Jak na líčení pod brýle na dálku?

Pokud jste krátkozrací, budou vám brýlová skla oči zmenšovat. Vaším úkolem proto bude pomocí líčení oko opticky zvětšit. Jak na to?

* Jak se správně nalíčit pod brýle? Zdroj: Shutterstock.com.

Obočí je základ

Ať už brýle nosíte, nebo ne, základem každého líčení je perfektně upravené obočí. Majitelky brýlí si mohou dovolit ho zvýraznit o něco víc. Ideálním pomocníkem, pokud máte málo času, je řasenka na obočí, případně gel. Hodí se ale spíš pro přirozeně husté obočí. To tenké nejlépe vykreslí měkká tužka na obočí, zvolená v odstínu ladícímu k barvě vlasů (studený/teplý, pro blondýnky/pro brunetky/pro zrzky).

Tip: Těsně pod spodní linii obočí použijte trochu rozjasňovače nebo světlý, klidně perleťový oční stín. Obočí se tím opticky přizvedne a oko otevře.

Nebojte se linek!

Ovšem pouze těch vnějších, na vnitřní zapomeňte – oko by orámovaly příliš tvrdě a působilo by ještě menším dojmem. K líčení nepoužívejte černou, ale tmavě hnědou tužku. Můžete ji následně jemně „rozpít“ mokrou vatovou tyčinkou. Pokud se experimentování bojíte, vsaďte na bílou tužku na oči. Ta prakticky není vidět, schopnost optického zvětšení oka se jí ale upřít nedá.

Síla kontrastu

Na celé horní víčko patří světlý stín jako základ – v nude odstínu, bílý nebo i perleťový. Efekt hlubokého, podmanivého pohledu zase zajistí legendární kouřové líčení. Nemusíte být žádný velký profík, stačí do očního záhybu nanést tmavší stín a štětečkem ho rozetřít do ztracena. Ten samý stín můžete vést v tenké vnější lince i po celé délce spodního víčka. Do vnitřního koutku oka „ťupněte“ trochu rozjasňovače. A nezapomeňte: oční stíny by měly barevně ladit s obroučkami brýlí!

S řasenkou přitvrďte

řasenka dokáže oko opticky otevřít. Řasy během aplikace „vyčesávejte“ směrem nahoru. Nesnažte se dosáhnout efektu kočičích očí, ten by oči zbytečně zúžil. Na horní řasy použijte klidně více vrstev. K pořádným vějířům si pomozte kleštičkami nebo speciální kulmou na řasy. Od věci není ani používání speciálních sér, které dokáží řasy výrazně prodloužit i zahustit již za pár týdnů.

Nosíte brýle? Pokud ano, jak se pod ně líčíte?

Autor: Alena

Nenapravitelná romantička, blogerka a máma na plný úvazek. Před třemi lety propadla kouzlu přírodní kosmetiky, která jí zachránila pleť i vlasy.

Váš příspěvek

Nejčtenější