Novinky z Marionnaudu

Poslední dobou do parfumerií moc nechodím (zásoba vzorků doma je dostatečná), takže když už tam zabrousím, vždycky najdu něco nového. Tentokrát jsem to zkusila v Marionnaudu v Brně a našla jsem tam novinky tak žhavé, že jsem je ještě neměla ani v databázi.

Poslední dobou do parfumerií moc nechodím (zásoba vzorků doma je dostatečná), takže když už tam zabrousím, vždycky najdu něco nového. Tentokrát jsem to zkusila v Marionnaudu v Brně a našla jsem tam novinky tak žhavé, že jsem je ještě neměla ani v databázi.

Incredible Me je nejnovější počin od Escady. Na webu značky si o ní můžete počíst v angličtině, němčině a slovenštině (neptejte se mě proč). ‚Žena Incredible Me sa môže stať tým, čím chce a dosiahnuť čokoľvek, po čom jej srdce túži…‘ Jej povaha je bezstarostná. Jej aura je očarujúca. Jej vôňa je…' kytičkovka sladká obecná, jestli to chcete vědět. Složení slibuje vanilkový orient se zimolezem, orchidejí a tiramisu a kdyby se toho bývala zhostila nějaká značka, která se gurmánských vůní nebojí, mohlo to být fakt zajímavé. Ale protože je to Escada, je to opatrné a bezbarvé. Základ je teplý, vanilkový a dal by se nazvat orientálním, pokud by ovšem neexistovaly vůně jako Shalimar nebo Opium. Na tom je abstraktní květinové srdce, ve kterém se toho nedá moc identifikovat, prostě květinová směs č. 148. Nositelná, ale naprosto zaměnitelná a nevyčnívající.

Black Code se líbil, ale někteří si stěžovali, že je moc sladký, řekli si jednoho dne u Armaniho. Attitude se taky prodával, ale lidi remcali, že je v něm moc kadidla. Tak vezmeme dva díly Code a jeden díl Attitude, chrstneme to do mixéru a to by bylo, aby konečně nebylo! Diamonds for Men obě vůně značně připomíná, z toho Code víc, ale té sladkosti přece jen maličko ubylo a naopak přibyl lehce temnější podtón. Výsledkem je oblíbený mix koření a dřev na sladkém základu, možná už trochu otřepaný (pokud chodíte očichávat pánské vůně, budete tenhle mírně orientální, kouřově sladký základ stojící na ambroxanu znát - od Armaniho je moc hezké, že do složení nevymýšlel žádné pitominky a pěkně se k této oblíbené syntetické ambře přiznal, člověk hned ví, do čeho jde), avšak hezký a nevtíravě mužný. Diamanty se vám budou líbit, pokud milujete vůně jako Code, Body Kouros nebo Arpège pour Homme.

Kenzo Power už se dostala pouze na papírek. Na něm voní hezky, je cítit svěží bergamot a k tomu koření a dřevitý základ. Vůně není příliš sladká ani výrazně svěží, nejvíc z ní voní koření a zdá se, že bude celkem umírněná. Jak je u Kenza ostatně často zvykem.

Až do Marionnaudu půjdete, nezapomeňte si vzít jejich reklamní časopis (s okatým telátkem Anne Hathawayovou na obálce). Uvnitř je navoněný letáček s Delicious Night od Donny Karan. V regálech jsem ji ještě nenašla, vzala jsem proto zavděk letáčkem a zdá se, že to bude přesně to, co čekáme: ovocenka s orientálně laděným základem. Když jsem si papírek otřela o zápěstí, vonělo mi jahodami a tropickým ovocem, v dáli lze tušit vanilku a nějaká dřeva. No, nevím, mně se zdá, že už je těch jablek až přespříliš.


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Tanushka 13.07.09 17:17

Pro mě krásná vůně,sladká a nadherně se rozleží. Nemluvě o tom, že na oblečení mi voní ještě další den.

Myskamauska 28.05.09 08:13

Naprosto zaměnitelná vůně,nic orientálního v ní necítím.Asi bych ji unosila,ale vůbec po ní netoužím,je dost nudná.

viky 02.05.09 18:12

Incredible Me - pro mě sladká, nezajímavá a trochu umělohmotná vůně. Je v ní něco divného.. Tiramisu?? Moc dobrý zákusek, ale ve vůni ho necítím. Asi do něj zamíchali příliš santalového dřeva, jež jsem schopná v základu identifikovat. Bohužel dávám palec dolů.

anonymní 02.03.09 21:59

zkusila jsem Kenzo Power. moc příjemná, u mužských vůní nemám ráda ani moc teplé koření, ani výraznou dřevitost ani řvavou mořskou náladu a to vše splňuje. a líbí se mi z papírku čím dál víc, snad skoro unisexově, že si ji na sobě dovedu třeba k džínám docela představit!

anonymní 22.01.09 09:23

incredible me mi přijde naprosto neezajímavá sladounká vodička

anonymní 09.12.08 17:46

Diamonds pro muže mi ze vzorku moc zavoněly, asi časem pořídím svému, abych mohla čenichat…

Salinas 15.10.08 22:32

Nevím proč, ale mně se zdá , že voní podobně jako Pure woman od Bruno Bananiho…

Veronika1 15.10.08 15:17

Na ruce mi voněla sladce, ale je to krásná vůně..jen jak už tu zaznělo, je docela drahá..

pers 02.10.08 20:13

je děsně drahá na někoho,kdo maká ve školství,ale moc se mi líbí

Violette 01.09.08 15:33

Souhlasím, Incredible me je kořeněná, ale v základu převážně teple vanilková a jedlá vůně

Přidat komentář

Nejčtenější