Oriflame Giordani Gold & White Gold

Tak jsem si zase dala menší pauzičku a je pomalu na čase, abych se přestala ulejvat a začala zase psát. Rozhodla jsem se začít něčím, co tu hodně dlouho nebylo - vůněmi Oriflame. Nejprve bych ráda poděkovala čtenářce Lucii z Brna, která mi nabídla a poté ochotně zaslala hromádku vzorků této značky (budou samozřejmě recenze i na ty další). A teď si dáme trochu zlata.

Tak jsem si zase dala menší pauzičku a je pomalu na čase, abych se přestala ulejvat a začala zase psát. Rozhodla jsem se začít něčím, co tu hodně dlouho nebylo - vůněmi Oriflame. Nejprve bych ráda poděkovala čtenářce Lucii z Brna, která mi nabídla a poté ochotně zaslala hromádku vzorků této značky (budou samozřejmě recenze i na ty další). A teď si dáme trochu zlata.

Giordani Gold je řada především dekorativní kosmetiky. Decentní obaly v luxusní zlaté a střídmý výběr barev dávají tušit, že jsou výrobky zamýšleny především pro dospělé ženy. Vůně Giordani Gold a Giordani White Gold zřejmě také, protože v popiscích se píše o luxusu a vytříbenosti. Ale jako správné Aromačky na popisky kašleme a přesvědčujeme se vždy na vlastní nos.
Obě parfémované vody jsou laděné do moderního chyprova a obě trošku trpí řídkou nemocí (Gold méně). Giordani White Gold láká jasmínem, růžemi či vanilkou a poslušně začíná jako hladká sladká vůně s bílými květy, bohužel nevydrží dlouho sytá. Zanedlouho vystoupí hřejivý pižmový základ se zemitou pačuli a bílé květiny začnou hrát druhé housle. Zůstává hlavně růže a troška hebké vanilky. Vůně je nositelná, skvělá pro všední dny, ale dost průměrná.

Giordani Gold je výraznější a chyprovější. Mohla by se líbit hlavně příznivkyním klasických chyprově květinových vůní, kromě moderní zemité pačuli totiž obsahuje i suché podzimní listí (větvičníkové tóny). K tomu něco omamných květin a medový podtón, přesně jak slibuje popis. Není to prvoplánová líbivka (ostatně stačí si přečíst komentáře na oriflame.cz, plné opatrných zmínek o starších dámách a luxusu) a mezi drogerkovými a katalogovými vůněmi bych ji určitě zařadila mezi ty zdařilejší.
Kdybych ji měla přirovnat k jiné vůni, zmínila bych asi Magie Noire (starší verze) nebo Eau du Soir.


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

anonymní 06.08.11 19:48

mne sa Giordani Gold hodí prinajlepšom na takú dámu po 50tke..ale ja osobne by som si ju nedala ani v takom veku…kamarátka ju má za najobľúbenejšiu…a teda 19ročnej slečne sa podľa mňa nehodí ..ale tak každý máme iný vkus..čo už..

KPslunicko 18.01.11 20:19

Tak tyto vůně fakt ne-měla ji známá a bylo mi vážně zle-možná jen jemně na nějakou starší dámu…

Myskamauska 14.01.11 11:30

Jeste k te vydrzi,ja osobne se v dopravnich prostredcich s touto vuni hodne casto setkavam a poznam vuni na kilometr,takze myslim,ze nebude tak spatna.

dusty 01.01.11 15:54

Mne Giordani Gold velmi pripomina 24 Fabourgh od Hermes. Mam doma obidve vone a striedam ich - Oriflame na den a Hermes na slavnostne prilezitosti. Obe na mna posobia velmi upokojujuco a myslim, ze nikoho nedrazdia.

Myskamauska 07.12.10 12:55

Chypre vůně můžu a některé mám dokonce velmi ráda,ale Giordani Gold je naprostý hnus,to se podle nedá vůbec nosit.

anonymní 02.11.10 12:48

tahle vůne mi v katalogu voněla přímo pohádkově…dnes ji mám už druhým rokem na poličce - plnou..je to bolehlav, těžká, sytá , naprosto neslučitelná s běžným nošením..

Lilian 13.10.10 13:09

To je takovej smrad, že mu rovno není. Nejhorší z nejhorších.Někomu vonět může, ale mě tedy rozhodně ne. Ještě, že mám jen 30ml, ale stejně ji nevypoužívám.

katheriin 28.08.10 10:34

Pěkně hnusná těžká vůně. Nikdy víc!!!

anonymní 23.05.10 21:23

Strašný smrad.Dostala som ju k narodeninám,no hned som ju vyhodila.ODPORNá, Ešte teraz sa mi dvíha žalúdok.

Tera 19.05.10 14:39

Ani jednu z těchto vůní nemusím, možná kvůli pačuli. Vždycky se modlím, abych se s nimi nepotkala v létě v mhd:)

la.reina 13.05.10 13:20

No, já Giordani Gold doma sice mám, ale nepoužívám ji pravidelně - přece jen je z ní cítit že je z těch levnějších, takže ji většinou vytáhnu jen ve chvíli kdy se skálopevně zapřisáhnu, že už nebudu utrácet (za parfémy, za co jiného, že?). Asi mám pocit, že šetřím už tím, že ji používám. :-) Jenže nejdýl do dvou dnů mě to zase přejde a zastrčím ji na další 3 měsíce dozadu… a neušetřila jsem samozřejmě nikdy vůbec nic. :-)

madla 12.05.10 18:21

Jo,charóšij zápach,navěrno!:-)))Když mají něco,co voní pěkně-a toho je málo,zase je výdrž takřka nulová.

mautanka 12.05.10 16:09

uff… tak tuhle vůni opravdu nemusím. Je to asi nejhorší vůně co oriflame má. Takova ruská delegace :)))

Přidat komentář

Reklama


Reklama

Nejčtenější