11. června: nové Flory a nový letní Miyake

Dnes mám pro vás report ze dvou testovacích výprav, na nichž jsem vyzkoušela všechny "bílé" Flory od Gucciho (gardéniovou, tuberózovou a magnóliovou) a letošní letní L'Eau d'Issey - dámskou i pánskou.

Protože vůně Flora očividně uspěla, je potřeba ji vytěžit, a to se dnes dělá různými variacemi. Zákazník, který si koupil původní parfém, bude možná chtít do sbírky i další vůně se stejným základem a pozměněným složením. Letos proto vyšla celá nová řada, nazvaná Garden Collection („zahradní kolekce“). Čítá pět vůní, a při takovém množství se mi v hlavě rozbliká varovná kontrolka: kde je kvantita, často se zapomíná na kvalitu. Vezměte si třeba tarotovou sérii Dolce & Gabbana - ty vůně byly dost odfláknuté.

Po vyzkoušení tří Flor ze zahradní kolekce musím bohužel konstatovat, že obavy nebyly liché. Ty vůně nejsou špatné, své fanynky si najdou, ale moc usilovně se na nich nepracovalo. Je to trošku drogerka. A nejvíc mě udivilo, že parfémy vlastně ani moc nevoní po květinách, jejichž jméno mají v názvu.

Tak třeba Gracious Tuberose je velmi lehká, květinově zelená vůně, v níž se tuberóza jen tak mihne. Rozhodně to není žádný Fracas, a nečekejte ani opojnou máslovou tuberózu (jako je třeba v Carnal Flower). Gracious Tuberose je taková vodní - zeleň a nějaká ta kytka rostoucí u vody - a opravdu není nijak zvlášt propracovaná. Přitom jsou vůně ze zahradní kolekce dost drahé, aktuálně stojí 100ml balení skoro 2000 korun a za to to teda nestojí.

Flora Garden CollectionFlora Garden Collection

Glamorous Magnolia je značně zelená a příliš nevoní po magnólii. Květiny jsou tu takové generické a nakombinované s citrusy, ovocem vůbec, vodou, zelení… Řídké nic.

Gorgeous Gardenia, tedy „překrásná gardénie“, má jednu zásadní vadu, a to… hádejte, můžete třikrát… Vůbec, ale vůbec, nevoní po gardénii. Gorgeous Gardenia je hřejivá, sladká vůně, takový ne úplně nepříjemný bonbonek na běžné nošení. Spíš než gardénii jsem v ní identifikovala plumérii (frangipán), jež je ve složení také uvedena. Vůně stojí těsně před hranicí, za níž by začala být plastelínová, takže kdo má tyhle syté, přitlumeně sladké věci rád, nechť vyzkouší.

Kdo chodí na Arôme déle, ví, že jednou ze značek, které upřímně nenávidím, je Issey Miyake. Ten chlap v podstatě nechrlí nic jiného než nové a nové letní a jiné variace na veleúspěšnou L'Eau d'Issey, a já to musím furt doplňovat do databáze a kroutí se mi u toho prsty.

L'Eau d'Issey 2012L'Eau d'Issey 2012

(Dobře, je to trošku nadsázka - abyste to někdo nevzal zase moc vážně :) )

Ale občas se mi přece jen zalíbí flakonek nebo název nebo něco, a vyzkouším. To se stalo i teď, asi mě nějak zaujaly ty modré flaštičky se zelenými listy. A verdikt: obě verze, dámská i pánská, jsou dost zelené, voní po vetiveru, bylinách, ovoci, květinách a typické isseyovské „vodě“.

L'Eau d'Issey pour Homme 2012 je zeleně bylinná, má zemitý základ, na němž spočívají tóny bylin (šalvěj, levandule) a právě posečené trávy. L'Eau d'Issey (pour Femme) 2012 také startuje zeleně, stejnými trávovými tóny - a to zrovna dneska u nás mezi domy sekali trávu, takže jsem to mohla porovnat side by side! -, k nimž se poté přidávají květiny. Je to takové prvoplánové, pánská verze má zeleň + byliny, dámská zeleň + květiny… ale co taky mají parfuméři pořád vymýšlet, že ano. Ty květiny jsou do běla, takže s tou zelenou to hodí něco jako konvalinku. Což už jsme v letních isseyovkách čichali, ostatně na webu najdete nejednu recenzi, v níž pisatel přísahá, že letošní L'Eau d'Issey voní úplně přesně jako verze z roku 2011 / 2010 / 2009 / 2008 atd. až k té úplně první. Shrnutí: máte náladu na zelenou letní voděnku? Šup vyzkoušet!


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

barbucha 14.06.12 18:48

Vždycky se hodí, když se někdo obětuje, aby se prostej lid nemusel unavovat :mrgreen:
Ty flakony Mijákovy jsou fakt hezký - ale je v tom pánským teda ta levandule nebo ne?! V uvedeným složení jak na potvoru není :think:

Frankie 12.06.12 16:06

Co se týká Glamorous Magnolia, musím souhlasit s Adou - řídká květinově zelená vůně s trochou těch citrusů. Navíc se mi zdá plochá a cítím z ní nějaký umělý tón. Poměrně slabá výdrž.

verunka2201 12.06.12 12:34

Isseyho nezkouším už z principu, nebaví mě jako celek. A Gucciho jsem očichala a Verča je na blogu i krátce zrecenzovala… no, recenze je asi moc silné slovo, na to jsou moc jednoduché a nezajímavé. Každopádně zajímavější by asi mohla být ta Fialka a Mandarinka, které se ovšem do běžné prodejní sítě dostat nemají, budou výsadou butiků Gucci.

dzona 11.06.12 21:40

První zmínku, že se tahle zahradní kolekce chystá, jsem před časem četla Style.com. Bylo to podbarveno historkou o kněžně Grace a šátku s květinovým vzorem, který vytvořili v salónu Gucci právě pro ni. A že ty vůně jsou inspirovány právě tím vzorem.
Nějak jsem z toho usoudila, že to budou noblesní retro vůně. Ale nejsou ani noblesní, ani retro. Jak to tak vypadá, Grace vytáhli jen z reklamních důvodů.


Reklama


Reklama

Nejčtenější