Případ růžového padělku

Letos v březnu se na fóru zastavila čtenářka, která si koupila na inzerát Bright Crystal a pojala podezření, že s vůní není něco v pořádku. Nějak málo vydržela a navíc flakon kolem rozprašovače protékal. To se sice může přihodit i originálu a výdrž svěžích vůní není často nic moc, ale... nakonec jsme se na fóru bohužel dobraly smutné pravdy - Lind naletěla podvodnici. Protože byla tak hodná a padělek mi zapůjčila k ohledání, můžete se teď podívat na jeden krásný případ téměř dokonalého padělku.

Letos v březnu se na fóru zastavila čtenářka, která si koupila na inzerát Bright Crystal a pojala podezření, že s vůní není něco v pořádku. Nějak málo vydržela a navíc flakon kolem rozprašovače protékal. To se sice může přihodit i originálu a výdrž svěžích vůní není často nic moc, ale… nakonec jsme se na fóru bohužel dobraly smutné pravdy - Lind naletěla podvodnici. Protože byla tak hodná a padělek mi zapůjčila k ohledání, můžete se teď podívat na jeden krásný případ téměř dokonalého padělku.
Originál k porovnání mi půjčil e-shop parfums.cz ze skladu lehce použitých navrátilců (proto ta nálepka na krabičce).

Na první pohled vypadá padělek celkem normálně. Kupujete-li přes internet nebo ve spěchu, je velká pravděpodobnost, že si ničeho podezřelého nevšimnete. Vůni jsem otestovala bok po boku s originálem a vývoj je naprosto typický jako u většiny padělků a kopií - ze začátku je možné vysledovat jistou podobu s originálem, za čtvrt hodiny je ale padělek někde úplně jinde, v lepším případě úplně fuč. Bright Crystal je jemný a jeho výdrž na kůži není nejvyšší, ale padělek ho ještě hravě překonal, protože za 15 minut bylo opravdu po něm. K tomu připočtěme počáteční typický závanek levné výčepní lihoviny (72% alkohol, jak ve shodě s originálem tvrdí krabička, tam rozhodně nebude). Rozdíl vedle originálu poznal i můj přítel, ovšem laik, který bude v rychlosti testovat někde v podchodu a originál si bude pamatovat jen letmo nebo ho vůbec nebude znát, se může nechat zmást.

Ale o vůni si povídat nebudeme - ukážeme si hezky prakticky, jak padělek odhalit podle vzhledu. Padělatelé se zdokonalují, jejich výrobky jsou stále lepší, ale naštěstí pořád dělají chyby, které je nakonec prozradí.
Pokud se chcete vyhnout padělkům, nechovejte se rizikově; nekupujte parfémy přes inzeráty a v internetových aukcích (s výjimkou prodejců, o kterých víte, že jsou poctiví), na tržnicích nebo na ulici od podivné prodejkyně, která se svým chováním snaží vzbudit dojem, že její parfémy jsou poctivá originální čórka. Při nákupu na inzerát si domluvte osobní setkání a parfém si pořádně prohlédněte, poctivý prodejce jistě bude souhlasit i s tím, abyste společně zašli do parfumerie a flakon porovnali s originálem.
Nejspolehlivějším klíčem k odhalení jinak zdařilého padělku jsou právě ty drobné nedokonalosti, které jsem zmínila. Jakmile na flakonu nebo na krabičce něco nehraje, raději oželte výhodnou koupi. Originální parfém by měl být zcela v pořádku a nejevit žádné vady.

Na první pohled vypadá krabička padělku (vlevo) normálně, ale všimněte si, že je pomačkaná, trochu špinavá a otřepaná. Tak by rozhodně vypadat neměla, pomineme-li, že by parfém měl být v celofánu, i bez něj musí být krabička pěkná, pokud kupujete nový parfém. Nevěřte pohádkám, že jde o výprodej ze skladu, kde ‚se to různě povalovalo‘ - takhle extrémně se povalují po různých halách a tržištích jen padělky.

