5 kosmetických pomůcek, které vám v pohodlí domova uberou 10 let

Hon za krásnou pletí s přibývajícím věkem nekončí, právě naopak. V dnešní době si už ale můžete udělat menší estetickou kliniku v pohodlí obýváku. Které technologické pomůcky vám bezbolestně vyhladí vrásky, zatímco se díváte na film?

* Gwyneth Paltrow o svoji pleť pečuje pravidelně. Zdroj: Profimedia

Vpichování jehliček v pleti stimuluje kolagen

S přibývajícím věkem se z pleti vytrácí kolagen, který se velmi těžko doplňuje. Microneedling je především v posledních letech oblíbená technika. Spočívá v rovnoměrném vpichování drobných jehliček do pleti. Díky narušení kůže se v pleti začne přirozeně tvořit kolagen. Své výhody má ale i pro mladou pleť. Dokáže totiž efektivně léčit jizvy po akné.

V minulém roce, když se všechny salóny přesunuly do našeho obýváku, se firmy nové situaci rychle přizpůsobily. Beautybio vytvořilo mikrojehličkový přístroj, který je možné bezpečně použít v pohodlí domova. Jedná se ale stále o poměrně invazivní pomůcku, proto doporučujeme opatrné zacházení.

Textura pleti jako před 20 lety

Přihlaste se vy, které také s hrůzou sledujete rozšířené póry ve zvětšovacím zrcátku. S těmi si ale dokáže poradit tahle instagramová špachtle od Dermaflash. Po pleti s ní přejíždíte od nosu směrem ke stranám obličeje. Pomocí vibrací dokáže póry vyčistit a zatáhnout. Navíc ji můžete použít k zapracování séra. Díky jemným pulzujícím pohybům ho dostanete do hlubších vrstev pleti.

Masáž, která zvýrazní kontury tváře

Nenechte se odradit zvláštním vzhledem tohoto masážítka. Je to totiž cadillac mezi rollery. Jeden z těch nejlepších prodává Joanna Czech. Ač jméno skoro evokuje lokální výrobek, není tomu tak. Joanna je původem polská vizážistka, která se stará o pleť mnoha celebrit. Jak je možné, že Jennifer Aniston, Cate Blanchett nebo třeba Kim Kardashian vypadají, že na ně nepůsobí čas? Patří totiž mezi slavné klientky právě Joanny.

Masáží se prokrvují a stimulují svaly v obličeji. Pokud pomůcku skladujete v ledničce, dokáže také zchladit nepříjemné ranní otoky. Jedná se ovšem o luxusní záležitost. Levnější variantou jsou kamenné rollery či GUA SHA kameny, které dokážou zastat tuto práci velmi podobně.

Posviťte si na jizvičky i vrásky

Tohle není maska na maškarní, ale oblíbená beauty pomůcka amerických hvězd. Maska má v sobě různá LED světla, která působí na několik kožních problémů. Modré světlo si poradí se začervenáním tváře i doléčením zánětů spojených s akné. Červené světlo stimuluje produkci kolagenu a balancuje hyperpigmentaci. Žluté zase pleť vyhlazuje. Masku si jednoduše nasadíte a dopřejete si 10 minut relaxu.Levnější a přesně mířené světýlko vytvořila i Neutrogena. To připomíná pero a je vhodné na lokální ošetření akné a jizviček s ním spojených. Při pravidelném používání 2× denně na 2 minuty urychluje hojení zánětlivých míst.

Hračka, kterou si oblíbila i Hailey Bieber a Gwyneth Paltrow

Další luxusní vibrační vymoženost připomíná krásný holící strojek. Jedná se ale o jemně pulzující pomůcku s hlavicí z 24karátového zlata. Je kompaktní, takže ideální na masáž jemného očního okolí. Nejčastěji ho celebrity využívají k lepšímu zapracování oční masky. Sérum se vstřebá mnohem rychleji a hlouběji do kůže. Napomáhá i odstranit otoky očí a zjemňuje drobné vrásky.

Kterou z pomůcek byste si chtěly vyzkoušet?

Autor: Natálie

Kosmetický nadšenec, milovník sladkých parfémů a právě v boji za hezčí pleť. Hledá neustále kosmetické svaté grály, které už na poličce zůstanou.

Nejčtenější