Proměna #druhátvář: Dokonalý make-up za 10 minut? Naučte se ho!

Jak se ráno v koupelně zdržet co nejkratší dobu? V nové proměně pro vás máme zaručené rady i tipy na kosmetiku, díky kterým v rekordním čase vytvoříte make-up bez chybičky.

Naučili jsme Suzanu rychlé líčení i s konturováním

Mladičká Suzana, kterou jsme tentokrát proměňovali, se o kosmetiku zajímá, ale i tak používá jen řasenku, tužku na obočí a výjimečně rtěnku. Rozhodli jsme se jí dodat odvahu a ukázali jí rychlé líčení, které snadno zvládne každý den.

Základem je hydratace

Žádný make-up nebude vypadat na pleti dobře, pokud nemáte pokožku v dobré kondici. Důležitá je péče, čištění a následná hydratace. V zimě dopřejte pleti její extra dávku ve formě masky a nezapomínejte ani na ochrannou podkladovou bázi. Protože má Suzana pleť dehydratovanou, použili jsme lehký hydratační primer Master Prime.

Na co dalšího se v období chladného počasí zaměřit? Přečtěte si článek Pleť v zimě: Chraňte ji správnou péčí »

Dodejte pleti svěžest


Zkombinujte líčení s péčí a zkuste make-up smíchat s oblíbeným krémem nebo tekutým rozjasňovačem. Pleť bude sjednocená a vyživená v jednom kroku. U lehkého líčení by neměla chybět ani tvářenka. Když totiž nanesete make-up, obličej získá jednolitou barvu, což není přirozené.

Díky tvářence bude pleť vypadat svěží a zdravá. Dobře se nanáší krémová tvářenka. Můžete ji aplikovat prsty nebo štětcem, výsledek bývá přirozený. Vyzkoušejte třeba krémovou tvářenku Ceramide od Elizabeth Arden.

S krémovou tvářenkou vykouzlíte jemný efekt i výraznější líčení. Záleží na tom, jestli jí aplikujete prstem nebo štětcem. Foto: Kateřina NevřelováS krémovou tvářenkou vykouzlíte jemný efekt i výraznější líčení. Záleží na tom, jestli jí aplikujete prstem nebo štětcem. Foto: Kateřina Nevřelová

Obočí


Už tisíckrát jste nejspíš slyšeli, že obočí je rámem obličeje. Pokud ho máte husté, postačí vám barevná řasenka. Upraví tvar a jemně vyplní místa, kde chybí chloupky. My jsme použili řasenku na obočí Brow Drama od Maybelline.

Obočí můžete také dokreslit matným stínem v barvě vašich vlasů nebo tužkou na obočí. Zatímco stín vytvoří jemnější efekt, tužka je přesnější a obočí nakreslí výraznější.

Oční stíny pár tahy


Do očního záhybu jsme použili tlumený hnědý stín. Na celé víčko nanesli krémové oční stíny Bourjois v růžovo-zlatém odstínu. Krémové stíny se nanášejí jednoduše a výsledek vypadá skvěle. Pro přirozený efekt stačí stíny aplikovat prstem, pro intenzivnější výsledek použijte štětec.

Vyzkoušejte krémové oční stíny. Líčení je hotové během několika vteřin. Foto: Kateřina NevřelováVyzkoušejte krémové oční stíny. Líčení je hotové během několika vteřin. Foto: Kateřina Nevřelová

Rtěnka


Tekutým matným rtěnkám odzvonilo. Hydratační rtěnky a lesky na rty zbytečně neupozorňují na strukturu rtů a přidávají na objemu. Pokud nemáte rádi výrazné odstíny, naneste rtěnku jemným vklepáváním prsty.

Další kosmetika použitá při proměně

Jak se vám proměna Suzany líbí? Napište nám do komentářů.

Autor: Karolína

Pokud si Karolína ráno vybírá rtěnku, je to rozhodování na několik (desítek) minut. Doma má totiž celou komodu kosmetiky. A protože nemá beauty produktů nikdy dost, své postřehy sdílí na svém blogu www.ok-makeup.cz a ráda líčí ostatní.

Váš příspěvek