Nový rok, nové Arome. Na co se můžete těšit?

V roce 2021 se každý měsíc zaměříme na jedno hlavní téma, do kterého se doslova obleče celé Arome. Od vizuální stránky, přes články, po recenze. Do proměny se můžete zapojit i vy!

*

Arome v novém kabátu

Stejně, jako když si pořídíte v trafice svůj oblíbený měsíčník, i u nás si každý měsíc budete moci „prolistovat“ různými články a recenzemi týkajícími se jednoho tématu.

Jeden měsíc se budeme například věnovat všemu, co se nám dostává Pod kůži. Podíváme se na jednotlivé složky, které se často v kosmetice využívají. Je přírodní skutečně lepší? Na co koukat při výběru dermo a deco kosmetiky?

Další měsíc budeme pokračovat Anti-ageing tématem a nebo se můžete těšit na téma Vyrobeno v Česku. Na jaké české kosmetické značky jsme pyšní?

A podle titulkové fotky jste již asi poznali, že nový rok zahajujeme čím dál aktuálnějším tématem: Zero Waste v kosmetice.

Co je Zero Waste?

Zero Waste (v překladu nulový odpad, život bez odpadů) je životní styl, který podporuje opětovné využívání všech zdrojů bez tvorby odpadů, jejich skládkování, nebo jejich spalování. Vizí této filosofie je úplné odstranění veškerých úniků škodlivin do půdy, vody a vzduchu, které ohrožují zdraví celé planety. (zdroj: Wikipedia)

Podle známé Zero Waste propagátorky Bey Johnsonové by se domácnosti, které chtějí výrazně snížit svůj dopad na životní prostředí, řídit tzv. pěti Z:

  1. Zamítnout (co nepotřebujeme)
  2. Zredukovat (co potřebujeme a nemůžeme zamítnout)
  3. Zužitkovat (co spotřebováváme a nemůžeme zamítnout nebo zredukovat)
  4. Zrecyklovat (co nemůžeme zamítnout, zredukovat, nebo zužitkovat)
  5. Zkompostovat (zbytek)

Na jaké články a testování se v lednu můžete těšit?

Aromegirls začátkem roku rozhodně nezahálí a už testují a píší. :-) Zero Waste tématu se budeme věnovat z různých úhlů pohledu. Podíváme se například na fenomén doplňující kosmetiky. Jaká je dostupná u nás v Česku, jaká lze pořídit na e-shopech? Jakou kosmetiku bychom doporučili, jaká nás naopak nenadchla? Těšit se můžete také na rozhovory, recenze a DIY – jakou kosmetiku si vyrobit bez obalu?

Zapojte se s námi do proměny Arome. Jakým tématům bychom se měli v příštích měsících věnovat? O čem byste si chtěli přečíst?

Autor: Klára

Milovnice zapadlých drogerií a parfumerií. Preferuje spíše osvědčené kousky, ale nezalekne se ani občasného experimentu. A to zvláště, pokud se jedná o novou paletku očních stínů.

Témata článku

Váš příspěvek
jerry 7.1.21 13:35

„Arome v novém kabátu
Jeden měsíc se budeme například věnovat všemu, co se nám dostává Pod kůži. Podíváme se na jednotlivé složky, které se často v KOSMETICE využívají. Je přírodní skutečně lepší? Na co koukat při výběru dermo a deco KOSMETIKY ?
Další měsíc budeme pokračovat Anti-ageing tématem a nebo se můžete těšit na téma Vyrobeno v Česku. Na jaké české KOSMETICKÉ značky jsme pyšní?
A podle titulkové fotky jste již asi poznali, že nový rok zahajujeme čím dál aktuálnějším tématem: Zero Waste v KOSMETICE .“

O Jakém novém kabátě je řeč? Vždyť se to týká jen KOSMETIKY.

