Poslali mi padělek!

Doba je zlá, padělky se to všude jen hemží, a tak není divu, že u některých zákazníků parfémových obchodů přerůstá ostražitost v paranoiu. Někdy se pak stává, že originální parfém putuje zpátky k obchodníkovi, občas i s peprnou výtkou na jeho adresu, ačkoli jsou v tom oba nevinně. Které podezřelé znaky jsou v pořádku?

Doba je zlá, padělky se to všude jen hemží, a tak není divu, že u některých zákazníků parfémových obchodů přerůstá ostražitost v paranoiu. Někdy se pak stává, že originální parfém putuje zpátky k obchodníkovi, občas i s peprnou výtkou na jeho adresu, ačkoli jsou v tom oba nevinně.

Pro nákup originálních parfémů platí jedno velmi spolehlivé pravidlo: nakupujte v kamenných a internetových obchodech. Zatímco v aukcích, v inzerátech nebo na tržnici můžete na padělek narazit snadno, při nákupu v normálních obchodech se nemáte čeho bát. Naprosto bezpečné jsou pak obchody uvedené v tomto seznamu na našem fóru (a to i obchody označené jako špatné - ani ty neprodávají padělky, problémy jsou s něčím úplně jiným). Zákazníci mají často strach, že obchod mezi originální parfémy propašuje pár padělků, aby se nepoctivě přiživil na své dobré pověsti. Vzhledem k situaci na trhu s parfémy (především kvůli velmi tuhé konkurenci) si to ale žádný obchod nedovolí; brzo by ztratil důvěru a už by ji nikdy nezískal zpátky, a to se pro těch pár korun navíc nevyplatí.

Pomineme-li toto pravidlo, které konkrétní podezřelé znaky jsou v pořádku?

Krabička není v celofánu!

Jsme zvyklí dostávat parfémy úhledně zabalené v celofánu - takže když přijde krabička bez, jako první nás napadne, že už se v ní někdo hrabal nebo je parfém dokonce neoriginální. Nemusí to ale být pravda, některé parfémy totiž výrobci do celofánu ani nedávají. Typickým příkladem jsou parfémy Hugo Boss, které se často kupují a patří také k nejčastěji vracenému zboží z důvodu „chybějícího“ celofánu. Bez celofánu jsou také některé parfémy Davidoff, Laura Biagiotti, Calvin Klein či Guerlain. Jste-li na pochybách, zajděte se podívat do parfumerie. Nedotčenost parfému zjistíte také tak, že stisknete rozprašovač; použitý parfém stříká hned, u nového musíte několikrát zmáčknout naprázdno, než se naplní hadička.
Tady celofán nehledejte: Hugo Boss, Laura a cK One jsou tři příklady z mnoha, které průsvitný kabátek v továrně prostě nedostaly.

Parfém má být modrý a je zelený!

Čekáte, že z krabičky vytáhnete nebesky modrý parfém, ale místo toho se objeví cosi šedozeleného, zeleného nebo žlutošedého. Možná vás napadne, že je to padělek, spíš se ovšem leknete, že parfém ležel tři roky ve skladu a zkazil se.
Ani jedno však není pravda (ostatně takový Angel, který je zelenáním proslulý, se stále prodává tak dobře, že se v žádném skladu dlouho neohřeje). Na vině je nestabilní modré barvivo, které se do některých parfémů používá. Změnu barvy urychlí vystavení světlu, ale ani pečlivé skladování ve tmě jí nezabrání, zelenavý parfém tak můžete vytáhnout i z nikdy neotevřené krabičky. „Zkažená“ barva neznamená, že je špatný i parfém - vyzkoušela jsem zelenkavého Anděla i krásně modrou verzi a nebyl mezi nimi žádný rozdíl.

Další modré parfémy, které rády zelenají, jsou Angel Innocent nebo Lolita Lempicka L. Pokud koupíte nazelenalý parfém, podívejte se na krabičku, zda je ve složení položka CI 42090 - číselné označení nestabilní azurové barvy. Parfém můžete samozřejmě reklamovat, jde-li například o dárek, ale jestliže vám barva nevadí, bez obav si ho nechte.

V návodech na odhalení padělků se píše, že máme dávat pozor i na drobné detaily. Parfém přišel v obalu, který se právě v takových detailech liší. Co teď?

Podobný případ jsem rozebírala v článku o padělku Bright Crystalu. Všimněte si, že většina podezřelých odlišností má co do činění s kvalitou: nekvalitní sklo, nápis natištěný barvou, která se odírá, vnitřek víčka jako uříznutý pilkou doma na koleně. Z parfumerie vám ale přijde flakon, který vypadá úplně normálně, jen se v něčem liší od flakonů, které mají vystavené v kamenné parfumerii nebo od flakonu téže vůně, kterou jste zakoupili před dvěma roky. Výrobci totiž občas obaly změní, a to flakony i krabičky. Guerlain minulý rok měnil design krabiček, starší verze J'adoru má na flakonu zlatý nápis, který na nové verzi chybí. Měnilo se pánské Opium nebo Davidoff Echo.


Jiný flakon: na starší reklamě na J'adore je ještě vidět flakon s nápisem, novější verze je bez nápisu. V televizních reklamách vystupoval flakonek od začátku bez nápisu, aby jeho zlatou dokonalost nic nerušilo.


Jiná krabička: velká změna. Vlevo starší verze obalu, vpravo novější. Podobně inovované krabičky mají i další parfémy značky Guerlain. 

Vůně voní jinak!

Odlišná vůně objednaného parfému je nejčastější příčinou reklamace. Důvodů může být nespočet.

