví. Délice d'Épices je naprosto vynikající vůně pod vánoční stromeček :)

Komu a kam bych ji doporučila? Máte-li rády orientální či sladké gurmánské vůně, ale opájíte se jimi jen doma, protože na běžné nošení jsou pro vás příliš těžké, mohla by se vám líbit Délice d'Épices, která se díky jablečné příchuti a nižší koncentraci řadí mezi lehké kořeněné vůně. Také se podle mě hodí na zimu, na podtržení atmosféry chladných dnů, kdy si vaříme horký čaj zamíchaný ruličkou skořice a studujeme recepty na cukroví.
V létě zapůsobí jako provokativní závan něčeho, co jakoby do léta až tak nepatří („ovoce, no dobrá… ale proč cítím to koření?“). Navrhovala bych ji spíš pro mladší ženy a dívky.
Po vyvonění zbyl z Délice d'Épices jen takový lehký, jednoduchý závan, vůně očividně postrádá nějaký širší, pevný základ, nebo je to možná tou koncentrací. Na druhou stranu by s takovým základem nejspíš ztratila svou lehkost.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Myskamauska 14.07.10 10:33

Kdyby na mě držela tři hodiny,tak si budu výskat.Já bych ji potřebovala na měsíc tak litřík,takže za mě palec dolů už kvůli té výdrži.

anna 08.02.10 13:45

Tuhle vůni miluju a vracím se k ní, kupodivu pravidelně v létě. Cítím z ní skořici a na léto mi přijde příjemná. Jen souhlasím s tím, že kýčovitější ten flakon už být nemohl.

Kochichice 24.02.09 00:24

To Hanka: Mně flakony téhle řady přijdou všechny hnusné, takové prasečí… Ale vůně je to pěkná. Kdyby jen trochu déle držel ten první vjem, byla by ještě pěknější. Na mně bohužel drží tak tři hodiny, pak mizí.

Je to strašnej smrad 24.11.08 21:43

Tahle žlutá bella je strašnej smrad, kterej se vás navíc drží pevně jako buldok.

Hanka 30.09.08 00:26

mam ji rada, jen ten flakon je hnusny, na mne kupodivu drzi cely den

Dagmary 04.09.08 22:38

Tak na mě zase drží a fest.Skoro lituju,že nedrží ta hlava - za malinkou chvíli nastupuje skořice a hřebíček a tohle je ten držák,který na zápěstí neodstraní ani časté máčení ve vodě při domácích pracech.Na kůži je to přímo kořeněný úder,ale příjemný,cítím i jablíčka,ale nějak v pozadí.Fakt přesně na vánoce : - ))Na Jednorožci je ovšem za pár korun a u nás jsou zimy dlouhé a studené,to bude ono.

Arome Ella 21.11.07 12:00

Je nádherná, ale bohužel musím souhlasit s Veronikou - NEDRŽÍ :-( Jelikož ale voní tak krásně zimně a vlastně i vánočně - je na toto období ideální a i obsah flakonku vystačí tak akorát na advent + leden. Kdo by se s ní chtěl vonět déle, doporučuji 100ml balení.

veronika 10.11.07 13:11

Úžasná, ale podobně jako její zelená sestra na mě bohužel nevydrží.škoda, jinak je opravdu skvělá a na zimu by byla dokonalá

kamila 08.11.07 15:10

Pokud nevíte která vůně na zimu je nejlepší, tak vězte, že jste ji našli:-)!

Přidat komentář

Reklama


Reklama

Nejčtenější