Postavíte-li padělek s originálem vedle sebe, je vidět mírný rozdíl v odstínu a sytosti barvy.

Vzor vytlačený na víčku krabičky je u padělku (pro změnu vpravo) nezřetelný, skoro se neprotlačuje na rub. Vzor na originálu je výrazně vytlačený a pěkně se rýsuje i na rubu.

Flakony v plné kráse vedle sebe. Vlevo 90ml balení padělku, vpravo originál 50 ml. Velikost víčka je v pořádku, u většího balení má být poměr takový, jako je na obrázku. Je ale dobře vidět rozdíl v barvě, který sice nemusí být spolehlivým znakem (někdy je barva odlišná mezi várkami, zvlášť pokud byl parfém také přeformulován; někdy parfém mění barvu sám od sebe, i když při správném skladování je to poměrně výjimečné), hledáte-li ovšem podezřelé stopy, můžete si připsat další bod.

Další drobnosti jsou patrné při detailním pohledu (klikněte na obrázky pro zobrazení velké fotky). Padělek je vyrobený z méně kvalitního skla s ‚krupičkovatým‘ povrchem, originál je hladký. Padělek má delší, zakroucenou hadičku, originál rovnou, která končí přesně na dně. Špatná hadička je jeden ze spolehlivých znaků padělku. Některé originály ji mají rovnou, některé delší a zahnutou, je však vždy stejná! Některé padělky mají také hadičku až moc krátkou nebo naopak hodně dlouhou a dole zakroucenou až stočenou. Dalším znakem je nekvalitně vytištěný nápis na flakonu - vrstva barvy je tenká, poškrábaná, s otřepanými okraji; na originálu jsou písmenka mírně plastická. Rozdíl je dobře vidět na následující fotografii:

Víčko padělku není žádná krása. Je v něm strčený kus černé trubičky, kterou někdo zřejmě nařezal pilkou. V originálu je černý plastový díl očividně vyrobený na míru a žádné známky výroby na koleně kdesi v Číně nenese:

Drobná chybička se vloudila na nálepce na dně flakonu. Přestože Bright Crystal se vyrábí pouze jako eau de toilette, jak je ostatně správně uvedeno na obou krabičkách, padělek má na nálepce napsáno eau de parfum!

Autor: Ada

.

Témata článku

Váš příspěvek
spookee 17.1.12 07:08

Super článek, samotnou by mě nenapadlo, že faky můžou vypadat (pro neznalce) tak věrohodně!

Já mám zkušenost ze svých mladých, telecích let… nekupujte parfémy na dovolené v Řecku :) šli jsme tehdy po hlavní nákupní třídě plné malých krámků a v jednom krom kabelek a dalších cetek i stěna plná parfémů. A mezi nimi můj, který se tady tehdy prodával otřesně draze a eshopy snad ještě neexistovaly :) samozřejmě jsem po něm sáhla, za tu cenu bych si ho nakoupila i deset krabiček. Bylo mi vysvětleno, že se jedná o parfémy z výprodeje skladu, trubka jsem věřila :-D chtěla jsem si tehdy nechat krabičku otevřít a přičichnout, ale nebylo mi samozřejmě umožněno. Tak jsem pojala podezření a koupila naštěstí jen jeden. Čert vem tehdejších asi 500 Kč, které „parfém“ stál. Zkušenost k nezaplacení!

daknah 21.12.11 12:21

Na aukru jsou jak podvodníci tak opravdu prodejci seriozní kteří prodají originál za cenu za kterou nikdy jinde nekoupíte, mám páš špatných zkušeností ale vždy se to vyřešilo a převládají jen ty dobré :-) mám tam tak 300 nákupů a spálila jsem se tak 3× .........
perfektní článek! díky němu jsem si jednou potvrdila padělek, koupila jsem na aukru versace padělek, bylo mi hned divné že to spíš smrdí než voní, i ta krabička a to vše kolem… hledala jsem na netu a díky tomuto super srovnání jsem od paní dostala peníze za fejk zpět, byla jsem tekrát hrozně rozčílená, letos jsem opět nakupovala na aukru Varsace a protože to už poznám tak mi přišel originál za úúúúúžasnou cenu! :-) a ORIGINAL