  1. Vůně byla přeformulována: výrobci někdy mění recepturu vůně, která ve výsledku může vonět hodně odlišně. Proč se to děje? Na vině může být nedostupnost některé ingredience (v Samsaře se dřív používalo pravé santalové dřevo, protože však této suroviny rapidně ubývá a je stále dražší, byla nahrazena syntetickou variantou; živočišné látky jako pižmo nebo cibet jsou dnes také nahrazovány uměle), zákaz jejího používání (v posledních letech vydala Evropská unie sáhodlouhý seznam vonných látek, které se nesmějí používat nebo mohou být používány jen v určitém množství), cena (výrobci mění recepturu, aby ušetřili, což je sice odporné, ale je to bohužel realita) či snaha o modernizaci. Největší rozdíly lze zaznamenat u klasik (Miss Dior, Dioressence, Shalimar apod.), které jsou na trhu už dlouho a mnoho lidí si pamatuje jejich třeba třicet i více let staré verze. O tom jsem ostatně už napsala podrobnější článek. Reformulace se však může týkat i novějších vůní.
  1. Vůni porovnáváte se vzpomínkami: to je velmi ošemetné, a nejen kvůli tomu, že se mezitím mohla změnit receptura. Pamět je mrška, ráda si sem tam něco přibarví a pozmění, a to, že parfém nevoní tak, jak si ho pamatujete z té romantické dovolené před pěti lety, rozhodně není důvod domnívat se, že jde o padělek.
  1. Vůně se změnila: některé ingredience jsou trochu nestabilní (podobně jako ta modrá barva, o které jsme mluvili před chvílí), někdy je nevhodně sestavená receptura a vůně tak docela nedrží „pohromadě“. Parfém v takovém případě ve flakonu ještě trochu „zapracuje“ a vůně se mírně změní. Většinou se to týká prchavějších složek, tedy hlavy, a rozdíl zaregistrujete hlavně v prvních minutách. Dál už parfém voní tak, jak jste zvyklí. V tomto případě nepropadejte panice, parfém je originální, a pokud nevoní opravdu zkaženě, můžete si ho bez obav nechat.
  1. Vůně je zkažená: může se stát, že vám přijde úplně zkažená vůně, i když to není moc pravděpodobné. Od padělku ji ale určitě poznáte: zatímco padělky voní většinou slabě, lacině, rychle vyprchají, zkažená vůně obvykle ostře, nakysle páchne (a podle zákona schválnosti drží jako helvetská víra).

Za poskytnutí zeleného Angela na focení děkuji obchodu Parfums.cz; za některé informace použité v článku pak obchodu Xparfemy.cz.


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Lubaska 29.06.12 21:25

Dnes na mňa „opäť“ prišiel rad… Som „šťastnou“ majiteľkou už 6 napodobenín, keď na prvých 3 som sa (úplne neskúsená) naraz učila, že existujú, pri 4. som vzdala boj s otravnou cigánkou, ktorá ma prenasledovala po námestí a pchala krabičku aj svoju ruku do mojej kabelky - no a neplánovaný 5. a 6. falzifikát prišli dnes dobierkou z internetového obchodu, o hrozbe čoho sa mi nesnívalo ani v časoch nočných môr.
Ano, tie 2 testery boli podozrivo lacné. Ale pri doterajších objednávkach z eshopov som žiaden problém nemala - tak som jednoducho naletela. Objednávala som kamoške Cavalliho a Ferragama, tak som dostala chuť na niečo nové. V tom shope nič pre mňa nebolo, ale našla som úplne nový, nikdy predtým nenavštívený - s bombovými cenami, ktorý hlásal, že predáva 100% originály. Dnes som to vyplatila poštárke s čudným pocitom - cena za dobierku bola o 10 € nižšia ako na elektronickej faktúre! - a nedočkavo otvorila obálku. ďalšie prekvapko: ani jeden tester nemal papundeklovú škatuľu, ale plnofarebné s modelkami a ešte k tomu zacelofánované. Ja si na rozdiel od niektorých myslím, že tester zásadne nemá byť v celofáne. Versace Bright crystal a Bvlgari Omnia crystalline. Strhla som celofány s pocitom, že už som zase raz prišla o prachy, ale súčasne neovládateľne zvedavá, ako budú páchnuť. Páchli. Doslova a do písmena. Kyslastý smrad Bvl bol dych vyrážajúci a ani Versaceho som už nedokázala čuchať inak ako „nakyslo“. Minimálne 2 z mojich predchádzajúcich falzifikátov smrdeli takmer totožne. Potom sa konalo objavovanie podozrivých detailov na škatuliach, flakónoch, browsovanie a prezeranie replík zo zahraničných web stránok. Ale keďže som duša spravodlivá, snažila som sa kontaktovať obchod aby som sa opýtala „prečo?“ „prečo zase ja?“ " nonono! vrátite mi peniažky?" A tu ľaľa som zistila, že na stránke chýba telefón a že v kolonke „naše obchody“ sa vám objaví mapa s východným pobrežím USA.:-)) Znechutená som odišla na seminár. V taške som niesla zásioelku s hnusným obsahom.
Ide o princíp! Na sprejovanie záchoda už mám doma dostatok drahých „osviežovačov“, naozaj nepotrebujem ďalšie, hoci boli lacné. Zase ma niekto „obťal“ o peniaze, ktorých nikdy nie je dosť. Zo seminára som predčasne odišla na poštu rozhodnutá že uprosím zamestnankyne, aby moju platbu stopli. Aj sa tak stalo. Dočasne. Podľa toho, ako rozhodne inšpektor. Medzičasom som musela absolvovať nepríjemné čakanie na polišov, ktorí neboli v robote ale sa flákali po meste a ktorí mali so mnou spraviť zápis. Zato mi spoločnosť robili pri zamrežovaných dverách čakárne na polícii dvaja predvolaní (asi) recidivisti nejasného etnického pôvodu, chlapíci závislí od tabaku, alkoholu a drog - ktorí tam šírili taký príšerný zápach, že ma napínalo na zvracanie - a že som mohla každému z nich jeden ten môj smradľavý „originál“ darovať - a bola by som tak z nich spravila ľudí súcich do spoločnosti ostatných živých bytostí. Keďže poliši neprichádzali, chlapíci neprestávali smrdieť a mne bolo stále horšie, vzdala som to a odkráčala domov s myšlienkou „ak chcem svoje peniaze naspäť, musím tieto hrozné repliky niekomu predať - inak som o ne definitívne prišla. Podvečer som sa vrátila na políciu. Spísali sme zápis, policajtka ma upozornila, že asi neuspejem a trestná podstata finančnej ujmy asi nebude naplnená, lebo balík mi prišiel. Evidentne so mnou súcitila - ale súčasne ma upozornila, že spis dostane na vybavenie niekto z jej mužských kolegov.:-)))) Ktohovie či toho bude trápiť nespravodlivosť sveta v takýchto malých podvodoch, keď svet okolo pácha oveľa horšie veci.
Tož baby! Kupovať naďalej v eshopoch alebo definitívne prestať? Ako vrátiť zásielku, keď až po nastriekaní získavate istotu, že je to podvrh?
Ostáva mi ešte napísať email do eshopu, aby vedeli, ako ma dnes vytočili. Aj keď nepochodím a prehrám to, pohár trpezlivosti pretiekol. Hlupáci, keby mali na stránke telefón, možno by sme sa boli dohodli. Podvodníci! prečo rovno nenapíšu, že maju na "90 % originálu“ podobné napodobeniny - človek by sa dobrovoľne rozhodol - a možno si u nich aj dačo kúpil. Ale nie! Oni vraj predávajú 100 % originál! Asi prestanem ľúbiť vôňe. Nemám totiž na to, aby som sponzorovala dajakých darmožráčov.
Na okraj: ten Versace je na začiatku naozaj výnimočne podobný. Ale keď na škatuli na zadnej strane čítate „This article may DE sold only by our Versace dealers“, každému je jasné, že značka Versace si nemôže dovoliť zameniť písmenko „b“ za písmenko „d“ a hneď vie, na čom je.

