Pánské vůně: Midnight in Paris, Boss Orange, Gucci Guilty

Nezdá se vám, že se nám ty pánské vůně postupně nějak poženšťují? Snad u každé druhé mám pocit, že je použitelná unisexově, a sladké tóny začínají jasně převládat. Některé typy pánských vůní jako by úplně vymizely - něco jako je Azzaro pour Homme, Terre d'Hermès nebo posledně recenzovaný Jaguar je už teď potřeba hledat lupou.

Nezdá se vám, že se nám ty pánské vůně postupně nějak poženšťují? Snad u každé druhé mám pocit, že je použitelná unisexově, a sladké tóny začínají jasně převládat. Některé typy pánských vůní jako by úplně vymizely - něco jako je Azzaro pour Homme, Terre d'Hermès nebo posledně recenzovaný Jaguar je už teď potřeba hledat lupou.

Na druhou stranu, muži se zálibou v jemnějších, často sladkých vůních, teď spolu se ženami oblibujícími vůně s pánskými tóny mají hotové žně.

Nejdřív vám řeknu něco málo o Guilty pour Homme. Málo proto, že výdrž této toaletky je asi tak hodinová. Ani jinak to není žádná sláva: zpočátku je to taková vodní svěžest, pak se mihla trocha levandule a vzápětí vůně vyvětrala do velmi tiché pačuli se dřevy a neurčitou syntetickou svěžestí. Gucci to umí mnohem lépe. Takovouhle generickou vůni koupíte i za mnohem menší peníze.

Pánský Boss Orange je příjemná, přímo roztomilá vůně, po rozvonění ovšem snadno zaměnitelná s dámskou. První fází je sladce kořeněný pomerančový bonbon, spíš hebký než lepkavý. Asi tak po hodině se vyloupne svěže krémová směska s malinko syntetickým pomerančovým květem, vanilkou a nějakým bílým pižmem. V závěru vystoupí dřevité tóny. Výdrž není špatná. Dalo by se o ní uvažovat na léto, pokud na vás nebude moc toho pomeranče.

Boss Orange.png

A zbývá nám Midnight in Paris od Van Cleef & Arpels. I to je sladká a v podstatě dámská vůně, ale tentokrát zcela bez svěžích tónů. Celkový dojem je jemný, pudrový a sametový. Vanilka, mléčný benzoin, neurčité květiny, sladké pražené mandle a malý kousek semiše. Konec je dřevitý a kouřový. Výdrž skvělá. Vřele doporučuji k vyzkoušení všem čtenářkám a možná i čtenářům…


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Arome Petronella 12.11.11 10:49

paret

Pochopitelně se jedná o Midnight in Paris - vidíte, tak tohle se mnou dělá :-)

Arome Petronella 12.11.11 10:47

paret

Tahle vůně je neuvěřitelná. Jsem z ní totálně a naprosto hotová! … a chlapovi bych ji ani náhodou nepůjčila, natož věnovala :-)))))

jaccckie9 13.10.11 07:23

Este ma napadlo, preco tam citil prave skoricu, ked tam ani nie je… :lol:

jaccckie9 13.10.11 07:23

Gucci Guilty - tak, a to som si myslela, ze bude vhodnym darcekom pre moju polovicku…Lenze, ked som mu s usmevom na tvari davala ovonat navonany pruzok papiera z parfumerie, kyslo sa usmial a povedal, ze ta skoricova vona sa mu nepaci…No, co k tomu dodat? :-) Do Vianoc casu dost, a ide sa hladat dalej :-)

Veru 01.05.11 16:16

Souhlasím s jerry, ta vůně JE povedená. Škoda že ji málokde mají k vyzkoušení, určitě by byla populárnější. A taktéž se mi líbí oboje - obsah i flakon, dokonce jsem ji chtěla koupit příteli (pak jsem v ní ale objevila ten malý kousek kůže a koupi ještě na nějakou dobu odložila…)

Svatka 27.04.11 20:00

Midnight in Paris jsem pův. považovala za dámskou, moc hezkou dámskou. A navíc s nádherným flakonem.

jerry 26.04.11 18:40

Midnight in Paris je jedna z nejzajímavějších novinek, která se loni u nás objevila - a podle mého názoru je neprávem nedoceněná. A týká se to jak obsahu, tak obalu.

Přidat komentář

Nejčtenější