daknah 21.12.11 12:19

perfektní článek! díky němu jsem si jednou potvrdila padělek, koupila jsem na aukru versace padělek, bylo mi hned divné že to spíš smrdí než voní, i ta krabička a to vše kolem… hledala jsem na netu a díky tomuto super srovnání jsem od paní dostala peníze za fejk zpět, byla jsem tekrát hrozně rozčílená, letos jsem opět nakupovala na aukru Varsace a protože to už poznám tak mi přišel originál za úúúúúžasnou cenu! :-) a ORIGINAL

sLenka 20.3.11 22:16

U X-Parfemy mám také vždy vyřízlý kod na krabičce

anonymní 18.12.09 11:45

Tak vidím, že nejsem sama kdo nejdříve naletěl a od té doby nakupuje ve Fannu. Aukro bych celé zavřela, je to banda podvodníků a administrátoři sice mají krásnou tzv. ochranu kupujících, ale když přijde na věc tak jsou arogantní a stejně se člověk ničeho nedočká.

koudy 5.12.09 23:25

Já jsem nakupovala na www.vuneparfemu.cz DKNY Be Delicious a doslo mi presne to, co je popsáno výše jako decode…na papírové krabičce přelepený čárový kod a uvnitř na flákonku vyříznutý kód ze spodní nálepky.

pegy 5.12.09 14:47

pozor na Sbazar,koupila jsem si od mailu R.S1@…kolínskou a dotyčná mi poslala prázdnou krabičku.Je z Josefova u Jaroměře .

Arome andrea 20.11.09 21:45

Www.vuneparfemu.cz je spolehlivý prodejce.Objednávala jsem asi už 11× a nikdy jsem neshledala nejmenší závadu na parfému ve srovnání se stejným z prodejny Fann.Oproti tomu překvapivě elnino.cz vyřezává kódy z obalu parfému!!! Následně pak výřez přelepuje samolepkou v barvě obalu.Kdybych se s tímto sama nesetkala,nevěřila bych tomu,poněvadž tento prodejce je na nejlepší příčce prodejců.Jak je to možné?

Nora 11.11.09 16:43

Je tomu asi dva měsíce, co jsem náhodou narazila na tyto stránky a v duchu zajásala. Nejsem jediný parfémový maniak! :-) Moc mi pomáhají recenze ostatních. Ne všechny vůně se totiž dají očichat v kamenných obchodech. Ke spolehlivosti internetových obchodů… Za sebe mohu s klidným svědomím doporučit www.drogeriediamant.cz (zboží jsem několikrát vyzvedávala i osobně, velmi ochotná slečna Zdeňka, veškeré parfémy v pořádku) a www.xparfemy.cz. Mám k Vám, ostatním, prosbu. Je spolehlivý obchod www.vuneparfemu.cz Já s ním zkušenosti nemám a nerada bych zaplatila za padělky. Moc díky všem.

lubo182 29.8.09 18:45

Ake mate skusenosti s internetovou parfumeriou www.parfums.sk alebo www.parfums.cz Su to originaly?

Frida 8.7.09 10:02

a nemáte někdo zkušenosti s www.parfemy-eden.cz

Arome Vivian 8.7.09 09:28

Brilatní analýza :-) Já mám špatnou zkušenost s lacinými napodobeninami jen z Aukra, člověk se musí párkrát spálit, aby pochopil… Teď nakupuju jedině na elnino.cz, cosmo.cz a v podobných e-shopech a už jedině originály.

blackdakini 28.6.09 11:10

Které značky se falšují nejvíce? Před řadou let jsem si koupila malé balení Mitsouko, které jsem i používala, ale dodnes mám dojem, že bylo nějak divné (lahvička byla taková humpolácká, ačkoli by měla být „elegantní“, těžko se to vysvětluje, ale jako kdyby byla vyrobená někde v třetiřadé fabrice). Nemohla jsem si ale nijak ověřit původ, takže nevím. Kupovala jsem přes web, obchod už nevím, je to už dávno.