dorotka.foryou 13.05.12 07:53

Často z českého eshopu

jsem měla pocit, že jsem dostala fake nebo staré zboží. A to jak je parfém zabalený (zda je v celofánu atd.)jistě není hlavní známka jeho pravosti.

anonym 15.09.11 09:09

Pripájam sa aj ja k tejto téme. Cez aukro.sk som aj ja zakúpila „lacno“ dva značkové parfémy. V kamennom obchode som mala umožnené nafotiť originál a na základe porovnania kúpeného produktu a originálu som našťastie mala vrátené peniaze. Teraz som však kúpila cez e-shop (nebudem zatiaľ menovať) hugo boss femme a mám podozrenie tiež že sa jedná o fake. Keďže mám našťastie doma zvyšok + krabičku preposielam detailné foto predávajúcemu e-shopu a počkám si aj na odpoveď. Samozrejme že aj vôňa je slabšia.

.inBohemia.cz 20.08.11 22:22

Vyřezané a přelepené kódy na krabičce parfému nejsou známkou padělku.Jsou to tzv.šedivky.
Tj. dovoz obcházející oficiální,firmou schválené regionální distributory.Jde o využití,res­p.zneužití firemní cenové politiky v různých regionech,využití rozdílů měnových kurzů a pod.Často jsou pro různé trhy i záměrné odlišnosti v kvalitě či designu.Nejedná se o nekalou činnost z hlediska zákona,pokud jsou dodrženy zákony státu kam je výrobek dovezen,ale o porušení distributorských smluv,jsou li nějaké vůbec uzavřeny.Je to záležitost firmy-značky,výrobce a reg.distributo­ra.Zákazníka tato skutečnost nemusí trápit,pokud výrobek byl určen původně pro náročný trh např.západní Evropu,USA apod.Jiná situace bude (pravděpodobně) měl li jít výrobek třeba do Ruska,Asie, Afriky a Česka.Je to o kvalitě,ne o padělku.

Karlosek 17.05.11 11:59

Myslim,ze se nas tady pani Ada snazi pekne obalamutit. No jak by ne,kdyz tady ma reklamu nejvetsich internetovych prodejcu a inkasuje za to nemale castky. Pravda je takova,ze original je original. Cokoliv odlisne neni proste original. Pochybuji,ze parfem HUGO BOSS No 6, ktery jsem koupil na vune-parfemu, ma v originalnim provedeni na lahvicce napis znacky obracene a to nemluvim o krabicce s prelepenou dirou a amaterskym potisku. A to neni „fake“??? Posledniho La Costa jsem musel vratit uplne. Na tel cislo spolecnosti se neda dovolat. Nebo si
myslite,ze Adidas ma v logu obcas 3 prouzky a obcas 4 prouzky???

Hanka 04.04.11 12:34

Ahoj, mám zkušenost, kdy jsem si na netu koupila své milované Burberry Brit Sheer a jaksi to nebylo tak, jak jsem byla do té doby už několikrát zvyklá. Proto jsem se rozhodla, že tentokrát pořádím přímo v prodejně. Byla jsem ve Fannu, kde mě v testeru nadchl Giorgio Armani Emporio Diamonds Summer. Voněl úžasně a vydržel mi celý den. Proto jsem neváhala a koupila rovnou celé 100ml balení přímo na prodejně. A jaképak bylo mé překvapení, když jsem se druhý den navoněla a nic. Vůni skoro necítím a je hned pryč … Takže nemám jistotu ani na netu, ani v prodejně. Leda si příště říct rovnou o ten tester, který opravdu voněl.

sLenka 21.03.11 15:21

To s tím jídlem je krutá pravda a není to jen dovozové zboží. Ale i kvalita tradičních českých výrobků jde s každým zdražení dolů. O drogerii ani nemluvě. Stejný Persil v Německu je koncentrovanější a za stejnou cenu. Také mě překvapila řasenka Loreal. Ta samá koupená ve Francii měla 12 ml a u nás jen 8 ml, tak děkuji za „pokec“. Už v tom rýpat nebudu. Těším se na nějakou novou recenzi. Nedávno jsem očmuchala Chloe Rosé (snad se to tak jmenovalo) a docela mě mile překvapila.

