Noční pleťové masky: Po které se ráno probudíte krásnější?

Nanést masku, užít si kvalitní spánek a probudit se alespoň o 10 let mladší. Tak takové zázraky žádná noční maska, kterou jsem vyzkoušela, neumí. Našla jsem mezi nimi ale menší nepostradatelné zázraky, které si pozornost zaslouží.

* Která maska promění pleť během noci? Zdroj: Redakce

Laneige Water Sleeping Mask

Od Laneige jsem měla hodně vysoká očekávání. Přece jen je to výrobce už téměř legendární noční masky na rty. A prozradím vám to rovnou, zamilovala jsem se. Balení je velmi bytelné a elegantní, ale musela jsem si k ní přidat ještě svou umělou špachtličku. Při nabírání prsty si do ní můžete totiž zanést nečistoty a rychleji se zkazí.

Samotná maska má velmi svěží, gelovou konzistenci a i díky tomu se lehce roztírá. Věřím, že hlavně v létě ocením její okamžitý chladivý efekt. Do pleti se před spaním dostatečně vsákne, takže se neotiskne do povlečení. Ráno je pleť po umytí neskutečně hebká a hydratovaná. Póry mi opticky přišly také stažené. Potvrdilo se mi, že Laneige vážně umí, svou slávu si zaslouží a není to jen skvělou propagací beauty influencerek.

Noční maska od Laneige Water sleeping mask.Díky chladivému efektu ustupují otoky tváře rychleji. Zdroj: Redakce

Laneige Water Sleeping Mask

  • Cena: 395 Kč za 25 ml
  • Naše hodnocení: 5/5

Holika Holika Watermelon Mask

Masku od Holika Holika jsem chtěla vyzkoušet už dlouho. Jedná se o korejskou značku a o kvalitě pečující kosmetiky z Koreji by se daly psát legendy.

Jako první mě zarazilo, že je balení poměrně těžké. Skleněná nádobka působí kvalitně, luxusně, ale na cestování to nebude. Plusové body ale připisuji za přiloženou plastovou špachtličku. Je to drobnost, která ovšem značí, že značce záleží na hygieně používání.

Maska v sobě obsahuje extrakt z vodního melounu a také je jím provoněná. Parfemace ale není nějak přehnaná. Cítíte ji při otevření a nanášení, ale pak se vytratí a při spánku nepřekáží. Opět velmi příjemně chladí. Do pleti se částečně vsákne, ale při dotyku o ní stále víte. Je velmi zvláštní a zároveň skvělé, že se při spánku udržela na pleti a neotiskla se do polštáře.

Noční maska Water Melon od značky Holika Holika.Maska naplněná a provoněná vodním melounem bude na léto ideální. Zdroj: Redakce

Holika Holika Watermelon Mask

  • Cena: 740 Kč za 50 ml
  • Naše hodnocení: 4/5

Clinique Moisture Surge

Clinique nepatří mezi nejlevnější značky, i proto jsem s ní doteď neměla kromě jednoho krému zkušenost. Očekávání by se dalo krájet. Balení je minimalistické, jednoduché a nedá se mu nic vytknout.

Tahle maska je ze všech, které jsem zkoušela, nejvíc krémová. Měla jsem díky ní pocit, že moje pleť dostává okamžitou výživu. Během chvilky maska zprůhlední a začne se na pleti uzamykat. Jediné, co mi vadilo, že se neuzamkla natolik, aby se neotřela do polštáře. Ráno jsem po omytí zbytků masky měla ale pleť krásně jemnou a méně viditelné póry. Řekla bych, že byla i znatelně hydratovaná, ale rozhodně ne tak, že bych nepotřebovala krém.

Noční maska od CliniqueClinique se v poměru cena a výkon spíš nevyplatí. Zdroj: Redakce

Clinique Moisture Surge

  • Cena: 1380 Kč za 100 ml
  • Naše hodnocení: 4/5

Saffee Acne Skin

Jako jediná z vybraného vzorku masek není primárně hydratační, ale čisticí a působí proti akné. Na první pohled mě zaujalo balení. Měkká tuba s pumpičkou na konci, takže z ní opravdu dostanete veškerý obsah.

Maska samotná je ale spíš průměrná. I přesto, že jsem ji nanášela už dvě hodiny před spaním, stále hodně lepila a nevsákla se do pleti. Většinu jsem tedy v průběhu noci se stran obličeje otřela do polštáře. S jakou pletí jsem se probudila? Ten čisticí efekt byl opravdu znát, protože pleť zářila. Ve finále masku využiju, ovšem kvůli tomu diskomfortu na pleti si ji asi znovu nepořídím.

Noční maska proti akné od značky Saffee.Saffee pleť vyčistí, není ale moc komfortní. Zdroj: Redakce

Saffee Acne Skin

  • Cena: 215 Kč za 30 ml
  • Naše hodnocení: 2/5

Bioderma Sensibio Mask

Tahle maska se dá použít jako denní víckrát do týdne nebo právě jako intenzivní noční péče jednou týdně. Jelikož má mít zklidňující účinky, použila jsem ji ve chvíli, kdy má pleť špatně zareagovala na nový odličovač. Byla zarudlá, flekatá, napjatá a horká na dotek. Jakmile jsem masku aplikovala, zamilovala jsem si ji. Okamžitě pleť zklidnila, ochladila a byla extrémně příjemná.

Nanášela jsem ji asi hodinu před spánkem, abych jí dala čas vsáknout se do pleti. Ráno jsem cítila, že ji na obličeji mám, ale nebylo to nepříjemné, což vnímám pozitivně. Po umytí jsem měla pleť hebkou a hydratovanou. Dokonce tak, že jsem neměla pocit, že bych potřebovala krém.

Maska na pleť Sensibio od BiodermyPro citlivou a podrážděnou pleť je Sensibio zázrak. Zdroj: Redakce

Bioderma Sensibio Mask

  • Cena: 549 Kč za 45 ml
  • Naše hodnocení: 5/5

Jakou noční masku používáte vy? TIP: Většinu zmíněných masek teď nakoupíte i ve slevě

Autor: Natálie

Kosmetický nadšenec, milovník sladkých parfémů a právě v boji za hezčí pleť. Hledá neustále kosmetické svaté grály, které už na poličce zůstanou.

Témata článku

Váš příspěvek

Nejčtenější