Petr.Kralicek 9.6.09 10:20

Dekuji za velmi poutavy clanek, hltal jsem jej misto uceni :-)))
Parfemy nakupuji zasadne ve Fannu, sice trosku vyssi ceny ale furt lepsi nez si koupit ovonenou vodu :-( a prijit zbytecne o penize.

Pokud budete kupovat parfemy na Aukru, dejte si pozor na lakave nabidky, 100ml Chnel 5 za 1,000 nebo Armani 200ml za 1050,– asi take original nebudou. To nemluvim o odlisnych velikostech, flakonech, barvach ci vuni (pze Dolce Gabbama Light pink :-D apod. se nekdy musim az smat, co jsou lidi schopni nabidnout…). Navic ani pres upozorneni aukce nejsou odstraneny, pro aukro dobre, maji aspon penize za provize a spoustu nastvanych zakazniku.....

Alena 30.5.09 18:10

Koupila jsem asi prošlý Covet v Dmku, neuvěřitelně páchne po 2 měsících, to ho moc nepoužívám. Stejná zkušenost s Joop Femme ze Schleckera- jsou prošlé a kdoví kdo jim to podstrkuje. Na elninu a parfums nebyl nikdy problém s kvalitou. Jinde už nekupuji.

šalmaj 29.5.09 09:20

Uf, tak tenhle článek mě dostal.

Nakukuji sem už déle (výborné recenze!), ale zatím jsem neměla potřebu nějak reagovat. Parfémy jsem si začala kupovat až nedávno a protože jsem kozoroh, musím mít to nej. Proto jsem nakupovala takřka výhradně v kamenném, pouze jednu oblíbenou vůni přes aukro.

Teď tady teda prohlížím zpětně vše, co mám doma a to jsou jen ty kaménky. A šílím. Mám tu veleoblíbenou Versace Crystal Noir a Lanvin Éclat z českobudějovické Marianne a skla flakónků jsou porézní a bublinkatá a hadičky v žádném případě rovné - pomoc! A to tu aukráckou vůni mám naštěstí jinde.
Navíc mám pocit, že vůně noirky byla v obchodě z testeru jiná, ale to jsem si vysvětlila tím, že tam to byla eau de parfum a mně při mé nepozornosti prodali toaletku. Tak nevím, panikařím?

Dita 28.5.09 11:09

Taky jsem měla tu čest se zkaženým parfémem, nebo spíše upravovaným nebo možná vyřazeným kvůli končící expiraci.Vypadal skutečně jako originál, ale evidentně to byla smradlavá voda s pryskyřicí se zbytky vonných látek.Byl to nákup přes S-bazar za poloviční cenu. No moje blbost. Ale ani v kamence nemůžete mít jistotu, že parfém bude v pořádku.Ano, sice originál, ale vůně zkažená, vodička, vonné látky hned vyprchaly a byl to nechutný puch, manžel radši utekl pryč z bytu, když jsem vůni likvidovala.V parfumerii ale před tím reklamaci neuznali.Takže teď už radši nákupy např. na Elninu nebo spokojený nákup odsud z Arome.

anonymní 27.5.09 17:32

Jde hlavně o to, že jsou prošlé nebo téměř před projítím.

jasmina 27.5.09 16:03

hanyketty: testery se nepadalaji - ono nejde jen o krabicku, ale jsou o tom udaje natisteny i na flakonu + casto i chybi vicko - z neceho takoveho by meli fejkari mnohem mensi vyvar, nez z neceho, co se tvari na prvni pohled jako original

Gita 26.5.09 19:01

Po internetu jsem přestala nakupovat- bez celofánu, pomačkané krabičky, rozbalený celofán, nedržící víčka. Nebyby to padělky ale zcela jistě zmetkové šarže, které do obchodů nejdou. Vůně se po čase změnila a po roce mi zůstaly z 10 nových jen 3, co se daly používat. Uchovávám je v krabičkách a tak se u mě nemohly pokazit.Jsem znechucena obelháváním zákazníka.

