5 tipů, jak na krásné opálení i u bledulek

Pokud patříte celoročně mezi bledule stejně jako já, dost možná už jste boj za opálenou pokožkou vzdaly. Dejte tomu ale ještě šanci a vyzkoušejte našich 5 tipů, které i z ředitelky vápenky udělají karibskou kočku?

* I světlé typy se mohou opálit a užít si snědou pokožku. Zdroj: Canva

Když opalování nejde snadno

Snědá pokožky, kdo by ji nechtěl? Možná je to váš celoživotní boj. Můj tedy rozhodně. Díky kombinaci těchto tipů se ale k té vytoužené hnědé kůži blížím. Tak snad pomohou i vám.

1. Krásné opálení prochází žaludkem

Než se vrhnete do spárů samoopalovacích krémů, zkuste se nejdřív dobře najíst. Není totiž žádným tajemstvím, že mají karoteny, kromě ostřížího zraku, na svědomí také krásnou kůži. Známější beta-karoten můžete slupnout v koncentrované tabletce jako doplněk stravy. Pokud této formě ale nefandíte, vysoké dávky beta-karotenu se dají do těla dostat i přirozeně ze zeleniny. Nejvíce ho obsahuje kapusta, batáty a mrkev.

U beta-karotenu to ale nekončí. Méně zmiňovaný lykopen patří také mezi karotenoidy. Obsahují ho rajčata, meloun i grapefruit. Překvapivě pro něj neplatí pravidlo čím čerstvější, tím koncentrovanější. Rajčatové pyré obsahuje mnohonásobně více lykopenu než čerstvá rajčata. Další háček je v tom, že se do těla efektivně nevstřebá bez přidání tuku.

Usměvavá žena jí zeleninový salát.Beta-karoteny získáte snadno také ze zeleniny. Zdroj: Canva

2. Příprava kůže před opalováním

Z kuchyně se pak vydejte do koupelny. Nesporné účinky peelingu, jako je prokrvení a zbavení se odumřelých buněk, už jistě znáte. Celá tahle procedura ale také kůži dobře připraví na opalování. Mimo jiné pokožka lépe vstřebá ochranné krémy, které k rituálu opalování neodmyslitelně patří.

Volte ale jen jemné peelingy, které kůži nedráždí. V opačném případě byste si mohli spíš zadělat na nepříjemnou vyrážku. Ideální je třeba Rituals Jemný sprchový scrub.

Tři dívky si užívají zábavu při opalování na pláži.Při opalování dodržujte pár jednoduchých tipů. Zdroj: Canva

3. Že se neopálíte kvůli ochranným krémům? Hloupost!

Mýtus, že se kvůli ochrannému faktoru neopálíte, by měl být už dávno přežitkem. Bohužel ale stále přetrvává. Na prvním místě zdravá kůže, pak až nějaké opálení. Světlé, tzv. keltské typy, mají mnohem vyšší tendence k začervenání a podráždění pokožky. Jasný signál, že bez ochranného krému se akorát spálíte, oloupete a jste zase na svém zimním odstínu.

Naštěstí dnes už můžete sáhnout nejen po krému, oleji, ale také pudru. LUSH má ve svém repertoáru Ochranný pudr, který můžete použít na celé tělo. Pro ty, kteří nesnesou mastnou pokožku, je to ideál.

Žena na pláži, která si maže nohy opalovacím krémem.Nenamazaná pokožka se spálí, chráněná se opálí. Zdroj: Canva

4. Krémy podporující opálení

Karoteny ve stravě bychom měli, teď je ještě namažeme na kůži. Už i v drogériích najdete řadu másel a olejů, které kombinují právě různé podporující složky. Krom samotného opálení slibují i jeho delší výdrž. Například NIVEA nabízí ochranný krém, který zároveň podporuje zhnědnutí. A jak je to možné? Stimuluje totiž tvorbu melaninu, který k intenzivnějšímu zhnědnutí pokožky napomáhá.

5. Hlavně se neoloupat

Když už strávíte vhodnou chvilku na slunci, je potřeba se o pokožku postarat. V koupelně by vám neměl chybět chladivý sprchový gel. Můj osobní favorit je ten od Rituals. Když to s opalováním trochu přeženete, dokáže kůži okamžitě zchladit.

Hydratace je ale opět nevyhnutelný krok. Ať už sáhnete po speciálním krému po opalování nebo běžném hydratačním, tento krok nevynechávejte. Tvořivým duším doporučuji vyrobit si domácí gel z aloe vera, který je i pro spálenou pokožku záchrana.

Co se na zhnědnutí pokožky osvědčilo právě vám?Napište nám do komentáře.

Autor: Natálie

Kosmetický nadšenec, milovník sladkých parfémů a právě v boji za hezčí pleť. Hledá neustále kosmetické svaté grály, které už na poličce zůstanou.

Váš příspěvek

Nejčtenější