Pánské novinky

Pod minulým shrnutím novinek sice bylo ticho, ale stejně jako bych ten vyčítavý hlásek slyšela: "To jsou jenom dámskýýý! Napiš taky nějaké pánské recenzeee!" Takže dnes jsem všechna čtyři místa na rukách věnovala pánským novinkám: o vaši pozornost se budou ucházet Burberry, Calvin Klein, Boss Baldessarini a Diesel.

Pod minulým shrnutím novinek sice bylo ticho, ale stejně jako bych ten vyčítavý hlásek slyšela: ‚To jsou jenom dámskýýý! Napiš taky nějaké pánské recenzeee!‘ Takže dnes jsem všechna čtyři místa na rukách věnovala pánským novinkám: o vaši pozornost se budou ucházet Burberry, Calvin Klein, Boss Baldessarini a Diesel.

Do Burberry Summer jsem po střetnutí s dámskou verzí nevkládala moc velké naděje. Nakonec bych ji hodnotila jako průměr: výdrž má lepší, vůně je zajímavější, kdyby mi někdo řekl, že se mu líbí a chce si ji koupit, neodrazovala bych ho. Základem jsou i zde citrusy, místo květin jsou však kombinovány s kořením a dřevy. Výsledkem je nesladká, kořeněná vůně s lehkou citrusovou kyselostí (výrazně citrusový začátek nepočítám, ten je hned pryč). Klidně vyzkoušejte, ale před případnou koupí důkladně prověřte, jak dlouho na vás v teplých dnech vydrží.

Nedávno jsem v recenzi na Versense podotkla, že letos je nějak v módě zelená barva. A vida: ani pánové nezůstali ušetřeni. Eternity od Kleina si pohrává se zelenou už od začátku, pro Baldessarini je to ale premiéra. A hned pořádná: Baldessarini Del Mar Seychelles Edition je zelená jako mladý hrášek a v regálech mezi všemi těmi střízlivými šedými, bílými a modrými flakony jen září. Na druhou stranu si umím představit, že to neodvážné zkoušeče vyděsí (muže není těžké vylekat). I já jsem automaticky očekávala vůni zeleného jablka a na mou duši jsem ho tam na začátku opravdu na okamžik ucítila. Sugesce nebo hra ovocných tónů? Začátek Seychelles Edition tvoří směsice citrusů a zeleného ovoce, která se postupně rozvíjí do převážně kořeněné, suché, nesladké vůně. Je cítit špetka tabáku a kůže a jistě by to nebyl špatný parfém, kdyby byl trochu silnější. Měla jsem problém vůbec něco z ruky vyčenichat a výdrž také nebyla úplně stoprocentní.

Druhá zelená lahvička obsahovala letošní letní limitku Eternity Summer 2009. Ta také ke své škodě není moc nápadná, i když v létě se lehčí vůně hodí. Je hezky citrusově bylinná, osvěžující, jsou z ní cítit limetky, zelené byliny, špetka anýzu a pepře a nenápadný dřevitý základ, brzo se však rozplyne do takových těch neurčitých zbytků a můžete se převonět znova.

Název i flakon vůně Only the Brave značky Diesel přímo vybízí k vytváření nemístných vtipů. Je to snad příšerná vodička, kterou vyzkouší ‚only the brave‘ - jen ti odvážní? Naznačuje zaťatá pěst, že si máme dát majzla? Nebo připravuje půdu posměváčkům, kteří se těší, že v drsném flakonu bude nějaká trapná metrosexuální vodička? Každopádně je to design spíš pro mladé, muž zralého věku si možná bude připadat trochu divně, až si bude ten symbol postpubertální rebelie stavět na poličku.
Po prvních tónech Only the Brave jsem se začínala zlomyslně šklebit, protože se na mě opravdu linulo něco sladkého, ale vůně postupně zesílila a nakonec musím konstatovat, že ve své plné kráse je pěkná. Na tom názvu něco bude, Only the Brave je slaďárna bezmála muglerovských kvalit a asi nebude pro každého. Voní z ní hlavně sytá směs vanilky, pačuli a zlatohnědé ambry, podepřená nenápadným koženým podtónem a v závěru trochou sametového cedru. Je sice mužná, ale unesla by ji i odvážnější (only the brave!) žena se zálibou ve sladce pačuliových peckách.


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Svatka 22.02.10 19:34

Diesel mi zas tak jemný nepřipadá, cítím tam anýz. Není špatný, ale v silnější aplikaci obtěžuje.

Sára 21.06.09 22:10

Diesel se mi každopádně hned zalíbil, ostatní mne nenadchly.

LuciaG 12.06.09 22:26

Na margo zloženia Eternity: Vraj gin tonic a horský vzduch :o)) To musím vyskúšať :o)

Intense77 09.06.09 16:42

Baldessarini Seychelles Edition Takto si rozhodne leto s mužom na ostrove Seychelles vobec nepredstavujem. Je tam nejaka stuchlina a starina. Asi vyrabaju vonavky pre starych dedov.
Only the Brave od Diesel pači sa mi vona taka jenučka. Flakon sa mi na obrazku nepačil ale v reale vyzera perfekrne. Aj ked som žena určite porozmyšlam:o)

derad 09.06.09 15:47

Jé, ono se to už nějak spravilo a už to vidím komplet..
sbírání vyškubaných kadeří ze země

derad 09.06.09 15:46

Já kus textu nevidím! Byl jsem okraden o kus čtyř pánských recenzí! A to jsou recenze pánských voňavek tady vzácné! škubání bujných kadeří

Přidat komentář

Nejčtenější