Ada 21.03.11 13:19

Prostě když chceme levné parfémy, musíme se smířit s tím, že nejsou od jednoho jediného oficiálního distributora, ale z různých zdrojů. Šedivka není totéž co padělek. Nejde ani o jinou levárnu.
Mě daleko víc trápí, že se sem dováží podřadné jídlo, než nějaké vyřezané krabičky od parfémů.

sLenka 20.03.11 23:04

Vím, že už asi moc prudím. Na foru je ohledně vyřezaných krabiček docela slušná debata. Možná, že by to za malý článek proč tomu tak je stálo. Děkuji a přeji všem hezký den.

sLenka 20.03.11 22:45

Ano to je pravda, reaguje na předešlý příspěvek, že nakupují od prověřených dodavatelů. Ale mě by stejně zajímalo jak dalece je mají prověřené, když „okrájený obal“ mám na všem co jsem nakoupila přes internet(viz Vaše odpověď Mati29 ze 26.12.2009). Ale zaplať pánbůh za jejich nízké ceny. Jen jsem někdy zklamaná. A hlavně hrozně zvědavá a ta přelepená díra mi prostě nedá. Kdyby bylo všechno tak v pořádku jak se píše, tak by se přece nemusela na obalech dělat s prominutím taková prasárna. Já budu z internetových obchodů nakupovat stále. Jen jsem prostě zvědavá proč se do těch obalů řeže. A protože kupuji u X-Parfemy.cz tak jsem myslela, že pan Heger bude do toho zasvěcen a mohl by to trochu osvětlit, proč se to dělá. Jinak na X-Parfemy pěju samou chválu a doporučuji i svým známým.

Ada 20.03.11 18:05

Kde pan Hegr píše o šedém dovozu? V diskuzi o tom od něj nepadla ani zmínka, ostatně článek o šedivkách ani není.

sLenka 20.03.11 16:42

Ahoj všem, dlouho nakupuji u X-parfemy.cz a ráda bych, kdyby mi odpověděl pan Lukáš Heger z tohoto obchodu na otázku: Když neprodáváte parfemy z šedého prodeje, proč mají všechny mnou zakoupené parfemy od vás vyříznutý a přelepený kód uvnitř krabičky? Vůně se mi zdají v pořádku, až na dvě výjimky, kde se mi něco nezdálo, ačkoli jsem o šedém obchodu ještě v té době neslyšela (wish, still). Z kamenných obchodů mám neporušené krabičky.
Stejně to risknu a zase u vás něco koupím. :-)

Ada 26.02.11 10:35

Darjo, jedno takové pěkné srovnání padělku vedle originálu tu máme, Bright Crystal od Versaceho. Kdybys byla ochotná zapůjčit ten svůj padělek, s radostí udělám stejný článek na Jadore.
Co se týče nějaké obecné databáze fotek originálů a padělků, nevím, jestli by to bylo realizovatelné. Snad u /„nejohroženěj­ších/“ parfémů…

Darja 24.02.11 03:12

PS: ocenila by som nejaké konkrétne stránky s foto porovnaním, čo je imitácia a čo je originál.Našla som len jednu kde sú foto s presným porovnaním,ale popis je anglicky a nečitateľný aj po zoome. Ušetrilo by to prácu predavačkám v drogérii :)

Darja 24.02.11 03:05

Ahoj,

Ne/chcete PADELEK? Možno vám toto málinko pomôže!

Vopred sa ospravedlňujem za dlhý text,ale môj adrenalín z oklamania ešte stále neklesol :) ..

K téme môžem povedať svoje tiež! Mám doma „padelek“ Diora J´Adore!
Začalo to tak že ma zaujal v Douglas parfumerke pri testovaní.. a potom J´adore má svoje „meno“ k tomu hádam netreba nič dodávať.Tak sme sa s priateľom rozhodli že si ho zadovážim,ale skúsime to cez eBay.(žijem v Nemecku).Ešte skôr ma ale zaujalo SK Aukro,že sú tam parfémy skutočne lacné,a ako som zvyknutá aj na eBay všade je zákaz predávania falošných parfumov,čakala som to isté na Aukre!Omyl!Na Aukre som napísala mailom 3om predávačom.Otázka znela či je parfum originál a či ho posielajú aj do zahraničia kedže tam uviedli že áno(väčšina totiž myslela zrejme len CR)-výsledok: 1.neodpísal vôbec,2hý len odpovedal áno originál s nálepkou,čo mi stačilo.Jeho vyjadrenie bez „dobrý deň“,“s pozdravom“ na záver proste bez žiadneho slušného jednania vraví za seba a mimo toho dnes už dosť ľudí vie že LEN „nálepka“na flakóne nie je zárukou originálu!3tí bol najlepší ktorý ma už docela rozpálil,lebo keď som skúšala len tak že prihodím a testnem či to je teda originál tak som sa ocitla na „čiernej listine“ bez možnosti prihadzovania,o­bratom som mu napísala že je mi jasná už aj odpoveď na otázku či je to originál,a že mi o nič nešlo len ušetriť problémi ktoré nastávaju po predaji Padelku.Ale že ako chce.Na čo sa milý predajca ozval (zrejme sa zľakol)a slušne komunikoval.Nie priamo odpovedal a zahral celú vec do outu - vraj stačí si pozrieť jeho recenzie resp.komentáre(138 kusov) na čo som okamžite reagovala- že ma zaujímala originalita parfumov a nie či dodá zbožie rýchlo a či je spoľahlivý.Uznal to,zapriali sme si pekný večer a bolo.