hanyketty 25.5.09 21:51

S tím víčkem se mi to stalo také…

Lena 25.5.09 21:06

Někdy se mi stalo, že u parfému nedrželo víčko flakonu- Bvlgari Notte 75ml, Chopard Wish 75ml, Gaultier2. myslím, že je to taky vada. Snad ne padělek, ale nějaké podřadnější šarže, které kupují internetové obchody. Taky mi došel Tendre Poisson a celofán byl rozlepený a celá zásilka byla provoněná. Co o tom soudíte?

hanyketty 25.5.09 19:40

A jaké máte mínění o padělcích v krabičkách testrů?(bílé nebo kartonové krabičky) Maslíte si, že je možné koupit padělek vtakové krabičce? - prakticky by to bylo pro fejkaře jednodušší,ne?

Kekka 23.5.09 15:23

Taky už jsem naletěla. Koupila jsem parfém a bylo evidentní, že krabička byla rozdělána a celofán znovu lepen. Už ale nevím, kde to bylo. Nakupuji tedy na Fann (jejich Top 10), elnino, parfums, cosmo. Tam potíže nejsou.

romik 23.5.09 08:38

Dalsi znaky jak poznat original od decode a padelku

jasmina 21.5.09 16:03

ajaj - ja to rikala od zacatku, ze to vypada na padelek - a koukam, ze jsem se nemylila :/

Chandler 21.5.09 12:48

Bravo! Skvělá detaktivní práce!

Ada 20.5.09 22:10

Elnino rozhodně :) Viz fórum, Hodnocení obchodů, vlákno elnino.cz, není tam jediná stížnost.

Arome Bára 20.5.09 21:23

Vite nekdo, jak je na tom internetovy obchod Elnino? Maji opravdu originaly?

goes 20.5.09 15:33

Violette: je to volba zakaznika. Chce-li nizkou cenu, pak nema moc na vyber. Pokud mu jde o to, ze nekdo odstranil kody, pak necht si koupi zbozi pro EU, ale to taky stoji vetsinou o dost vice a to jak na internetu, tak v obchodech. Je to ten sam pripad, jako kdyz obchody prodavaji se slevou treba vyrobky, ktere maji pomackany obal, nebo jsou nejak nepatrne poskozene, napr. ledinicka je zezadu odrena. Nekdo si to koupi, protoze je to naprosto jedno a nekdo si to nekoupi z principu, ze to chce mit naprosto dokonale ;) Kazdy ma volbu. Nastesti.

Violette 20.5.09 15:05

Ať je to s šedým trhem jak chce, mně prostě vadí, že se s parfémem jakkoliv manipulovalo. Že z něj někdo pracně vyřízne kódy, nejen z krabičky, ale i z nálepky na flakónu. A ještě zevnitř krabičky odstraní proužek, který je vidět jen pod UV lampou. To znamená, že musí celou krabičku opatrně rozlepit, a pak zase slepit tak, aby to nebylo poznat. To už je na mě moc..

Mitzi 20.5.09 14:31

Řešila jsem padělek celkem třikrát. Poprvé pánskou Acqua di Gio. Manželovi vůně (koupená v zahraničí) nevyhovovala, při pokusu o prodej mi bylo řečeno, že se jedná o padělek, a tak jsem si šla ověřit originalitu do Fannu přesně stejně, jako to udělala Ada. S prodavačkou jsme udělaly podobný rozbor. „Vzor“ na krabičce byl na padělku o fous jemnější, jinak vše k nerozeznání. Flakon měl ale nenápadnou vadu, která nesmí u originálu být, rozprašovač je mírně protáčel! Netekl, ale vzduch tam asi jít mohl. Rozdíl ve vůni jsem já nepoznala vůbec, ona naopak okamžitě (moc ho neznám). Když jsem se jí ptala, v čem je jiný, nedokázala to určit, jen si tím byla naprosto jistá: „Prostě to poznám.“

Podruhé jsem řešila padělek Lanvin Eclat Arpege prodávaný v nestandardním 20 ml flakonu (jako cestovní balení?!), jednou jsem přivoněla a nebylo co zkoumat, líh s gumou v tom náznak originálu - bála bych se o zdraví.