Takových slibů už tu za poslední roky bylo…a skončilo to informacemi opsanými z webu a promo materiálů, amatérskými rádobyrecenzemi kosmetiky, kterou členky redakce někde dostaly, popř. „články“ slepenými z recenzí z databáze. A to vše korunované pravopisnými i věcnými chybami.

Neočekávám žádnou změnu…

Nelogické sloučení poliček MÁM A POUŽÍVÁM a MĚLA JSEM do jedné změti byl jeden z historicky největších přešlapů redakce Arome.

Příspěvek upraven 07.01.21 v 14:17

otakara 6.1.21 13:49

Pridávam sa k predchádzajúcim príspevkom, pridávam si tiež svoju poznámku, bez ktorej tento koment nemôže byť. Arome by malo byť arome - pojednávať o parfumovej tematike, okolo toho to tu vždy môže žiť a hovoriť o tom donekonečna!

Ale zrejme máte prichystaný nový kabát, do ktorého Arome chcete obliecť, ale nech sa najprv Arome poobzerá v zrkadle, nájde chyby na sebe, ktoré tu mnohí spomínajú už dlhý čas, odstráni ich. Ak si idem kabát kúpiť, je dobré mať pri sebe kamaráta, ktorý mi poradí, vidí, kde sú nedostatky. Nový kabát by mal sedieť. Nemá cenu nosiť zlý kabát. Vylepšiť napr.
možnosť práce s poličkou, ak zoraďujem svoje voňavky podľa abecedy, šlak ma triafa pri tom, ešte stále ju nemám zoradenú. To je len príklad.

Ingrid 6.1.21 12:17

Hmmm

Hmmm, články o kosmetice přelítnu a stačí. Hodnocení a testování od někoho, kdo je věkově blíže mé dceři, než mně, jaksi nepotřebuji a jako alergik si musím stejně všecko otestovat sama.
Když Arome, tak parfémy, na ostatní je Žena a život, Katka, Tina a podobně, ale co bych uvítala nejvíce, je rozdělení polička na MÁM A POUŽÍVÁM a na MĚLA JSEM. Pak bych na vše ostatní pohlížela spokojeněji.

Nelly 918 4.1.21 22:09

@Eunika přesně tak. Také články nečtu, úroveň je hodně nízká a většina je o ničem. Zajímají mě pouze vůně a o těch už to tu téměř není :palecdolu: . Navíc recenzí kosmetiky je všude spousta - např. na Notinu a to mi k výběru kosmetiky bohatě stačí.

Misha17 4.1.21 21:01

Tiez si myslim ze namiesto kecov o kozmetike by sa trebalo naspat zamerat na parfemy. Ved je to na smiech ked pozeram tie recenzie kozmetiky :lol: ako naozaj samponiky si viem vybrat aj bez tychto „fundovanych“ kecov.
Ale parfemy to je o inom :srdce: zabili ste krasny parfemovy web a uz sem chodim len zo zvyku ale nikdy sa dlhsie nezdrzim. Lebo nieje kde :-?

Eunika 4.1.21 20:51

„Zapojte se s námi do proměny Arome. Jakým tématům bychom se měli v příštích měsících věnovat? “

Například databázi, ta hodně uvadla. :palecdolu: Schvalování recenzí také dost vázne. :palecdolu:
Nebylo by od věci, kdyby se objevilo nějaké pěkné čtení o vůních, takové, co zde dříve psala děvčata a redakce je svým přístupem vyštípala. :cry:

Články o kosmetice už nečtu, nemají úroveň. Ta „hovorová řeč“, jakou byly psané, byla spíš hororová a obsah … škoda slov. :palecdolu: Možná by to chtělo nezaměřovat se především na věkovou skupinu 15+, protože pořád jsme tu my, co pamatují staré dobré Arome a jsme opravdu o fous starší. ;-) I když tak nevypadáme. :lol:

Příspěvek upraven 04.01.21 v 20:55

Nelly 918 4.1.21 16:51

No, hezký nápad, ale ocenila bych, kdyby se Arome věnovalo především a hlavně vůním :think:

Přidat komentář

Nejčtenější