Zaujala ma táto téma, lebo z každej strany len počujem že niekto od niekial kúpil parfum za „dobrú cenu“ a vraj originál.Ako to že mne sa nevie pošťastiť?Prečítala som si aj na Aukro konkrétne diskusie v ktorých jasne píšu ze 99% parfémov je falšovaných!Prečo sa tým teda nikto nezaoberá aj keď každý vie že je to ilegálne?!Tým pádom skončil u mňa „lacný“ nákup na SK Aukro.
Rozčarovaná som pátrala ďalej po výhodnej kúpe J´adore.Priateľ ma jasne upozornil že na eBay je zakázané predávať padelky,a tak sme skúsili „šťastie“ opäť.Milý priatelia ak si myslíte že ste natrafili na skvelí úlovok je to možno omyl!
Vydražila som si J´Adore Gold supreme limited edition.Predajca je z Anglicka takže som predpokladala že je to možné za relatívne dobrú cenu kúpiť takýto kúsok keďže som tam rok žila a viem o nákupoch v UK svoje.Parfum ma vyšiel na 63€ aj s poštovným.Prišiel mi až po 2 a pol týždni, čo mi na radosti tiež ubralo.Obálka lacná malinko prederavená,ale čo…dôležité bolo čo je dnu.Po vybalení som dlho váhala a niečo sa mi nezdalo.Ako prvé som zistila že sa jedná o obyčajnú verziu J´Adore.Ok, problém sme vyriešili tak, že nám preplatia poštovné a ponechám si klasickú verziu.Dotyčný skúšal na nás ešte posledný trik že nám to vráti v Nemeckých Markách(v Nemecku majú už 10rokov Euro)ale nepochodil.Peniaze vrátil.Najviac ho ale zaujímal náš pozitívny komentár, či ho ponecháme, že on ponechá nám!Na môj Dior som stále pozerala s nedôverou…niečo mi na ňom stále nesedelo.Celý ten dojem z parfumu na mňa pôsobil proste lacne!Prišiel deň D kedy som sa ním navoňala a čakala čo sa bude diať ďalej.Moje tušenie sa naplnilo…je to napodobenina!Voňal slabo a po takej pol hodke vôbec…Ak som si kdekoľvek predtým kúpila EDP vždy voňal ako parfumovaná voda a nie kolínska či toaletka!A bolo jedno aký typ vône to bol.Dokonca si dovolím tvrdiť že aj kolínska proti tomuto čo nazýva predajca Diorom,voní silnejšie!Zdelila som to priateľovi a dali sme sa na „testovací“ výlet do kamennej parfumérky.V se­kunde ako som zbadala originál som vedela čo som si na ebay draho kúpila.Tento článok mi pomohol aj predavačke vysvetliť že najnovšie J´Adore sú bez nápisu,lebo to bol prvý signál od nej že sa jedná o imitáciu.Ochotne mi vybalila nový flakon a bola to pravda.Nové sú bez nápisov.Ďalej som sa už len hanbila za tú moju lacnú imitáciu…Dnes som si dokonca prečítala na komentároch u predajcu spomenutého parfumu nový pozitívny komentár- citujem „celkom slušný výkon na to že je to padelek“.Tak neviem kam sme to dospeli…Som jedna z tých ktoré nepotrebujú doma imitácie.Radšej žiaden Dior ako „lacný“(dosť drahý) fake!

A teraz pár Faktov v čom sa líši (moja) imitácia J´Adore: Prvé čo vám udrie do očí – vrchnák vypadá lacno ako umelá hmota a zlatá farba zíde ľahko dolu,guľka na vrchnáku má vyzerať ako zo skla(tu neviem presne či má byť sklenená alebo nie-na to vie odpoveď možno aj autorka článku:)ale je to tiež viditeľný rozdiel,hadička na striekanie vyzerá z hrubšieho materiálu a je dlhšia ako v originál parfume,sklo flakónu je akoby staré opoužívané aj keď ste ho vytiahli práve z krabičky.Celý dojem z parfumu je akoby lacný opotrebovaný materiál.Nálepka na spodku flakonu bola asi najviac podobná originálu!!! Jediný rozdiel viditeľný ihneď bol nápis Eau De Parfum iným písmom.A na záver samozrejme vôňa… voní asi tak pol hodinku,dokonca mi priateľ povedal že to voní ako lacný umývací prostriedok.

Po tomto zážitku a „love“ na výhodný parfum ma prešla komplet chuť na J´Adore.Už ho tak skoro vidieť nechcem.
Dúfam, že môj príspevok pomôže ľuďom vopred odhadnúť kde by mali s rizikom žiaľ počítať!

Ada 19.02.11 00:40

Moment, tomu úplně nerozumím. Vůně Bul pour Homme Soir neexistuje, má to být opravdu Bulgari (psáno Bvlgari) pour Homme Soir. Plastové víčko je běžné, skleněná se nedělají. Nejsem si ani jistá, že by se Soir padělal. Nemůžeš poslat fotky?

Soledat 17.02.11 08:57

Dobrý den,

na MMB jsem koupila vůni BVL POUR HOMME SOIR, přišel mi padělek s nápisem BULGARI POUR HOMME SOIR na krabičce i flakonu, s ošklivým, umělohmotným vrškem.
Prodejce se zdráhá mi vrátit peníze s tím, že není komerční prodejce. Vůni taktéž koupil na MMB a nemá důvod nevěřit, že to není originál.Mám ho někomu prodat dál nebo darovat. Já ho prostě nechci, ze zásady nemám ráda padělky jakéhokoliv druhu, takže ani tento.
Jak se mám zachovat?
Poraďte mi, prosím.

Jana 24.01.11 16:26

Dnes mi došel parfém z xparfemy.cz. Tlusté sklo a vršek z laciného plastu.....o tom, jak to příšerně páchne se mi ani nechce rozepisovat. Kupuji parfemy pravidelně z parfums.cz a parfémy.cz, ale odtamtud mi přišel vždycky originál. Chtěla jsem vyzkoušet něco jného, už to neudělám.

Mirka 17.01.11 16:24

Dobrý den,
Na Aukru jsem koupila fals Dioru Miss Cherie - nejvýraznější znak je asi nekvalitní „broušení“ na dně flakonku - srovnávala jsem to jednak s originálem, co mám doma a pro jistotu jsem kontrolovala i pár dalších v parfumerkách. Navíc moc dlouho nevoní narozdíl od toho prvního. S prodejcem se nedá domluvit, aukro chce potvrzení, že jde o fals. Musím jít na Policii, nebo se dá udělat expertýza parfému ještě někde jinde? Díky moc.

