Oriflame Giordani Gold & White Gold

Tak jsem si zase dala menší pauzičku a je pomalu na čase, abych se přestala ulejvat a začala zase psát. Rozhodla jsem se začít něčím, co tu hodně dlouho nebylo - vůněmi Oriflame. Nejprve bych ráda poděkovala čtenářce Lucii z Brna, která mi nabídla a poté ochotně zaslala hromádku vzorků této značky (budou samozřejmě recenze i na ty další). A teď si dáme trochu zlata.

Tak jsem si zase dala menší pauzičku a je pomalu na čase, abych se přestala ulejvat a začala zase psát. Rozhodla jsem se začít něčím, co tu hodně dlouho nebylo - vůněmi Oriflame. Nejprve bych ráda poděkovala čtenářce Lucii z Brna, která mi nabídla a poté ochotně zaslala hromádku vzorků této značky (budou samozřejmě recenze i na ty další). A teď si dáme trochu zlata.

Giordani Gold je řada především dekorativní kosmetiky. Decentní obaly v luxusní zlaté a střídmý výběr barev dávají tušit, že jsou výrobky zamýšleny především pro dospělé ženy. Vůně Giordani Gold a Giordani White Gold zřejmě také, protože v popiscích se píše o luxusu a vytříbenosti. Ale jako správné Aromačky na popisky kašleme a přesvědčujeme se vždy na vlastní nos.
Obě parfémované vody jsou laděné do moderního chyprova a obě trošku trpí řídkou nemocí (Gold méně). #START-5674# Giordani White Gold láká jasmínem, růžemi či vanilkou a poslušně začíná jako hladká sladká vůně s bílými květy, bohužel nevydrží dlouho sytá. Zanedlouho vystoupí hřejivý pižmový základ se zemitou pačuli a bílé květiny začnou hrát druhé housle. Zůstává hlavně růže a troška hebké vanilky. Vůně je nositelná, skvělá pro všední dny, ale dost průměrná. #END-5674#

#START-5632# Giordani Gold je výraznější a chyprovější. Mohla by se líbit hlavně příznivkyním klasických chyprově květinových vůní, kromě moderní zemité pačuli totiž obsahuje i suché podzimní listí (větvičníkové tóny). K tomu něco omamných květin a medový podtón, přesně jak slibuje popis. Není to prvoplánová líbivka (ostatně stačí si přečíst komentáře na oriflame.cz, plné opatrných zmínek o starších dámách a luxusu) a mezi drogerkovými a katalogovými vůněmi bych ji určitě zařadila mezi ty zdařilejší.
Kdybych ji měla přirovnat k jiné vůni, zmínila bych asi Magie Noire (starší verze) nebo Eau du Soir. #END-5632#

Autor: Ada

.

Nejčtenější