Nina Ricci: Les Belles - Delice d'Epices

Délice d'Épices začíná ovocně-květinovým závanem. V hlavě je nejnápadnější jablko a hned po něm třešeň. Za chvíli následuje směs květin a koření, nejvíc jsem cítila hřebíček a skořici. Je kořeněná, ale ne příliš orientální, ovocně laděná, ale ne ve stylu současných ovocně-květinových kompozic. Nejvíc mi připomínala jablko s napíchanými kousky koření, ze kterého cítíte tu svěží jablečnou vůni, tu provokativní směsici hřebíčku a skořice. Je jemná a spíš slabší, neobtěžující - Les Belles Ricci jsou toaletní vody. Nakonec do kompozice vstoupila ještě vanilka a sladší složky ze základu, a to už jsem cítila i cukroví. Délice d'Épices je naprosto vynikající vůně pod vánoční stromeček :)

Komu a kam bych ji doporučila? Máte-li rády orientální či sladké gurmánské vůně, ale opájíte se jimi jen doma, protože na běžné nošení jsou pro vás příliš těžké, mohla by se vám líbit Délice d'Épices, která se díky jablečné příchuti a nižší koncentraci řadí mezi lehké kořeněné vůně. Také se podle mě hodí na zimu, na podtržení atmosféry chladných dnů, kdy si vaříme horký čaj zamíchaný ruličkou skořice a studujeme recepty na cukroví.
V létě zapůsobí jako provokativní závan něčeho, co jakoby do léta až tak nepatří („ovoce, no dobrá… ale proč cítím to koření?“). Navrhovala bych ji spíš pro mladší ženy a dívky.
Po vyvonění zbyl z Délice d'Épices jen takový lehký, jednoduchý závan, vůně očividně postrádá nějaký širší, pevný základ, nebo je to možná tou koncentrací. Na druhou stranu by s takovým základem nejspíš ztratila svou lehkost.

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější