Vyzkoušeno: S hrůzou na depilaci cukrovou pastou

Léto se blíží, tak jsem se rozhodla vyzkoušet depilaci cukrovou pastou. Jak procedura probíhá? A hlavně... bolí a jak dlouho výsledek vydrží?

* Na depilaci cukrovou pastou to chce trochu odhodlání. Zdroj: Africa Studio / Shutterstock, Inc.

Co je depilace cukrovou pastou?

Cukrová pasta má konzistenci medu. Kosmetička ji nanese v tenké vrstvě na kůži a pak strhává i s chloupky. Někdy se používají také papírové pásky, které se přikládají ještě na pastu.

Cukrová pasta se vyrábí z cukru, na internetu můžete najít návody, jak ji vytvořit doma. Pro domácí použití můžete pastu koupit od mnoha výrobců. Dalšími složkami jsou voda, kyselina citronová, dále se ve složení objevují květinové vody a rostlinné oleje.

Jaká je aplikace?

Objednala jsem se do pražského studia na depilaci nohou a podpaží. Chloupky jsem nechala růst asi 10 dní, jinak by depilace nemusela být úspěšná. Nejspíš jsem vypadala nervózně (což jsem opravdu byla), protože mě kosmetička uklidnila slovy, že nejvíc bolí depilace intimních partií. Nohy a podpaží prý zvládne za chvilku.

Nejprve mi kosmetička pokožku odmastila a vydezinfikovala, potom ji lehce napudrovala. Malý kousek cukrové pasty mi rozetřela na nohu – zespodu nahoru proti směru růstu chloupků. Vždy ho co nejvíc rozetřela na tenkou vrstvičku a pak prudce trhla. Takhle postupovala až nahoru. To samé přišlo i v podpaží, kde jsem bolest cítila mnohem intenzivněji.

Po aplikaci mě paní upozornila, že bych ten den neměla navštěvovat solárium, fitness centrum, nepoužívat deodorant a umýt se až večer.

Která žena by si nepřála hladkou pokožku po několik týdnů. Zdroj:  maramorosz / Shutterstock, Inc.Která žena by si nepřála hladkou pokožku po několik týdnů. Zdroj: maramorosz / Shutterstock, Inc.

Výhody depilace cukrovou pastou

  • rychlá metoda
  • přírodní materiál
  • jemný proces vhodný i na citlivá místa (podpaží, intimní partie apod.)
  • hladká pokožka na několik týdnů (výdrž je rozhodně individuální, mně vydržel perfektní výsledek 3 týdny)
  • méně bolestivá oproti jiným depilačním metodám

Zkoušeli jste někdy depilaci cukrovou pastou, nebo vám chybí odhodlání?

Autor: Iva

Preferuje přírodní kosmetiku a parfémy. Hledá nové značky a lokální výrobce, kteří využívají kvalitní suroviny, mají svou práci jako vášeň a předávají ji dál.

Témata článku

Váš příspěvek
navi1415 14.8.19 15:24

Depilaci cukrovou pastou doporučuji.
Skoro to nebolí ( a to jsem chlap), poprvé je to nejhorší, pak už je to paráda.
Mám zkušenost s podpažím a intimními partiemi. Vydrží to dva týdny hladké, pak dva až tři týdny s
chloupky mezi 0,5 až 1cm. Nezarůstají chloupky a zcela zmizí období s píchavými chloupky, a chloupků ubývá.

Nancyy 20.5.19 21:18

Nejlepší

Určitě doporučuji :star:️ také už jsem objednaná . Opravdu drží a pokud se pak chodí pravidelně tak i minimálně rostou chloupky … A hlavně nezarustaji :grin:

Nejčtenější