Mirka 17.01.11 16:24

Dobrý den,
Na Aukru jsem koupila fals Dioru Miss Cherie - nejvýraznější znak je asi nekvalitní „broušení“ na dně flakonku - srovnávala jsem to jednak s originálem, co mám doma a pro jistotu jsem kontrolovala i pár dalších v parfumerkách. Navíc moc dlouho nevoní narozdíl od toho prvního. S prodejcem se nedá domluvit, aukro chce potvrzení, že jde o fals. Musím jít na Policii, nebo se dá udělat expertýza parfému ještě někde jinde? Díky moc.

ežda 28.12.10 20:18

Kúpila som si D&G ligt blue eau de toilette vo FANN, priateľka cez net - D&G ligt blue, ale eau de parfum - made in Germany. Nikde v ponukách som sa nestretla, že by D&G mala v ponuke ligt blue eau de parfum. Kúpila falzifikát? V inom nevidím rozdiel. Dokonca moja, z Fann, vonia slabo, a na oblečení sa príliš nedrží.

ežda 28.12.10 20:17

Kúpila som si D&G ligt blue eau de toilette vo FANN, priateľka cez net - D&G ligt blue, ale eau de parfum - made in Germany. Nikde v ponukách som sa nestretla, že by D&G mala v ponuke ligt blue eau de parfum. Kúpila falzifikát? V inom nevidím rozdiel. Dokonca moja, z Fann, vonia slabo, a na oblečení sa príliš nedrží.

Ada 03.10.10 18:32

Kde sis ten parfém koupil?

Patrik 01.10.10 19:56

Dorbý den, koupil jsem si Dior Homme 100ml, na nerezove „trubičce“ uvnitř není vyryto Dior Dior, jak tomu je u mého staršího parfému stejného druhu, akorát 50ml verze. Je ten nový falzifikát?

Ada 26.03.10 19:02

Monika: a reklamovala jsi to?

Arome monika 26.03.10 17:02

Objednala jsem si z xparfemy vonavku Lacoste - touch of pink a voni uplně jinak než muj zbytek te same z obchodu Douglas. Příště si raděj koupím vonavku v obchode nez pres internet o par stovek levnejsi :(

nendu 23.03.10 10:46

Taky jsem si koupila parfém z e-shopu .Jednalo se o Estee Lauder-White Line.To co mi došlo byly živé květy z dob socialismu a ne moje vybraná vůně v parfumerii.Pos­lala jsem to zpět a dnes mi napsali,že vrací peníze.Jedná se o e-shop El-nino.Už nikdy si vůni nekoupím pjinak než v kamenném obchodě i když bude dražžší.

Pavel 20.03.10 06:57

hmm tak mám pocit že nás tady lakujete
k orig.parfémům patří vše obal,barva,vzhled jo a taky cena!(CK za pusu = šme).

lukáš 28.02.10 14:57

koukám, že jsem zapomněl na YVES :)

lukáš 28.02.10 14:54

Musím říct že fajn článek i příspěvky v diskusi. Osobně bych spíše víc věřil zavedeným internetovým obchodům než kamenným prodejnám, zatím zkušenost vždy dobrá. Nedávno jsem z legrace zakoupil na aukru vůni SAINT LAURENT La Nuit De L´ Homme 60ml, přeci jen cena směšná, takže případný výlet do odpadkového koše tížit nijak nebude. Vůni neznám, zaujala mě recenze na askmen.com, tak uvidím, až dorazí půjdu ji porovnat někam do obchodu :)

haifa 20.02.10 18:28

i já zakoupila Kenzo Amour le parfum 100ml , falcifikát na aukru , nevěděla jsem že 100 ml balení tohoto zlatého Amour nedělají mám doma i originál a viděla jsem 4 prvky které vypovídali o tom že je to falcifikát, tak ten parfem letěl do koše příšerný smrad jak zvratky a ne kadidlo s vanilkou , moc mě to mrzelo

Jan 23.01.10 10:29

Dobry den, zakoupil jsem padelek parfemu na Aukru. Existuje nejake zastoupeni firmy Kenzo pro CR? Nebo vyrobce nezajima jak se dostavaji padelky jeho zbozi na trh?

Arome monika 16.01.10 16:31

Dobrý den, Ado.

Moc se mi líbí Vaše recenze a články o parfémech. Jsem trochu parfémový maniak (asi jako spousta lidí, kteří zavítají na Vaše stránky).

Nakupuji léta v internetových obchodech (parfums, el nino) a vždy jsem byla spokojena, nikdy ani stín pochybností o tom, že nekupuji originál.

Nyní jsem v rámci velkých povánočních slev nakoupila na mall.cz vůni Jungle Elephant od Kenza a poprvé jsem na rozpacích.

Kromě toho, že se jedná o klasický případ decodu, což by mi ani tak nevadilo, překvapilo mě balení vůně. Jsou tu určité indicie, že by se mohlo jednat o napodobeninu, podobně jako v článku o Bright Crystalu. S víčkem se velmi špatně manipuluje protože je velmi špatně zabroušené - vypadá to opravdu jak ořezané pilkou na koleni a hadička uvnitř flakónku mi přijde kratší, než by dle mého názoru měla být a není ani mírně zanutá, jak to u většiny parfémů bývá. Pochybuji, že firma jako je Kenzo by něco takového pustila do oběhu.

Určitě jej půjdu ho porovnat do kamenky, ale tam mají testery bez víček, takže ten hlavní indikátor a zdroj mých pochyb o pravosti chybí.

Vůně je velmi výrazná a alespoň dle mých vzpomínek Jungli podobná, ale přijde mi, že se rozkládá podezřele rychle.

Pokud bys mi mohla poradit, jak to spolehlivě poznat, nebo pokud bys ho chtěla zapůjčit a porovnat jako u Crystalu, byla bych Ti moc vděčná.

Kontakt na mě je: m.o.n.i.f@cen­trum.cz

Lukáš Hegr 14.01.10 22:25

Dobrý den,

především bych chtěl poděkovat za čas a péči, kterou strávil pan Odrašík tímto přízpěvkem. Jediné co k tomu mohu dodat, je to že má naprostou pravdu a to vč. toho, že se určitě nikdo z konkurence nebude cítit jak to nazvat „zvláštně“, že se i někdo z velkých kvalitních obchodů přidá a podpoří celý internetový trh, naopak smekám a s úctou říkám, že takhle by se to mělo dělat a prezentovat a myslím, že všichni internetový prodejci ať malý či velcí by se měli snažit zboží a internetový obchod jako takový prezentovat a obhajovat tak kvalitně, aby si zákazníci konečně získali důvěru.