Potřetí jsem řešila padělek stejné vůně i na fóru - rozdíly ve vzhledu flakonku 100ml jsme si tam vysvětlily (i ve Fann mi prodavačka potvrdila, že byl uzávěr upravovaný). Vše nasvědčovalo tomu, že jde o originál, ale nechápu, proč mi po použití toho druhého vyskočil na ruce rudý flek, kterého jsem se zbavovala víc než týden mastí na předpis. Při pozdější zkoušce na papírku jsem nezaznamenala žádný rozdíl ve vůni ani ve výdrži. Zatímco ten svůj původní můžu běžně používat, u toho nového bych se bála. Asi to je originál, ale jeden nikdy neví… Nekoupila jsem ho na Arome :)

Ada 20.5.09 11:47

Parfém není čokoláda. Když někdo osahá v obchodě zabalenou čokoládu, tak mi to nevadí… stejně jako když si sáhne na flakon s parfémem. Kdyby mi do něj namočil prsty, to by mi teprve vadilo.

irca 20.5.09 11:02

Pokud jsou kódy uvnitř krabičky, tak někdo musí ten parfém vydělat. To je jako by mi někdo šahal na čokoladu a pak ji dával zpátky, pokud tam nedá zpátky něco jiného.

goes 20.5.09 10:30

Obchodni a to oboustranne. Je sice pravda, ze jejich nakup od nas nebyl nikdy nijak zasadni a ze by to byla kazdodenni cinnost, ale na druhou stranu zbozi od nas koupili. Samozrejme pozadovali zbozi bez dekodu a urceno pro EU. A znovu opakuji, neni to nic nenormalniho.

Gabra 20.5.09 10:10

to goes:A můžete mi přiblížit jaké jsou Vaše zkušenosti s Glamourem??

goes 20.5.09 08:43

Gabra: no když myslíte. Nechme každopádně této diskuse, jelikož očividně mé zkušenosti nereflektují s vašimi a bylo by to nekonečné hádání se.

Gabra 20.5.09 08:21

Glamour zcela JISTĚ u žádných překupníků nenakupuje.

Popelka 19.5.09 20:14

Skvělá instruktáž- i já smekám.Rozhodně bych to ani na druhý pohled nepoznala, že je to fejk-díky

goes 19.5.09 15:58

Ada: Tak i ostatní velcí hráči berou z oficiální sítě. Byt je na druhou stranu pravda, že i oficiální distributoři jako je COTY nebo Glamour v době nouze nakupují i u překupníku, aby pokryli dodávky do oficiálních kamenných obchodů ;)

goes 19.5.09 15:56

99,999% parfémů, které mají odstraněné kódy jsou naprosto v pořádku a jejich jediným problémem je to, že byl třeba původně určen pro trh v USA a z tohoto trhu se reimportuje zpět do EU, což je zakázáno. aby se na to nepřišlo, tak se z něj ostraní kódy šarží a jde do prodeje.

Ada 19.5.09 14:52

Černý ne, šedý :)
Chápu rozhořčení FAnnu - je to u nás (mám dojem) jediný obchod, který opravdu nabízí jen parfémy od oficiálních distributorů, se šedivkou se u nich nesetkáte. Jenže tím pádem musí mít vyšší ceny, protože distributor si nadiktuje. A tím pádem se to nelíbí zákazníkům, protože mají spoustu jiných možností, jak sehnat za levno.
Já bych FAnnu poradila jednu věc - poslat oficiálního distributora s jeho cenama do háje. Parfém dražší o 300 si do kamenky klidně půjdu koupit, ale o 1000 nebo 1500? Ani kdyby mi ho podepsal sám Christian.

