Pro koho je vhodná často skloňovaná BIO kosmetika?

Víte, jaký je rozdíl mezi běžnou a BIO kosmetikou? V jakých případech je dobré sáhnout po přírodní a kdy stačí ta „normální“?

* Kdy je dobré vyzkoušet BIO kosmetiku? Zdroj: Canva.

Jak jsem si kosmetiku vybrala já

Před pár lety se mi na očních víčkách a okolo nich udělala nepříjemná vyrážka. Suchá a šupinatá kůže, která navíc strašně pálila. S vhodnou kosmetikou jsem začala v drogerii, postoupila k lékárně a skončila u dermatologa. Při své cestě jsem pak za oční krémy utratila asi deset tisíc.

Nic nepomohlo a oči a jejich okolí mě stále pálilo. Odložila jsem nakonec veškerou kosmetiku a sáhla po prachobyčejném sádle. A bingo. Jak vyrážka přišla, tak odešla. Co má v sobě sádlo a předražený krém z lékárny ne? I když otázka by měla znít spíš naopak, co v sobě má krém plný chemie a parfémů a proč nepomohl?

Důležité je myslet na to, že to, co sedne jednomu, nemusí prospívat pleti druhého. Proto se vždy snažte najít kosmetiku, která vám bude sedět.

Krém na ruce.Otestujte BIO kosmetiku na vlastní kůži. Zdroj: Canva.

Když máte citlivou pokožku

Odpověď je nasnadě, méně je někdy více. Tohle pravidlo už znají všichni s náročnou, citlivou nebo ekzematickou pokožkou. Saháme po převoněných a často také předražených krémech, i když se pravé kouzlo a účinek schovává v jednoduchosti.

Rozličné problémy a trápení s pletí můžeme vyřešit kosmetikou, která se skládá z jedné, dvou nebo tří složek.

Co by vám mohlo pomoci?

  • Zarudnutí a podráždění snadno vyřeší extrakt z růže, tedy takzvaná růžová voda.
  • Na akné a záněty je levandule jak dělaná. Sáhnout můžete po oleji či krému.
  • Zralá pleť si pak vyžádá vilín, který pleti dodává hydrataci a elasticitu.
  • Na mastnou pleť se pak doporučuje avokádo.
Růžový exktrakt.Růžová voda je opravdový elixír. Zdroj: Canva.

Proč BIO kosmetika?

Právě BIO kosmetika obsahuje přírodní produkty a není v ní prakticky žádná chemie. Obsahuje pouze přírodní rostlinné produkty a často je i veganská. Mnohdy pochází z malých farem či pěstíren, svým nákupem a volbou kosmetiky tak můžete podpořit i lokálního výrobce.

Dále je kosmetika honosící se označením BIO pod drobnohledem. Musí splňovat náročné podmínky pro udržitelnost, kvalitu a mnoho dalšího.

Přečtěte si také článek Bio vs. přírodní kosmetika: V čem se liší a jak se nenechat napálit?

Autor: Tereza

Tereza miluje sledování make up tutoriálů, brouzdání po kosmetických webech a obchodech. Přehled má jak ve skin care, tak v dekorativní kosmetice. Namalovaná chodí střídmě. Bez černé linky a řasenky ji ale nepotkáte.

Nejčtenější