Novinky: No. 19 Poudré, Cartier de Lune

Klasika No. 19, která vznikla rok před smrtí madame Chanelové, letos dostala - podobně jako nedávno jiné starší chanelovské vůně - moderní podobu. Zda se povedla jako No. 5 Eau Premiere a Cristalle Eau Verte se dozvíte v recenzi. Loňský Cartier de Lune se objevil v našich parfumeriích až letos a voní po... po všem možném. Chameleon s nevalnou výdrží, který ale za vyzkoušení celkem stojí.

hof_707×257_0­005_no19_poudre­.jpg

No. 19, vůně z roku, kdy zemřela Coco Chanelová (podle newsletteru Chanelu to prý byla její oblíbená vůně - rozhodně by se k ní hodila, škoda, že si ji nemohla užít déle), dostala letos novou podobu. (Zdá se, že Chanel rozhodl předělat všechny klasiky: máme už No. 5 Eau Premiere a Cristalle Eau Verte, jestlipak se můžeme těšit ještě na něco? Třeba novou variantu Coco, trochu podobnější originálu a výraznější než deset let stará Coco Mademoiselle?)
Parfuméra Henriho Roberta (který u Coco Chanelové nastoupil po Ernestu Beauxovi a pracoval zde až do své smrti v roce 1987; vytvořil také Cristalle) zastoupil Jacques Polge (Coco, Coco Mademoiselle, Allure, Chance) a vymyslel devatenáctce nové pudrové srdce z kosatce. Ten tam byl už dřív, ale jen jako doplněk - nehrál první housle.

Začátek No. 19 Poudré je zvláštní, slaně prachovo-pudrový. Z ultrasuchých tónů se postupně vyklubává kosatec; čím víc se vůně zahřívá a rozvíjí, tím je elegantnější a krásnější (něco mi říká, že na papírku to bude dost katastrofa - zkoušet rozhodně na ruce!). Škoda jen, že z té jemné harmonie pudrového kosatce, lehce sladké tonky a nenápadných tónů vetiveru a galbana už se nikam dál nerozvíjí; závěr připomíná hodně zeslabené srdce No. 5. Chápu to jako úlitbu moderní zákaznici, na kterou už ten začátek bude až až, natož aby ještě zápasila s nějakým komplexním rozvojem.
Verdikt je tedy jasný a stejný jako u ostatních moderních verzí starých klasik: fajnšmekři si ponechají No. 19, a kdo ji nerad, zkusí Poudré. S většinovou produkcí se to nedá srovnávat, Poudré je elegantní a harmonická, Chanelu nedělá žádnou ostudu - a nejspíš přivede hodně zákaznic i ke klasice tím, že jim nenásilně představí na první počich děsivé tóny (třeba aldehydy).

Cartier de Lune.jpg

Cartier de Lune obsahuje prý jalovec, růži a bílé květiny. Kde jsou, musela jsem se ptát, když jsem tiskla k nosu navoněnou ruku a cítila jemné fialky. Teprve za čas se do nich vkradlo cosi svěžejšího, ale také něco krémového (zimolez?), a za tři hodinky bylo úplně po všem. Pokud jste de Lune zkoušeli, zajímal by mě váš názor - a hlavně, jestli jste tam taky našli fialky.


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

janali 24.10.11 18:56

pre mna je Cartier de Lune nieco ako biely caj od BVLGARIho - pravdepodobne stavili na podobnu zaciatocnicku predstavu o „neotrelej“, elegantnej, jednoduchej voni. Na to, ze odbidve znacky vyrabaju luxusny tovar su to nepodarky, no kedze dlho hladam uplne obycajnu nenapadnu a pritom lubivu vonu pripominajucu moje bielocajove zaciatky, nad La Lune som uvazovala takmer pol dna:-) Nakoniec som si musela priznat, ze sa s nou nudim a za tu cenu to nestoji.

dusty 25.09.11 18:39

Cartier ma dost sklamal, je to kompozicia na urovni nejakeho Versace, nuda v akoze elegantnom flakone. Citim mosus, trochu ruzu /podobnu Valentinu/ a velmi syntenticku konvalinku á la zive kvety. Na pokozke necele dve hodiny, na bavlnenej vreckovke asi 6 hodin. Ak toto cita nejaky agent Cartier pre SR a CR, nech do centraly odovzda moj odkaz: firma s luxusnym a kvalitnym tovarom by si mala najat poriadneho parfumera a dat mu cas a moznosti. Nevadi, ze novinka bude drahsia - za kvalitu s kvalitnou znackou sa plati automaticky. Ale toto nie.

Mitzi 24.09.11 00:20

V Lune necítím NIC :( Ještě jsem jí nedala tolik prostoru, abych nezkoušela nic jiného. A ve srovnání s čímkoli jiným (testovaným o chvilku dříve nebo později) je to slabé a nudné. Žádný pepř, jalovec atd. Jen naředěné kytičky.
No. 19 Poudré je typický „moderní CHANEL“. Zákaznici zvyklou na zelené svěženky typu Versence vyleká jen v první minutě, ale pak zkrotne vše, co je výrazné, a vůně se usadí v podobě „velmi příjemná, nenápadně luxusní, že by to byl CHANEL?!?“ ;-) Ve srovnání s masově líbivou Eau Premiere mi připadá, že má menší výdrž, ale testuji jen po obchodech nebo ze vzorku, tak to není úplně objektivní hodnocení.

bárbí 19.09.11 21:31

Mě Lune hodně připomíná DKNY Pure. Není špatná, ale taky to není žádný velký trhák. Připadá mi jako vhodný dárek pro neznalkyně vůní:) Fialky necítím, spíš orchidej?


Reklama


Reklama

Nejčtenější