8 českých kosmetických značek, které byste měli znát

Zlaté české ručičky se činí i v oblasti výroby kosmetiky. Spousta lokálních značek se úspěšně prodává i v zahraničí a mnoho těch mladých k tomu má minimálně nakročeno. Znáte všechny tyto známé i začínající kosmetické počiny?

* V České republice se lokální kosmetice daří. Zdroj: Canva

Havlíkova Přírodní Apotéka

Nově otevřená prodejna a celou nabídku tvoří jeden jediný krém. Nesmysl? Ale kdepak. Přesně tak vypadaly odvážné začátky Havlíkovy Přírodní Apotéky.

Zakladatelka Zuzana Krejčí uvařila v roce 2014 ve své kuchyni místo oběda první kosmetiku a naštěstí si ji nenechala jen pro sebe. Raketový úspěch na sebe nenechal dlouho čekat a dnes se tahle česká kosmetika prodává po celém světě. Své hodnoty staví na přírodních ingrediencích, vysoké kvalitě a tradici.

Manufaktura

Manufakturu tady asi nemusíme sáhodlouze představovat. Jde o stálici, která se už téměř 30 let řadí mezi nejoblíbenější lokální kosmetické značky. A to nejen v očích místních, ale také zahraničních turistů.

Využívají přírodní ingredience, které se běžně pěstují na zahradách. Sedmikrásky, chmel, meruňky a další ovoce. Nejnovější kolekce Louka spojuje luční byliny, jablka a broskve. Vývojářka Eva nás nechala opět nahlédnout pod pokličku přípravy nové kolekce.

Almara Soap

Může být tuhé mýdlo sexy? To tedy může! Almara vyrábí mýdla ručně, z přírodních složek a za studena. Na své si přijde i ta nejcitlivější pokožka, protože do jejich čistě přírodních mýdel nepřidávají žádnou umělou parfemaci ani barvy.

Pokud ale citlivky nejste, sáhněte po řadě Fancy mýdel. Ty totiž mají sytější barvy i vůni. Ta se pak line nejen z kůže, ale celý den i z koupelny. Almara už ale není jen o mýdle. Vyrábí i výborné scruby, oleje nebo třeba vlasové oplachy.

Onest

Onest je ta kosmetika, která posbírá na Instáči hodně srdíček i bez řečí okolo. Vzhledem i filozofií je to jednoduše kosmetika pro minimalisty. Složení všech kousků se vejde na pár řádků.

Proč mají na eshopu tak často vyprodáno? Vše totiž vyrábí jen v malých sériích tak, aby obsah každé lahvičky byl maximálně čerstvý. Asi jen málokdo dělá svou práci tak poctivě. Jak oni sami píšou, od A až po Z se Onest vyrábí v Čechách.

Bio Rythme

Zatoužili jste už někdy po přírodním deodorantu? Tak to jste na Bio Rythme už pravděpodobně narazili. Malá a upřímná firma dvou sester, které už od mala spojuje láska ke kosmetice. Své osobní zkušenosti přenášejí i do firmy. Veškerá kosmetika je vegetariánská a samokonzervační. Nesoustředí se na kvantitu za málo peněz, ale především na kvalitu v celé své kráse.

Purity Vision

Kokosák od Purity Vision je už pojem sám o sobě. Jejich první kosmetický počin, který nastartoval teď již úspěšnou značku. V recyklovatelných nádobkách najdete suroviny, které se sbírají po celém světě. Vše ale probíhá pod záštitou Fairtrade certifikátu. Farmáři jsou tedy za svou práci náležitě oceněni.

Omorfia

U nás tu 100% přírodní kosmetiku umíme a dokazuje to i Omorfia. Kosmetiku mixují nejen tak, aby působila blahodárně na pleť, ale také jako aromaterapie. Rozpoznáte je podle ikonicky modré etikety a černé lahvičky. A v rámci karmických bodíků jim můžete vypotřebované nádoby zaslat a dostanete slevy na další nákup.

Nobilis Tilia

Další kosmetika, která propojuje péči a aromaterapii. Jediné živočišné látky, které u Nobilis Tilia najdete jsou včelí vosk, med a propolis. Přesto je velká většina sortimentu bez živočišných složek. Krom oblíbených olejíčků stojí za pozornost i jejich květová voda z růže nebo hřebíčková pleťová voda.

Jakou českou značku byste do seznamu doplnili?

Autor: Natálie

Kosmetický nadšenec, milovník sladkých parfémů a právě v boji za hezčí pleť. Hledá neustále kosmetické svaté grály, které už na poličce zůstanou.

Nejčtenější