Gabra 19.5.09 14:47

Jistě,může jít i o nezkažený originál, každopádně ukradený, nelegálně zakoupený a podobně. Každopádně s krabičkou bylo manipulováno, těžko odhadnout, co se při tom dělo s obsahem a mně osobně vadí i fakt, že nákupem takového zboží podporuju černý trh.

goes 19.5.09 14:38

Decode je celosvětová záležitost, není to otázkou vykrádačů parfémů a s decode se prodávají vůně i naprosto v pořádku a nezkažené. Toto se provádí z naprosto jiných důvodů, než je stáří vůně. Samozřejmě, že i parfém se může zkazit, ale k tomu je třeba už hodně chtít, aby se zkazil. Pokud ho nebudeme vařit, nebude na přímém slunci apod. pak vydrží dlouhé roky. a pouze z pohledu na falkon a krabičku určit, že vůně je zkažená v podstatě nejde (i změna barvy není vždy známkou prošlé vůně).

Navíc odstraněním kódu se více méně zamezuje identifikaci reimportního zboží, což směrnice EU zakazují. Z drtivé většiny kódu nelze rozluštit data výroby, místo výroby, určující trh apod.

Takže nepleťe si dekodování vůni s tím, že se jedná o prošlé vůně.


Jinak souhlasím s tím, že poznat padělek je občas složité a řešili jsme už i přímo s výrobcem jeden padělek, který nebyli schopní rozpoznat ani pořádným testem. Nakonec k tomu dopomohla jedna drobnost, bez které by byl padělek i oficiálním prodejním kanálem označen za pravý.

Ada 19.5.09 14:37

To by těch vykradených kamionů musely být stovky.
Nedávno vyšel v magazínu MF Plus článek na podobné téma, bylo tam totéž, prošlé parfémy, vykradené kamiony, FAnn vs. zbytek světa. Šedivý dovoz (originály s vyříznutými kódy) je úplně něco jiného než padělky a nejde (aspoň ne vždycky) o nějaké prošlé zbytky ze skladů.

anonymní 19.5.09 14:17

to ada
toho, že je krabička upravovaná si člověk, který neví na co se dívat, nemusí vůbec všimnout..

anonymní 19.5.09 14:15

To je velký omyl! Pracuji v tomto oboru a zkažených parfému jsem viděla nesčetně. Prodejce prošlých vůní je běžně získává z vykradených kamionů. Nechá pouze odstranit identifikační znaky na krabičkách(což ho stojí přibližně euro za kus) a nikdo pak už nezjistí odkud zboží je a co se s ním dělo… (takto upravované parfémy jsou často k mání v některých e-shopech a dokonce i v takových řetězcích, jako je MAKRO..

goes 19.5.09 12:57

Gabra: tomu osobně nevěřím. Expirace se u parfémů v podstatě neřeší. Pokud se skladují správně, je jejich životnost mnoho let. Ostatně při skladování v optimálních podmínách je parfém i po otevření použitelný 12-36 měsíců dle výrobce. Parfém v kamenných obchodech, na internetu apod. mají často 5-7 let. Ostatně jde to vidět u vúní, které se již mnoho let nevyrábějí, přesto jsou stále v nabídkách.
Takže najít prošlé parfémy ve větším množství není v podstatě ani možné.

Ada 19.5.09 12:39

V případě tohoto padělku může taky jít o zdraví - složení na krabičce kopíruje složení originálu, přestože pravda je očividně někde jinde = nevíme, co je v tom za svinstvo.
Originály vyřazené ze skladu jsem v aukcích ještě neviděla. Podvodníci k nim ani nemají jak přijít, je pro ně jednodušší dojet do Polska na tržnici.

Gabra 19.5.09 12:33

Ovšem pozor, takovýchto padělků zas až tak moc nepotkáte - pro výrobce je tento postup poněkud komplikovaný a finančně náročný. Mnohem častěji se setkáte se skutečným originálem, který je ovšem vyřazen z prodeje (nejčastěji z důvodu prošlé expirace nebo poškození při skladování). A tady už může jít i o zdraví.

Přidat komentář
Stránka:  1 2 Další »

Nejčtenější