Češi jsou specialisté na nedůvěru, stále přetrvává názor, že každý druhý je podvodník. Všichni, by si měli konečně uvědomit, že nejsme v období pět let po revoluci a že obchodování a zvláště to na internetu je mnohem bezpečnější, důvěryhodnější než dříve. A to vyplývá z desítek faktorů a povinností jak internetový obchod musí k zákazníkovi přistupovat. Každý si dnes rozmyslí jakýkoliv podvod a zvláště na internetu, kontrolní úřady jsou nemilosrdné a vyplatí se obchodovat poctivě.

Lukáš Hegr
Xparfemy.cz

Radek Ondrášík 14.01.10 12:12

Nerad reaguji na tyto články, protože jsou psané účelově, nicméně jako zástupce největšího nejen českého internetového prodejce parfémů, můžeme říci, že cesta většiny zboží k nám do skladů je kratší, než u kamenných obchodů. Je to dáno tím, že distribuujeme pouze do jednoho skladu, nemusíme tedy expedovat přes sklady (obchody). Je to dáno také tím, že naše objemy jsou již takové, že plně konkurují kamenným obchodům. Druhým faktem je, že značná část zboží pochází od oficiálních distributorů, které uvádí článek. V českém prostředí jsou to známé firmy, od kterých bere většina českých eshopů část svého zboží. Něco se bere od jiných evropských oficiálních distributorů.

Každopádně jedna malá perlička na závěr. Na základě toho, že nám jeden zákazník tvrdil, že mu v jednom obchodě Fann tvrdili o našem produktu, že je padělek, vznikl malý test, který si může každý vyzkoušet a bude hodně překvapen. Zajděte si do kamenné parfumérie, např. do Fannu a kupte si u nich parfém. Ten rozbalte, vyzkoušejte, aby byl použitý. Zajděte do druhé prodejny Fann a řekněte jim, že jste si koupili tuto vůni na internetu, že vypadá podezřele a divně voní a zda mají za to, že je to originál, či zda není zkažený (je to stále vůně koupená v obchodě dané sítě). Odpověď bude určitě zajímavá. Po zmínce o internetovém obchodě je to prostě zkažená vůně, či padělek.

Navíc i když to pan Němec asi bude těžko trávit, v současné době zásobujeme mnoho desítek kamenných obchodů, ve kterých jsou údajně parfémy kvalitnější. Zásobujeme mnoho jiných společností apod.

Bude to asi boj s větrnými mlýny. Kamenným obchodům internetové samozřejmě vadí a snaží se jejich kvalitu shazovat jak jen to jde. Český trh s parfémy je až na drobné výjimky velmi kvalitní a v běžných eshopech se dodává v podstatě pouze kvalitní zboží, byť se vždy výjimka najde. Na druhou stranu v rámci toho, že trh tvoří 5-6 firem, od kterých bere absolutní většina ostatních, má zboží poměrně málo zdrojů.

Každopádně jsem psal i dotyčnému pánovi z daného článku, že nás může navštívit, ale bohužel bez reakcí. Pokud by měl někdo někdy zájem vidět jak funguje velký eshop s parfémy, bude vždy vítán. A obavy z toho, jak nás nebude mít trh rád jsou naprosto liché. Naopak, každý konkurent bude jenom rád za to, že se nebudeme ukázat, že tento styl prodeje je naprosto legitimní a kvalitní. Je to naopak vizitkou pro všechny. A není problém ani odhalit spoustu „děsně tajných“ věcí.

Myslím, že čtenáři a čtenářky arome v diskusích jasně ukazují, jaký mají názor na internetové obchody a nutno podotknout, že jsou zde i opravdoví znalci vůní, kteří nemají potřebu kupovat horší a méně kvalitní zboží.

Radek Ondrášík
Parfums.cz

Pulec7 13.01.10 19:59

Článek od pana Němce je naprostý nesmysl a skutečně jsem se hodně pobavil. To že jsou u nás drahé v kamenném obchodě je dané tím, že prostě u nás si narazí marzi klidně 300% a vic na produkt ktery nakoupí . Stačí zajet pouze za hranice a ve stejném obchodě stojí to samé polovic. A to ze lide neveri zavedenym internetovym obchodu to nechapu, ja osobne bych neveril aukru tam to je velice zname prodavat padelky, ale fungujici firma ktera na nakupy parfemu ma radne faktury a predklada je FU tak je temer nemozne aby prodavali neoriginalni vyrobek. V praze mozna ne ale na stredne velkem meste chodi firmy na kontroli i nekolikrat do roka a internetove obchody specialne.

Gabbana Light Blue - v prodeji je bezne, je to jeden z nejprodavanejsich parfemu. To ze je to jen toaletka a ze moc nevydrzi je naprosto zname a je to mu odjakziva.

Ada 12.01.10 08:23

Ten článek znám a oči mi otevřel taky - nemyslela jsem si, že je na světě tolik hloupých lidí. Pan Němec ze sebe dělá znalce a přitom problematice absolutně nerozumí.
Při vybalování Lolity z kamenného obchodu přeju hodně štěstí, oni ji totiž mívají pěkně zelenožlutou i tam - snad dostaneš čerstvý kousek. A s reklamacemi je to v kamenkách často horší než v e-shopech.

luci 11.01.10 18:58

Ještě článek, který mi trochu otevřel oči..http://www­.elegantne.cz/new­s/levne-parfemy-nejlevnejsi-internetu/ asi si přidám..a je pravdou,že doost..a koupím si parfém v obchodě…tam ho vybalím a navoním se..a bude jasno!

