Paloma Picasso: Minotaure

Minotaur byl oblíbený tvor Pabla Picassa, najdete ho na mnoha jeho kresbách a obrazech. Než začal malovat minotaury (nebyl v té době sám, minotaury a ostatní mýtická témata volili v té době i jiní umělci), zpodobňoval býky - ostatně byl Španěl, k býčím zápasům a býkům neměl daleko. Na počest oblíbeného motivu dostala první a zatím poslední pánská vůně Palomy Picasso jméno Minotaure.

Minotaur byl oblíbený tvor Pabla Picassa, najdete ho na mnoha jeho kresbách a obrazech. Než začal malovat minotaury (nebyl v té době sám, minotaury a ostatní mýtická témata volili v té době i jiní umělci), zpodobňoval býky - ostatně byl Španěl, k býčím zápasům a býkům neměl daleko. Na počest oblíbeného motivu dostala první a zatím poslední pánská vůně Palomy Picasso jméno Minotaure.
Jestli znáte Mon Parfum, víte, že je to hodně zvláštní a originální parfém. Tak nějak jsem čekala, že Minotaure také bude plná chyprových tónů a temného kouře. Je to jinak, ale originality je tu také dost na to, aby Minotaure zaujala i náročnější pány.
Vůně je orientální, s ovocnými a (orientálně) svěžími tóny. Ovoce sice není ve složení uvedené, je však cítit, zvlášť když Minotaure zachytíte z dálky - s nosem přímo u kůže jsem víc vnímala sladší orientální tóny. Základ je hodně sytý, takový temnější, plný zastřené vanilky a těžkých dřev, je mírně živočišný, ale ne tolik, aby působil odpudivě na citlivé nosy. Srdce je lehčí a základ vyvažuje; voní z něj zmíněné ovoce, koření a rozostřené květiny. Minotaure je hodně mužná a bude se líbit pánům, kteří hledají sytější, hřejivou vůni. V porovnání s některými dnešními sladkými vůněmi je víc ‚ze staré školy‘, neopakují se v ní dnes tak omílané tóny, které na vás vybafnou z každého flakonu.

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější