Zezelenají mi vlasy? Přírodní barvy jsou šetrnější, ale musíte si je otestovat

Taky vás při barvení odrovná ten chemický zápach? Možná je na čase zvážit přírodní alternativu. Barvení vlasů přírodní nebo polo-přírodní cestou nabývá v posledních letech právem na popularitě. Kromě toho, že chemické barvy vlasy dlouhodobě narušují, mohou podráždit i pokožku hlavy a obsahují některé z karcinogenních látek.

Zdroj: Symonenko Viktoriia / Shutterstock, Inc.Zdroj: Symonenko Viktoriia / Shutterstock, Inc.

Nesmrdí a neničí

Určitě jste se setkali s tvrzením, že obarvit vlasy přírodní cestou nejde, případně že takové barvení nemůže být tak efektivní. Pravdou je, že přírodní látky dokáží mnohé, jen se musíte vyzbrojit trpělivostí a trochu změnit strategii svého barvení.

V čem spočívá princip chemického barvení? V tom, že narušíte vlas tak, abyste co nejrychleji dosáhla dlouhotrvajícího efektu. Naproti tomu přírodní barva na vlasy má vlas obalit a pečovat o něj a zároveň mu dodat kýžené barvivo.

Zdroj: Steve Lovegrove / Shutterstock, Inc.Zdroj: Steve Lovegrove / Shutterstock, Inc.

Kouzlo henny

Barvení hennou je výhodné i pro zdraví vlasů. Kromě uhlazení vlasů a lesku dodá henna vaší hřívě ještě přirozený UV filtr.

O henně kolují předsudky. Možná jste zaslechli, že aplikace na chemicky obarvené vlasy skončí zelenou kšticí. Vtip je v tom, že efekt přírodních barev je proti těm chemickým spíše nevypočitatelný. Pokud chcete vědět, jak bude henna fungovat na vaše vlasy, neptejte se kadeřnice, rovnou to vyzkoušejte na jednom prameni.

Mnoho kadeřnic také nepoužívá hennu i z dalších důvodů. Barvení přírodní barvou trvá mnohem déle než v případě chemických barev. U většiny výrobců se dočtete, že je dobré barvu nechat působit v rozmezí 30 minut až 2 hodin. To je ale jen teorie. V praxi můžete nechat barvu i jako masku na vlasy klidně celé odpoledne. Na každého účinkuje jinak.

I když henna nabízí už více odstínů, než jen červenou, nikdy se vám s její pomocí nepodaří vlas odbarvit. Vzhledem k technologii můžete vlasu pouze dodat pigment.

Zdroj: Daria_Cherry / Shutterstock, Inc.Zdroj: Daria_Cherry / Shutterstock, Inc.

Téměř přírodní barvy

Pokud byste přeci jen toužili po vlasech o pár odstínů světlejších, budete muset do hry zapojit trochu té syntetiky. Přírodní odbarvovače na našem trhu si vystačí s pouhým jedním procentem “chemie”. Výhodou těchto z velké části přírodních barev je jejich lepší snášenlivost a především vůně.

Zdroj: Africa Studio / Shutterstock, Inc.Zdroj: Africa Studio / Shutterstock, Inc.

Domácí barvy na vlasy

Pokud netoužíte po dechberoucí změně vizáže, ale spíš chcete zvýraznit svou přirozenou barvu, můžete doma aplikovat i zaručené recepty našich babiček. Hnědou barvu vytáhnou zelené slupky vlašských ořechů, blond vynikne díky heřmánkovému odvaru, s červenými odlesky vám zas pomůže červená řepa… Recepty využívají čistě přírodní ingredience běžně dostupné v našich končinách.

Jaké zkušenosti máte s přírodním a chemickým barvením vlasů vy? Svěřte se nám v komentářích.

Autor: Josefina

.

Nejčtenější