luci 11.01.10 18:54

Dnes jsme si vyzvedla parfém na poště.. Lolitu Lempickou…je to originál..ale je každopádně starý a nebo špatně skladovaný..nejspíš kombinace těchto faktorů…Lolita Lempicka L je drahokam akvamarínové barvy…takto ho poisuje sám prodejce na svých stránkách..dorazila krásná lahvička, ovšem s parfémem v barvě raní moči :( a vůně..slabá, oproti vůni v kameném obchodě..opravdu mě to mrzí..těšila jsem se..a teď mě čekají jen problémy s reklamací :(

šárka 07.01.10 12:13

i já bych ráda znala váš názor na můj problém. Koupila jsem sestřenci vonavku tester Dolce Gabanna Light blue 100ml - toaletní voda (parfém jsem nikde k prodeji neobjevila)-(cena přes 1000kč) z internetového obchodu, který je velice chválen. Sestřenice tuto vůni miluje. Pokaždé, když byla v drogériích, tak se nechávala ovonět od prodavačky a pochvalovala si, jak ta vůně dlouho vydrží a že ji cíti ještě po dvou dnech ze šatů. A v tom je ten problém. O této vonavce ode mě si myslí, že je nějaká nejspíš naředěná, jelikož vůně nevydrží a ze šatů ji také již druhý den necítí. Tak jsem z toho neštastná já i ona. Co si o tom myslíte? Díky za odpověď.

katja 04.01.10 21:03

Nemyslím, si že článek by některé skutečnosti bagatelizoval. Jen nenahlíží na věc pesimisticky a nabízí možná vysvětlení. Osobně jsem se s padělkem nesetkala,myslím že by to můj nos poznal. Než něco koupíte, tak si nechejte čas na testování a vůni si prostě „načichejte“, jednak budete bezpečně vědět, že vám nepřišel fejk a další nezanedbatelné plus je, že nebudete muset půl roku nosit něco co vám nevoní, a vyhnete se zklamání. Když jste něco zkoušely bůhví kdy a třeba jen jednou, dvakrát, tak je to málo. Mozek někdy vjem zpracuje po svém a miss dior chérie, kterou jsem si zkoušela jednou a přišla mně naprosto úžasná, mně na druhý pokus vyprchala velice rychle a potřetí jsem se spíš ptala sama sebe co jsem na ní viděla? :). Některé vůně prostě nejsou „držáky“ a rychle vyprchají, to je fakt. Nebo je na sobě nevnímáme, nebo nás rychle omrzí. Jedno z toho bude nejspíš případ výše uvedené love in paris. komentář mně neříká nic o tom, že dotyčná používá už třetí balení, což považuju za relevantní pro posouzení. pak by totiž fejk poznala naprosto bezpečeně. A že je někdo zklamaný když mu přijde versus a on čekal versace, to snad ani nemá smysl komentovat :)))

Ada 04.01.10 08:59

Už nevím, jak to vysvětlit. cK One bez celofánu není odchylka, ale normální originální parfém. Nové krabičky guerlainů taky nejsou odchylka, ale regulérní změna obalu. Přeformulovaná a tím pádem jinak vonící vůně po pěti letech taky není padělek… zkuste reklamovat Miss Dior, že voní jinak, než v roce 1990. Těžko vám to někdo uzná.

Jana 03.01.10 14:21

Dobrý den,
souhlasím s paní Marií. I já mám dojem, že se nám článek snaží vnutit „drobné (vlastně všechny odchylky jsou zde klasifikovány jako drobné a nezávadné..) odchylky“ jako naprosto „normální“ věc. V životě jsem ale u stejného parfému koupeného několikrát, a v rozmezí několika let, v kamenném obchodě nezaznamenala sebemenší „odchylku“. Doporučuji proto vždy trvat na svém a chtít za své peníze pouze a jen originál. Zdravím.

Evelynn 02.01.10 13:08

Dobrý den,
kolegyně mi přes internet objednala Love in Paris od Niny Ricci, byl to tester, takže bez uzávěru a v obyčejném balení a já mám pocit, že ten parfém přestal vonět. První dva tři dny voněl krásně, znám jej už dýl, ale teď vyprchává téměř okamžitě po nanesení a mám pocit, že zůstává jen takový alkoholový puch nebo co......jsem z toho nešťastná, zkoušeli jsme to už celá rodina, dali mi za pravdu......jinak je to jeden z mých TOP parfémů :)

Ada 31.12.09 19:57

Parfém není umělecké dílo (poezie stranou - je to prostě tak), ale konzumní zboží, a drobné odchylky jsou opravdu možné. Přímo výrobci mohou libovolně měnit složení, pozměňovat obaly, něco se holt „pokazí“ samo časem jako u kteréhokoli jiného výrobku. Červené tričko časem vybledne, Angel zezelená, s tím se nedá nic dělat.

Arome marie 30.12.09 09:32

Reaguji, je celé divné toto vyjádření o „možných odchylkách“, které bychom měly tolerovat a nebát se jich.Prakticky článek omlouvá veškeré odchylky a nedostatky a to ve mně vzbuzuje nedůvěru. Originál je prostě originál a zde není místa pro nějaké odchylky či náhražky!!Pak už nejde o ORIGINÁL, to je vzkaz pro prodejce, kteří nám takto chějí vnutit šmejdy. Dámy, zamysleme se , pa a zdravím

Ada 26.12.09 21:24

Vystřižený a přelepený kód je známka tzv. šedého dovozu (dovoz neoficiálními cestami, které dovolují nízké ceny), není to padělek.

mati29 26.12.09 15:50

dobrý den,
v případě že parfém má na krabičce vystřižen a ( tj je tam díra) a je přelepen, jedná se o falzifikát?
 děkuji

Ivon 23.12.09 14:29

Mně se stalo úplně to samé -Versus místo Versace. Jenže to už nikomu nevysvětlíte -je to dárek! Mimo to existují i flakonky Blue Jeans, kde to Versace napsané je! A na mém není jediné slovo Versace. Vapadá to jak napodobenina od Vietnamců :((

Ada 15.12.09 21:16

To Versus je v pořádku. Versus je řada výrobků Versace, podobně jako třeba Armani má Emporio nebo Privé.

Přidat komentář
Stránka:  1 2 Další »

Nejčtenější