Novinky: Elie Saab, I Coloniali

Návrháře Elieho Saaba nepochybně všichni znáte (kdo nezná, bude v článku poučen). Dneska má parfém každá druhá módní značka, takže bylo jen otázkou času, kdy se přidá i Elie. Jak to dopadlo se dozvíte ve recenzi; přidala jsem také recenzi na jednu pánskou novinku, kterou nabízejí v Douglasu.

Takže, kdo je Elie Saab? Je to návrhář libanonského původu, narodil se v roce 1964 a první krejčovskou dílnu si otevřel už v roce 1982, kdy mu bylo osmnáct let. Celosvětově známým se stal v roce 2002, kdy herečka Halle Berryová šla na Oscary v jeho šatech: můžete je vidět třeba tady nebo tady , objevily se dokonce v kreslené podobě v Simpsonových .
Elieho styl je už dlouhá léta v podstatě stejný, mění se jen barvy nebo detaily: splývavé, rozevláté šaty, vlnobití hedvábného šifonu, krajky, peří, tisíce hedvábných kvítků a miliony korálků.

Elie-Saab-Paris-fashion-week-pret-a-porter-2015-2016__fall-winter_red.jpg
elle sab.jpg

Spousta žen Saabovy šaty zbožňuje, málokterá si je však může dovolit. Prodávat parfém je proto vcelku chytrý tah: ten si může koupit skoro každá a mít tak pocit, že si utrhla aspoň kousek toho magického světa. #START-12711#
Elie Saab Le Parfum je práce Francise Kurkdjiana, kterému se podařilo vskutku věrně navodit představu hladkého hedvábí a vlajících sukní. Stejně jako každá nová Saabova kolekce už tu vlastně předtím byla, i Le Parfum si bere prvky z mnoha minulých i současných bílých květinovek, je to však pěkné, velmi ženské a kvalitně ušité.
Le Parfum se točí kolem jasmínu a pomerančového květu, než se vám však ukážou, uvítá vás kombinace pačuli a dřev, která připomíná pačuliové moderní chyprovky. Srdci chvíli trvá, než rozkvete do syté krémové podoby, ale pak to stojí za to. Posledním výrazným prvkem, který se ke květinám záhy přidá, je sladký med. Le Parfum není úplně těžký, ale ani lehoučký - není to vhodný parfém pro impulzivní nákup. Vyzkoušejte ho důkladně a nejlépe vícekrát, ať máte jistotu, že vám za chvíli nepoleze na nervy (což bílé květinovky rády dělají).

coloniali_784×0.jpg

Do Douglasu přivezli pánskou řadu I Coloniali od J&E Atkinsons. Ta kromě holicích a koupelových přípravků obsahuje také toaletní vodu, kterou jsem vyzkoušela. Je to svěžejší pánská vůně s kořením; začátek je citrusový, poté se ukážou hlavně dřeva (ne těžký santal ani hebký cedr, je to takové… obecnější), v závěru se přidá i trochu mýdla. Výdrž nevalná, obaly moc hezké - doporučuji jako dárek. #END-6820#

Autor: Ada

.
Váš příspěvek
Sicilanka 23.12.13 15:39

Na půli cesty

Le Parfum ve mě vyvolává rozporuplné pocity - nesnesitelná tíha jeho esencí mě nutí před ním prchat, ale po čase, kdy se „usazuje“ mám notorickou posedlost jej vyhledávat a nemůžu se ho nabažit. Už jen ta jeho mnohovrstevnatost a jinakost mě láká a vždy na sebe budeme reagovat jako dva magnety, které jsou k sobě přikládány stejnými nebo obrácenými konci. Jasmín pro svou opojnost nepatří mezi moje top ten, ale v kombinaci s oblíbeným pačuli, cedrem a pomerančovým květem pro mě vytvářejí nezapomenutelnou kompozici. Vůně se zalíbí gurmánkám se spoustou času, aby měly prostor si k sobě najít cestu. Ačkoli nebude patřit k bestsellerům, ženám, které jej dokáží ocenit, přinejmenším zalichotí, že se nebudou potkávat se stejnou vůní na každém rohu. Za mě určitě palec nahoru!

Luciak 3.11.11 21:09

moj nazor

E.Saab je podla mna hlavne enormne predrazena takmer kopia for Her.
Shalimar Parfum Initial nie je uplne moj salok kavy, pre mna je v nom privela pudru, ktory ma dusi, rozhodne ale chvalim krasny flakon.

verunka2201 28.9.11 12:16

Elie Saab se mi velice zamlouvá a rovněž mi připomíná NR, i když spíše charakterem vůně než určitými tóny. Luxusní, jemná, přesto výrazná. Výdrž ohromná. Nejspíš ji časem zařadím do tužebníku a později přesunu na poličku… :)

Blecha 26.9.11 22:51

Já ji dnes vyzkoušela, není to špatná vůně, ale na mně vůbec nedrží :-(

bárbí 23.9.11 20:32

Nový Shalimar mi téměř nachlup připomíná Dior Addict. Cítím stejnou pudinkovou vanilku a veelkou hromadu hřebíčku a santalu…

Jean 23.9.11 20:16

Na recenzi Le Parfum jsem se moc těšila, vlastně jsem na ni čekala. Ado, díky. Vyzkoušela jsem ho dvakrát, líbil se mi. Bílé květiny v něm moc necítím, spíš lehce pačuli a opravdu pocit „hladkého hedvábí, luxusu a vlajících sukní“. Potřetí jsem ho šla koupit najisto - a ejhle - místo něho jsem donesla Shalimar initial. Klasický Shalimar mám moc ráda, tak jsem tuhle novinku prostě musela mít. Je ale úplně jiný - žádná vanilka, cítím nějaké zvláštní koření a trochu medu. Uvidím, jak se bude vyvíjet, až ho začnu nosit. Kdo ho vyzkoušel, napište.
A Elie Saab přijde na řadu při dalším nákupu.

Sára 23.9.11 08:29

Na E. Saab jsem si musela chvíli zvykat - typově mi připoměla N. Rodriquez for Her ale Elie je daleko víc do bílých omamných navíc sladkých květin. Musím říct, že je krásná hlavně v chladnějším počasí a je nutno u ní vyzdvihnout vynikající výdrž.

Přidat komentář

Nejčtenější